Vai atceraties, kā pirmo reizi uzsākāt Diablo vai Fable vai kādu citu varenu RPG, kurā viss ir pilnīgi nepazīstams un to sajūtu, kad atklāj šo pasauli un tās stāstus. Šī sajūta ir tā kas aptvēra mani uzsākot spēlēt Vampire’s Fall: Origins.

Izrādās ka priekš kompānijas Early Morning Studio šī ir jau otrā spēle Vampire’s Fall sērijā. Tomēr Origins ir ievērojami aizgājusi uz priekšu gan vizuālā ziņā, gan kvestu uzbūves un pasaules iztrādes ziņā.

Stāsts sākās ar žurkas nogalināšanu, kā jau visos labos RPG. Pēc svarīgā uzdevuma mūsu ciemam uzbrūk Witchmaster un izsauc stiprāko kareivi uz dueli. Protams ciema māršals dod šo cieņu mums, jo mēs esam jaunākais rekrūts un tik labi tikām galā ar žurku. Kauju varonis protams zaudē, tomēr mēs pamostamies un redzam visus ciema iedzīvotājus mirušus. Padzerot ūdeni milzīgās slāpes nepazūd un tikai blakus akai guļošais līķis pulsē mūsu acīs. Šajā brīdī varonis saprot ka slāpst pēc asinīm. Noslāpējot slāpes pēc asinīm, mēs zvēram atrast Witchmasteru un uzzināt ko viņš mums nodarīja.

Šis bija īss prologa pārstāsts, kurš aizņem aptuveni 25 min laika, un aptuveni tādā stilā būs izpildīta visa spēle. Kvesti ir dažādās tēmās no palīdzības atrast aizdzērušos vīru līdz pat revolūcijas uzsākšanai. Var satikt dzērāju krogā, kurš pajautās jums izlasīt viņa mirušā tēva vēstuli, jo viņš baidās to darīt. Izlasot izrādās tēvs zināja ka viņa dēls ir vājšs un neizlasīs vēstuli tapēc nodod Jums savu mantojumu, tomēr priekš tam varonim nāksies izskriet pār visu pasauli un atrast pavedienus kur meklēt dārgumus. Es ceru ka Jūs sapratāt šīs spēles mērogu.

Un tagad labākais, kā Jūs domājat cik Vampire’s Fall: Origins maksā? Nu kādi 7-10 eur! NĒ! Šī spēle ir pilnīgi bez maksas. Viņā nav uzbāzīgu mikrotranzakciju, ja vēlies vari noziedot veidotājiem naudu pret dažiem bonusiem, kuri neietekmē spēles mehānikas, vienkārši dod jums papildus zeltu katru dienu.

Spēles process notiek atvertā pasaulē. Jums tiek piedāvāts milzīgs klāsts ar blakus kvestiem un aktivitātēm. Jūs varat satikt bandītus pa ceļam uz citu pilsētu, vilkus un lāčus mežā, monstrus iekš alām u.t.t. Kaujas uzsākas pašas, īsti pretiniekus nevar redzēt staigājam pa pasuli, izņemot tos ar kuriem iepriekš ir jārunā. Tomēr šī mehānika nesamazina šīs pasules atmosfēru, pat reizēm to pastiprina.

Savukārt cīņas notiek JRPG stilā, t.i. uzbrukums notiek pēc kārtas. Varonis savā kārtā izvēlās kādas spējas izmantot katrā uzbrukuma raundā, spējas savukārt tērē enerģiju kura atjaunojas veicot uzbrukumus un saņemot bojājumus. Katrs ceturtais raunds ir kombo raunds, jums ir iespēja izmantot maksimāli daudz spējas, jo šājā raundā varonim piešķir vairāk enerģijas. Tomēr arī pretiniekim būs tāds pats kombo raunds, ar to ir jārēķinās, it īpaši cīnoties ar bosiem un pretiniekiem, kuri ir spēcīgāki par Jums.

Vairāki ieroču veidi – durkļi, zobeni, lielie zobeni, katanas, cirvji un vāles, kuriem ir katram savas specifiskas spējas kaujas laikā, kā piemēram asiņošana vai inde. Dažādas bruņas, no vieglajām līdz smagajām, kuras ļauj veidot savu kaujas stilu kurš būs ērts tieši Jums. Protams visam ir arī sastopamības līmenis no “biežs” līdz “leģendārs”.

Vampire’s Fall piedāvā arī opciju Spēlētājs pret Spēlētāju (PvP), kuru var uzsākt atrodoties jebkurā vietā uz kartes. Ar uzvaru paaugstinās Jūsu ranks, savukārt jo augstāks ranks, jo labākas balvas iekš spēles Jūs saņemsiet. Ņemot vērā ka šīs balvas ir iekš stāsta režīma, tās var saņem vienu reizi par katru personāžu, par kuru Jūs spēlējat.

Kopumā Early Morning Studio ir pavekuši lielu darbu. Izteikta atmosfēra un kvestu struktūra, kas izvēršas aptuveni 20h aizraujošā stāstā un piedzīvojumos. Vairākas atsauces uz popkultūru, kā arī “lootbox” sistēmas izsmiešana, vienā no kvestiem. Tas viss pilnīgi bez maksas, pluss šī apskata veidošanas laikā parādījās ziņas par sižetiska papildinājuma relīzi 2019. gada pirmajā pusē. Noteikti iesakām izmēģināt šo mobīlo šedevru.