Pārskriet pāri finiša līnijai pirmajam, nekad nav šķitis tik mazsvarīgi, kā tas ir ar Forza Horizon 4. Tā nav kritika, gluži pretēji, milzīgs kompliments. Reti kura spēle var likt baudīt, vienkāršu, pārvietošanos ar savu izvēlēto auto. Tas protams arī nenozīme ka uzvarēt nav patīkami, arī tā ir lieliska sajūta un nāk ar saviem bonusiem. Teikšu uzreiz – visas 40+ stundas, ko esmu aizvadījis ar FH4, bija ar platu smaidu.

Šīs sajūtas noteikti nebūs svešas sērijas ilggadējiem faniem. Kopš pašas pirmās spēles, kas iznāca uz Xbox 360 platformas, šis ir bijis pamatīgs trumpis, Microsoft rokās.

Spēlē ir tik daudz pazīstamu elementu, tomēr tas nenogurdina. Katra iterācija tikai papildina šo meistardarbu ar vēl vairāk jautru brīžu. No pirmajām sekundēm, kad spēle sākas un mums paveras fantastiskā Lielbritānijas ainava, līdz pat brīdim kad ir 4 rītā, tas vienkārši neapnīk. Labu lietu nekad nevar būt par daudz.

Pēc pirmajiem ievadsoļiem uz kartes sāk parādīties arvien vairāk notikumu. To daudzums var pat apmulsināt. Nevienu brīdi nebūs garlaicīgi. Spēles karte ir milzīga un nebūt ne tukša. Ir pieejami daudz dažādi sacensību veidi: dirt racing, road racing, cross-country un šoreiz pat nelegālas (ne gluži) ielu sacīkstes. Lai gan dažādi auto tipi būs piemēroti konkrētām sacīkstēm, mums nav uzspiests ar tiem braukt. Tieši tā – ir iespējams bariņā censties nokaut savus Bugatti un Lambo iekš cross-country. Jebkas, ar ko ieradīsimies starta punktā, būs ok. Šeit atkal atgriežas blueprints princips no FH3.

Ja tas nešķiet nekas īpašs, ir pieejami Showcase. Spēle liek sacensties ar milzīgu uzspūstu visurgājēju, vilcienu un pat motociklistu bandu.

Un ja ir vēlme vispār nekur nepidalīties – spēles pasaulē tikuntā būs ko darīt. Varam būt auto kaskadieri, izpildot dažādus bīstamus un ne tik bīstamus trikus. Varam meklēt šķūņos nozaudētās auto klasikas vai uzstādīt ātruma rekordus pie fotoradariem. Lai arī ko Jūs izvēlētos darīt, spēle Jūs par to atalgos. Ir pat iespējams saņemt pieredzes punktus tikai par to ka spēle tiek strīmota, auto dizaina veidošanu, fotogrāfēšanu utml. 
Pasaule ir pilna ar tik daudz un dažādām detaļām, ka var vienkārši izbaudīt braucienu cauri pasaulei, bez nekāda mērķa. Šī galīgi nešķiet kā spēle par auto sacīkstēm, bet gan kā spēle par auto, kā tādu.

Par spēles pasauli runājot – tā ir skaista. Spēlēju Xbox One versiju, un tā ir izcili optimizēta, par spīti tam ka grafika liekas fantastiska. Konsoles versija šoreiz itin viegli spēj konkurēt ar PC relīzi. Viens mīnus ir tas, ka lielā ātrumā šī bilde izplūst dēļ motion blur. Tomēr tas netraucē apstāties un pavērot ainavas, ārpus sacīkstēm.

Taču pamatā mēs šeit esam tieši dēļ auto. Un to klāsts nav mazs. Vairāk kā 450 dažādi modeļi, un daudzi vēl sekos. Tie ir nostrādāti līdz pēdējam sīkumam. Pat saloni katram modelim. Lielāko daļu ir iespējams iegādāties ar spēles valūtu, ko saņemam par piedalīšanos dažādos pasākumos, tomēr daudzi arī tiek piešķirti kā balvas par piedalīšanos sacīkstēs, atrodot tos šķūņos un laimējot tos laimes ratā, ko ir iespējams griezt katru reizi, kad sasniedz jaunu līmeni. Savus auto ir iespējams uzlabot gan vizuāli, gan to veiktspēju.

Spēlē ir apbrīnojami daudz tā sauktā “fan service”, kas dzīvē izpaužas kā auto skaņas signāls, kas izklausās pēc Halo tituldziesmas vai Windows XP izslēgšanas tonis. Un ja runājam par toņiem – spēles mūzika ir fantastiska. Ir pieejama mūzika katrai gaumei. Žanri principā ir nošķirti radio stacijās, kuras starp citu ir ierunājuši īsti DJ. Apvienojot to ar skaisto spēles pasauli, iegūstam fantastiksu pieredzi.

FH4 ir pieejams multiplayer režīms, kas uz vienas kartes saliek līdz 72 spēlētājiem. Tomēr to īsti pat neapzinies, līdz brīdim kad uz ekrāna parādās uzaicinājums piedalīties kāda sacīkstē. Šis režīms ir integrēts tik lieliski, ka pat solo spēlētājiem visticamāk netraucēs, un varbūt pat ļaus ieraudzīt spēli no citas perspektīvas.

Šī  ir labāka racing spēle, kādu esmu jebkad spēlējis. Latiņa ir pacelta ļoti augstu. Jā tas ir tikai FH3 uzlabojums, taču dienas beigās mani tas nesatrauc, traucoties cauri detalizētajām Edinburgas ielām. Forza Horizon 4 ir perfekti nostrādāta.

Vērtējums

10/10