Ir pagājis ļoti daudz laika īstas DMC spēles gaidībās. DmC, ko izstrādāja Ninja Theory īsti neskaitās, tādēļ te nu mēs esam, pēc 11 gadu pārtraukuma – sagaidīts oriģinālās sērijas turpinājums. Vai šī tiešām ir tā spēle, ko tik ilgi gaidījām?

Izstrādātājs: Capcom
Izdevējs: Capcom
Relīze: 2019. gada 8. martā
Cena: €59.99

Devil May Cry 5 atgriežas pie sērijas saknēm, darot to, ko spēle pasniedz vislabāk – dēmonu slānīšana un nedaudz komēdijas.

Fanu iemīļotais Dante un Nero ir atpakaļ, šoreiz kopā ar jaunu personāžu – V. Red Grave pilsētā ir sākusies demonu invāzija un kopā varoņi cenšas atrisināt to, kas aiz tā visa slēpjas. Sižeta detaļas neatklāšu, taču varu teikt to, ka tas ir visai aizraujošs un pilns ar negaidītiem un dažreiz arī paredzamiem pavērsieniem.

Tuvāk spēles vidum tā šķiet nedaudz sabremzē un iestājas nedaudz monotona sajūta. Līmeņi sāk palikt līdzīgi un arī pretinieki sāk atkārtoties, tomēr tas ir tikai uz īsu brīdi. Pēctam sižets un spēle atkal uzņem pamatīgus apgriezienus.

Kopumā mums ir pieejami trīs spēlējami personāži – Dante, Nero un V. Spēles gaitā nāksies spēlēt par katru no tiem, taču būs arī līmeņi kas ļauj izvēlēties starp diviem vai pat visiem trim. Šis mehānisms padara spēli aizraujošāku, jo nākas pielāgoties dažādiem spēles stiliem. Pozitīvi ir tas, ka katrs no viņiem pamatīgi atšķiras spēles stilā.

Ar V lielāko daļu cīņu nāksies pavadīt izvairoties no dēmoniem, jo visu viņa vietā dara uzticīgie demonu kompanjoni – Griffon (liels ērglis), Shadow (pantēra) un Nightmare (milzīgs monstrs). Pirmos divus kontrolē atsevišķas pogas, ar kurām var izpildīt dažādas kombinācijas, savukārt Nightmare atkivizējas tikai DT (Devil Trigger) režīmā un nav kontrolējams. V cīņā iesaistās tikai lai piebeigtu novājinātos pretiniekus. Praksē man šis spēles element ļoti patika, īpaši kad V gūst iespēju teleportēties pie vājajiem pretiniekiem. Visai iespaidīgs skats. Jaatzīst, ka V ir arī spēcīgākais no personāžiem (ne sižetiski), jo sasniegt SSS (Smokin Sexy Style) ranku bija visai viegli.

Nero atkal cīņā iestaistās ar savu uzticamo zobenu Red Queen un Blue Rose revolveri. Viņš ir arī pamanījies pazaudēt savu demonisko roku no DMC 4, un nu tā ir aizvietota ar robotisku protēzi. Tieši šī roka dod Nero odziņu cīņās. Ir pieejamas daudz un dažādu konfigurāciju rokas, katra ar savām spējām. Viena spēj izšaut raķeti, ko var izmantot kā sērfošanas dēli, cita atkal palēnina laiku utml. Variantu ir daudz līdz ar to spēle ar Nero nekad nav garlaicīga. Rokas var un noteikti lūzīs, un to skaits ir ierobežots. Labās ziņas ir tādas, ka tās var iegādāties starp līmeņiem, kā arī tās ir izkaisītas spēles pasaulē.

Dante seko klasiskai DMC formulai – kaudze dažādu ieroču, taču šoreiz ir iespējams itin viegli starp tiem pārslēgties cīņas vidū, paverot ceļu ļoti iespaidīgām kombinācijām. Ieroči kā vienmēr ir pārspīlēti – motocikls zobena vietā. Atgriežas arī četri spēles stili – Gunslinger, Trickster, Swordmaster un Royalguard. Šie stili paver jaunu veidu kā spēlēt, dodot Dantem dažādas jaunas prasmes, un arī starp tiem var pārslēgties uz sitiena. Kopumā jāsaka Dantes spēles stils ir raibākais no visiem un tīri no šādas perspektīvas spēlet ar viņu bija visinteresantāk.

Spēle sākas ar visai vienkāršām kustībām, taču arsenāls ātri vien tiek papildināts atslēdzot dažādās prasmes. Iespēja pielāgot katru personāžu ir visai pamatīga un ar vienu spēles iziešanas reizi iespējams pat neizdosies atslēgt visu.

Sākotnēji pogu kombinācijas var šķist mulsinošas, īpaši ja pamanies atslēgt daudz jaunas prasmes uzreiz. Veterāniem tas noteikti nebūs jaunums, taču cilvēkiem, kas tikko pievērsušies beat’em up žanram un tieši šai spēlei var rasties problēmas. Taču Capcom ir padomājuši arī par to. Spēlē ir Auto sistēma, kas principā izpilda kombinācijas tavā vietā, atliek tikai spiest sitienu pogas. Dantes gadijumā automātiski pat tiek mainīti cīņas stili un ieroči.

Ar laiku cīņa paliek grūtāka un aizraujošāka, tādēļ ir būtiski censties iegaumēt šīs kombinācijas, īpaši ja spēle Demon Hunter režīmā, kad viens sitiens no pretinieka var būt liktenīgs.

Pretinieki ir interesanti un ar katru ir sava stratēģija kā tikt galā. Līdz brīdim, kad aktivizē DT protams, Tad vienkārši sit cik vari. Arī bosi ir interesanti un visai dažādi. Varbūt kļūdos, bet ja atmiņa neviļ DMC 4 bosu skaits bija krietni mazāks un ar visiem nācās cīnīties vismaz 2 reizes. Šoreiz, ar retiem izņēmumiem, katrs personāžs cīnās ar savu bosu, un arī katram no tiem ir sava stratēģija.

Vizuālais noformējums ir izcils. DMC 5 darbojas uz REngine, tas pats dzinis kas darbina Resident Evil 7 un Resident Evil 2 remake. Spēle ir krāsaina un spilgta. Arī varoņu animācija ir laba, īpaši sejas izteiksmes. Tās ir ļoti ticamas. Animācijas ir ātras un plūstošas. Vienīgais mīnus varētu būt audio nesakritība dialogos.

Kopumā jāsaka, ka laikmetā kad viss ko pārsvarā saņemam ir spēle kā serviss piedāvājumus, šī ir elpa svaiga gaisa. Ļoti laba SP (single player) pieredze ar labu stāstu un un spēles mehānikām. Ir patīkami redzēt ekrānu kurš nav piebāzsts ir visādiem boostiem un mikrotransakcijām. Varētu domāt, ka šī ir PS4 eksluzīva spēle gandrīz. Taču par laimi mums visiem tā ir pieejama uz visām lielajām platformām (PC, Xbox One un PS4).

Pirms spēles relīzes tika sacelta plaša vētra par iespējamām mikrotransakcijām un dažādajām spēles versijām, kuru cena pat sasniedza $8000 ASV dolāru. Kopija ko saņēmu es ir Deluxe Edition. Jāsaka gan, ka priekš DMC faniem šis ir labs variants. Nero saņem papildus roku kolekciju, ar dažādām prasmēm (piemēram MegaMan rokas lielgabalu, Gerbera GP01 kas šauj ar vibrācijām, roka, kas pasīvi tevi dziedē un pastas ēdamā roka !) un spēles opcijas ir iespēja nomainīt cīņas mūziku. Saņemam 12 skaņu celiņus no iepriekšējām DMC spēlēm īpaši nostaļģiskām sajūtām. Šī versija būs 10 eiro dārgāka, tomēr ņemot vērā piedāvājumu, nemaz nešķiet tik slikta cena.

Spēles apskats tapis pateicoties Gamestar.ee!

Devil May Cry 5 noteikti neizgudro ratu no jauna, taču spēle ir pamatīgi noslīpējusi iepriekšējo sēriju trūkumus. DMC fani noteikti būs laimīgi (es noteikti tāds biju un esmu) un arī jaunie spēlētāji šeit atradīs ko interesantu. Spēle var būt pamatīgs izaicinājums, taču ļoti aizraujošs.