Pienāk brīži kad vēlamies uzspēlēt kādu no bērnības klasikām. Tie kam mājās atrodas pa kādai vecajai konsolei protams to var darīt, ar noteikumu ka spēles arī ir saglabājušās. Bet ja spēļu un konsoļu nav? To iegāde var būt visai dārgs prieks tieši dēļ šī retro statusa. Te nu mums nāk palīgā emulācija. Mums uzreiz ir pieejama visa PS1 spēļu bibliotēka, ko varam izbaudīt uz Android viedtālruņa, PC vai dažreiz pat uz citām konsolēm.

Emulatori ir daudz un dažādi, kā arī varētu būt mulsinoši jaunam lietotājam. Tādēļ esam sastādijuši sarakstu ar, mūsuprāt, labākajiem emulatoriem un cerams palīdzēsim Jums veikt labāko izvēli.

ePSXe

PC, Mac, Linux, Android

Šis ir visplašāk zināmais PS1 emulators. Tas ir stabils, piedāvā pielāgojamu vadību ar PS3 un PS4 pultīm. Papildus saņemam OpenGL atbalstu, uzlabotām grafikām un pat splitscreen režīmu co-op spēlēm. Tas ir bezmaksas visās platformās izņemot Google Play store, kur tā cena ir 3.59 eiro. Viens mīnus gan ir tas, ka tas vairs nesaņem nekādus nozīmīgus atjauninājumus un var tikt uzskatīts par legacy programmatūru.

Lejuplāde to šeit

Mednafen

PC

Mednafen (kas gan iepriekš bija zināms kā Nintencer) ir kļuvis par lielisku emulatoru, jo atbalsta ne tikai PSX emulāciju, bet arī Super Nintendo, Game Boy Advance, Sega Genesis un daudzus citus. PSX ir advancētāka platforma ko emulators atbalsta un tas lieliski tiek galā ar uzdevumu. Šī emulatora uzstādīšana būs nedaudz sarežģītāka par ePSXe, jo būs nepieciešami BIOS faili, lai tas strādātu. Tas arī strādā izmantojot komandu rindas, taču par laimi ir pieejams arī grafiskais interfeiss.

Lejuplādē to šeit

RetroArch

PC, Mac, Linux, Android

Tehniski RetroArch nav emulators. Tā ir programma, kas apvieno citus emulatorus vienuviet ērtai lietošanai. Priekš PSX emulācijas tas izmanto Mednafen kodolu, un ir tam lieliska alternatīva, ja ir problēmas ar uzstādīšanu. Labākais RetroArch bonuss ir NetPlay, kas ļauj atsevišķas spēles, spēlet online. Arī šoreiz nāksies lejuplādēt BIOS failus. RetroArch ir saderīgs arī ar konsolēm, taču iespējams nāksies veikt neatļautas izmaiņas pašā konsolē, līdz ar to mēs šādu ceļu nerekomendējam.

Lejuplādē to šeit

FPse

Android

FPse ir atvasināts no PC emulatora FPSE. Tas ir izstrādāts tieši mobilajām ierīcēm un strādā lieliski uz Android platformas. ROM’us ir iespējams kompresēt, līdz ar to tie neaizņems daudz vietas uz Jūsu tālruņa. Tam ir gan skārienjūtīgā ekrāna vadības atbalsts, gan iespēja spēlēt ar pulti. Vienīgi tas nav bezmaksas. Labās ziņas ir tādas, ka tas maksā kafijas tasīti. Tā cena Google Play Store ir 3.39 eiro.

Pērc to šeit