Cik bieži esat prātojis vai Naruto spētu pievarēt Frieza? Vai Goku spētu sacensties ar Luffy? Vai Yami Yugi vispār spētu kādu iekaustīt? Jūsu jautājumi beidzot tiks atbildēti.

Izstrādātājs: Spike Chunsoft Co. Ltd.
Izdevējs: Bandai Namco Entertainment
Relīze: 2019. gada 15. februārī
Cena: €59.99

Jump Force pamatā ir 3v3 cīņas spēle, kas paredzēta tam, lai reiz un uz visiem laikiem atrisinātu visus anime fanu argumentus. Uzdevums ir izveidot komandu, kas sastāv no tādu franšīžu personāžiem kā Dragon Ball, Bleach, Naruto, One Piece, City Hunter u.c. Kopējais personāžu skaits ir 40, ieskaitot divus nekad neredzētus personāžus, ko ir izstrādājis pats Akira Torijama (Dragon Ball). Ir arī personāža veidotājs, kas gan nesatur daudz detalizētu opciju.

Daudzi pazīstami personāži, kā piemēram Light un Ryuk no Death Note, parādās spēlē, taču nav spēlējami. Kopumā izvēle ir plaša, taču kādam varētu nepatikt tas, ka sarakstā ir tikai trīs sieviešķā dzimuma pārstāvju. Mani personīgi tas īpaši nesatrauc, jo lielākā daļa bērnības mīļāko varoņu ir vienuviet. Pieņemu, ka jauni personāži parādīsies kā DLC opcijas.

Pati cīņa iekš Jump Force ir draudzīga iesācējiem, ar vienkāršām kombinācijām un ātru pieeju spēcīgām kustībām – nospiežot labo pedāli un jebkuru no sitiena pogām ir iespējams izsaukt Goku raksturīgo Kamehameha vilni.

Uzpildot enerģiju ir iespējams iegūt super-formu – Goku gadijumā tas būtu Super-Saiyan, kas savukārt dod pieeju personāža spēcīgākajam sitienam. Tas viss ir viegli apgūstams, taču vienkāršība ir tikai virspusēja. Spēle neprasa iegaumēt daudz dažādas kombinācijas, šeit uzsvars tiek likts lai meklētu īsto brīdi sitienam un to cik labi spēj sadarboties dažādi personāži.

Tas protams nozīmē, ka spēles gaitā ir iespējams pārslēgties starp tiem vai pat aktivizēt kopēju uzbrukumu. Interesanti ir tas, ka visi trīs komandas biedri dala veselības un enerģijas līniju. Tas pamatīgi ietekmē spēles stratēģiju. Personāži netiek mainīti, lai saudzētu to dzīvības punktus, bet gan lai atrastu efektīvāko uzbrukuma kombināciju vai arī, lai redzētu absurdās super-sitienu animācijas, kas nāk komplektā ar pamatīgiem bojājumiem.

Tie arī ir spēles spilgtākie brīži. Katra personāža raksturīgie un īpašie uzbrukumi ir nostrādāti izcili un to spēku samērs arī ir nostrādāts visai labi. Pārvērst Naruto par Nine-Tails vai Vegeta ar savu Final Flash jūtas tieši tik labi cik tam būtu jābūt. To visu papildina arī ierastais anime humors – Ryo, kas aizmet savus pretiniekus pāri visai kartei, kur tie piezemējas jau iepriekš novietotās sprāgstošās mucās, kuras tiek piebeigtas ar palēninājumā izšautām lodēm. Izcili.

Kustība ir visai brīva 3D arēnā, rezultātā cīņas ir visai dinamiskas un plūstošas. Taču īpašie uzbrukumi šķiet nedaudz nobremzē personāžu. Papildus šķiet ka spēle automātiski pielabo tēmēšanu – ja uzbrukums kaut nedaudz ir notēmēts pretinieka virzienā, oponenta bezdarbība nozīmē 100% trāpijumu.

Runājot par arēnām – tās ir visai jocīgas. Šķiet ka tas ir miksējums no reālām lokācijām un ikoniskām ainām no anime seriāliem, pamatā Dragonball un Naruto. Arēnās ir pāris iznīcināmi objekti, taču pārsvarā tās ir visai statiskas.

Tiktāl viss būtu labi, taču vājās vietas spēlē parādās ārpus arēnu cīņām. Sižets ir maigi izsakoties dīvains. Dažas ainas ir ierunātas ar oriģinālajiem aktieriem, dažas bez. Vienīgā motivācija tam iet cauri, ir redzēt, kā personāži no dažādām pasaulēm sastrādājas savā starpā. Spēletājs savu personāžu izveido pats, un tas kalpo arī kā online avatārs.

Pati online spēle sastāv no visai tukšas lobija vietas. Interfeiss ir nepārdomāts – lai menedžētu spēles izvēlni, ir jāceļo starp lokācijām??!? Un tam pat ir fast travel funkcija?! Kam bija šī ģeniālā ideja?

Pamatā Jump Force ir aizraujoša cīņas mehānika, kas ir viegli pieejama, bet prasa laiku to pilnībā apgūt. Spēle ir raita un stratēģiska, to saku ar cerību, ka ap to parādīsies arī kāda sacensība. Viss pārējais ārpus spēles mehānikām vienkārši šķiet nepabeigts. Neliktu lielas cerības uz sižeta pabeigšanu.