Katrs no Apex Legends varoņiem jeb leģendām spēlējas nedaudz savādāk. Šis ir viens no galvenajiem faktoriem kas Apex Legends atšķir no pārējām Battle Royale (BR) žanra spēlēm. Vieksmīga spēle nozīmē zināt sava izvēlētā varoņa vājās un stiprās vietas, kā arī izprast, kā tās pielietot kopā ar citu spēlētāju izvēlētajām leģendām.

Gibraltārs ir paredzēts spēlei aizsardzībā, ar prasmēm, kas ir paredzētas komandas biedru nosargāšanai. Efektīvi izmantojot Gibraltāru ir iespējams izglābt komandas biedrus no drošas nāves un apgriezt cīņas gaitu otrādi, padarot savas pozīcijas drošākas kā pretiniekiem. Pats svarīgākais spēlējot par un ar Gibraltāru ir komunikācija, jo uz visa labā fona ir iespējams paveikt tikpat daudz slikta.

Pārējie varoņu gidi:

Gibraltar pārskats

Gibraltārs ir pamatīgs dzelzs mūris. Viņa prasmes pārsvarā grozās ap bojājumu absorbēšanu un pretinieku noturēšanu. Tās visas noder, ja situācija nav īpaši labvēlīga tavai komandai. Gibraltārs dod atelpas brīdi kaujas laikā, kad ir nepieciešams ātri sadziedēt brūces, atkāpties vai restartēt cīņu.

Galvenais ir nekļūt pārgalvīgam. Gibraltārs nav nemirstīgs. Jā, vairogi absorbē pamatīgu daudzumu bojājumu un var komandai piešķirt vērtīgas sekundes cīņas laikā, taču izmantojot tos neapdomīgi var nodarīt daudz slikta. Paļaujoties tikai uz vairogiem, padarīs Gibraltāru viegli ievainojamu no gudriem spēlētajiem. Vairogi var nobloķēt ne tikai tavus pretiniekus, bet arī komandas biedrus. Tādēļ komunikācijai ir tik liela nozīme – komandas biedriem ir jāzin ko un kad sagaidīt, lai savas prasmes izmantotu maksimāli efektīvi. Neviens cits personāžs neprasa veltīt tik daudz uzmanības komandas biedru atrašanās vietai.

Ja savas kārtis izspēlēt pareizi, Gibraltārs apgriezīs cīņas gaitu otrādi sekunžu laikā. Kamēr saprotam savus limitus, pretinieku komandām būs mazas izredzes.

Gibraltar prasmes

Pasīvā spēja: Gun Shield

Jebkurā cīņā Gibraltārs iegūst virsroku, pateicoties šai spējai. Kad tēmējat, Gibraltāra priekšā parādas vairogs, kas nosedz viņa vidu. Vairogs spēj absorbēt diezgan daudz bojājumu, un ir ļoti efektīvs pret spēlētājiem, kas nav precīzi ar saviem šāvieniem. Mīnus ar to ir samazinātā mobilitāte, līdz ar to viss efektīvak to ir izmantot vidēja attāluma vai tuvcīņā.

Taktiskā prasme: Dome Shield

Šis vairogs var izmainīt cīņas gaitu. Tam ir 15 sekunžu darbības laiks, un tas pasargā laukumu aplī, no izvēlētās pozīcijas. Tas absorbē gan ienākošo, gan izejošo uguni. Izcili, lai izglābtos no gaisa lādiņiem, Jebkurš var iziet cauri šim vairogam, tādēļ nevajadzētu uz tiem akli paļauties, Pārsvarā pretinieki uz to reaģē pārslēdzoties uz šauteni un metoties burbulī taisni iekšā.

Ultimate prasme: Defensive Bombardment

Par spīti tam, ka Gibraltārs ir viss efektīvākais aizsardzībā, šī prasme var nodarī pamatīgus bojājumus, komandai kas to galīgi negaida. Tas ir gaisa trieciens, kas met bumbas laukumā, ko aizsedz dūmu grantāta. Atšķirībā no Bangalore, Gibraltāra trieciens ir aplī. Ja pamanies nonākt pretinieku ielenkumā šī prasme un Dome Shield labi nostrādās, lai ātri un efektīvi aizbiedētu pretiniekus. Iespējams pat piebeigs tos.

Padomi, kā spēlēt Gibraltar

Gibraltārs ir paredzēts aizsardzībai un uz to arī maksimāli vajadzētu koncentrēties. Tas protams nenozīmē sēdēt stūrī aiz vairogu sienas. Agresija ir tikpat svarīga, jo ļaujot pretiniekiem atkāpties, tie tikai iegūs laiku ārstēties un atdzīvināt kritušos. Taču Dome Shield un Defensive Bombardment lieliski noderēs, palēninātu vai apturētu pretinieku komandu. Tās arī var dot virsroku tavai komandai, taču atceries – komunikācija.

Gun Shield ir labs instruments cīņā, tas pamatīgi palielina izdzīvošanas iespējas, taču ar mobilitātes zaudēšanu, palielināsies saņemto bojājumu daudzums, pilnībā atceļot vairoga efektu. Tā izmantošanai ir jābūt apdomātai. Tas noteikti palīdzēs izmantojot šauteni vai LMG tuvcīņā, situācija kurā Gibraltārs visticamāk spēs nodarīt vairāk bojājumu, nekā saņemt. Tas arī noderēs izmantojot snaipera ieročus, pie noteikuma, ka jau ir kāds aizsegs. Šādi ir iespējams nosegt gandrīz 100% ķermeņa. Tomēr nevajag paļautos uz to vienmēr un visur.

Defensive Bombardment pielietošana var būt visai plaša. Izmet to cīņas sākumā, lai liktu pretiniekiem pamest savas aizsega pozīcijas vai arī kad pretinieki ir nopietni nolēmuši nākt uz kauju, pārvēršot kaujas lauku par katastrofas zonu. Efektīvi to var izmantot vietā kur ir nokritis pretinieks, jo bumbas viņu visticamāk piebeigs, un ja paveiksies paķers līdz viņa komandas biedru, kad tas mēģinās kritušo piecelt kājās. Gibraltārs pats arī saņem bojājumus no savas ultimate prasmes, taču komandas biedri ir imūni.

Ja steidzami vajag piecelt kājās kritušu komandas biedru, nomet Defensive Bombardment uz viņa pozīcijas kopā ar Dome Shield. Rezultātā iegūsi gan fizisku, gan optisku aizsegu, kas dos vērtīgo laiku atdzīvināšanas pasākumiem.

Pats Dome Shield par spīti neierobežotajam bojājumu daudzumam var kļūt par pamatīgu nāves slazdu, ja pretinieks pamanās iekļūt iekšā ar šauteni rokās. Vislabāk tos izmantot vidējās vai tālās cīņās. Jāsaka arī ka to ir itin viegli pamanīt un visticamāk tas piesaistīs arī trešās puses uzmanību. Vienmēr lieto uzmanīgi, ideālā variantā, lai nosegtu uguni no muguras, kamēr Tava komanda tiek galā ar tuvākiem pretiniekiem.

Vairoga redzamību protams var izmantot savā labā, liekot pretiniekiem domāt, ka tu atrodies zem tā. Tas ļaus viegli paredzēt viņu kustību un iespējams pat nomest Defensive Bombardment viņiem tieši uz galvas.

Vairogu ir iespējams arī nomest uz Lifeline drona, esot kustībā, tas kustēsies ar visu vairogu. Rezultātā iegūsiet mobilu cietoksni.

1 komentārs

Atstāt atbildi

Ierakstiet savu komentāru!
Ievadi savu vārdu