Personīgi nekad neesmu spēlējis Pokemon Yellow, spēle uz kā ir balstīta jaunā Pokemon Lets Go! versija. Taču šī bija lieliska iespēja izprast to, kādēļ cilvēkiem ir daudz patīkamu atmiņu sakarā ar oriģinālo spēli. Kā cilvēks, kurš noteikti nav lielākais pokemonu fans uz pasaules, es paguvu šajā versijā pavadīt ap 45 stundām, un jāsaka – nemaz nebija tik slikti.

Izstrādātājs: Game Freak
Izdevējs: Nintendo
Relīze: 2018. gada 16. novembrī
Cena: €59.99

Līdzīgi, kā oriģinālā, spēli ir iespējams sākt ar Pikachu vai Evee, kā savu partnera pokemonu. Šī pirmā epizode ir visai piemīlīga un noteikti velk paralēles ar anime.

Kanto, reģions kurā norisinās spēles gaita, ir pilns ar interesantiem un dīvainiem personāžiem. No anime atgriežas tādi personāži kā Broks, Mistija un pat R komanda. Spēles pamata uzdevums ir savākt visus 8 zāļu žetonus un uzveikt Elites četrinieku pokemonu līgā. Paralēli risinot dažādas problēmas, par kurām pamatā būs atbildīga R komanda. Sižets nav nekas izcils, bet tas labi iederas dīvainajā pokemonu pasaulē.

Lets Go oriģinālo cīņas elementu, lai noķertu pokemonus, ir aizvietojis ar mobilās versijas Go! mehānismu. Attiecīgi metam tiem ar bumbu, kamēr aplis ekrāna vidū kļūst mazāks. Jo mazāks tas ir, jo lielāka iespēja ka pokemons paliks bumbā.

Visi pokemoni pasaulē ir redzami, un lai tos noķertu atliek vienkārši pienākt tiem klāt. Ņemot vērā to cik daudz cīņas situāciju spēlē ir ar citiem personāžiem, es absolūti atbalstu šādu spēles veidu, jo reizēm cīņas pat sāka kļūt apnicīgas. Šādi var sēdēt vilcienā un vienkārši tvarstīt jebkuru pokemonu pēc izvēles, lai piepildītu savu Pokedeksu.

Par ķeršanu vēl runājot, manai Switch versijai (apskats šeit) līdz nāca papildus pults – Pokebumba. Tā izcili sader ar šo spēli, ja sēdi mājas pie ekrāna. Bumbai ir divas pogas – A un B, kā arī kustības analogs. Vairāk pogas spēle netiek izmantotas. Ar bumbu var simulēt metienus, kad ķer pokemonus un spēlet ar to ir fantastiski.

Papildus to var izmantot ar Go! mobilo spēli. Tā darbojas līdzīgi kā aproce. Iekšējais aplis iekrāsojas dažādās krāsās, atkarībā no paziņojuma. Telefons vairs nav jaaiztiek, tikai tik cik ieslēgt pašu spēli, jo varam tvarstīt pokemonus izmantojot tikai bumbu. Starp citu Go! pokemonus ir iespējams pārnest uz Lets Go! ļaujot ātrāk piepildīt savu Pokedeksu.

Bumbai ir vēl viena funkcija – tajā var ievietot pokemonu, ko ņemt līdz pastaigā. Ja ieliksim partnera pokemonu (Pikachu vai Evee) bumba ik pa laikam runās pokemonu balsī. Jebkurš cits pokemons vienkārši izdos skaņas. Iemesls šai funkcijai ir vienkāršs. Ņemot bumbu līdz, piemēram pastaigā, tā skaitīs noieto attālumu, un pēc pokemona atbrīvošanas piemēros tam attiecīgu pieredzes daudzumu. Un tas tiešām ir daudz. Pēc divu stundu staigāšanas, mans Pikachu no 28 līmeņa pārlēca pa tiešo uz 37. Ērts veids kā progresēt spēli, nespēlējot.

Atpakaļ pie spēles – ķeršana nav tik primitīva, kā izklausās. Ja pēc kārtas noķeram vairākus vienādus pokemonus, saņemam kombo punktus. Jo lielāks punktu skaits, jo vairāk pieredzes mūsu sešu pokemonu grupa saņem. Šis elements arī ļauj ar laiku spēles kartē parādīties arvien retākiem un spēcīgākiem pokemoniem. Tie arī atstās vairāk konfekšu, kuras var izbarot saviem pokemoniem, lai palielinātu to cīņas statistiku. Tas ir vienkāršs bet visai aizraujošs process.

Katra konfekte ir piesaistīta konkrētam pokemonu tipam. Piemēram normālā tipa pokemoni aiz sevis atstāj ātruma konfektes. Ātrums ļauj uzsākt uzbrukumu pirmajam. Tas ļauj koncentrēties uz specifiskiem resursiem, ja tāda vajadzība rodas.

Partnera pokemoni ir liela daļa no spēles. No pirmajām minūtēm ir redzams, cik daudz rūpju ir veltīts šo divu pokemonu izstrādei. Ar tiem var spēlēties, apģērbt un tie ik pa laikam reaģē uz spēlētāja rīcību. Vienu brīdi pat pieķēru savu Pikachu cenšoties izspēlēt joku taču tas pamatīgi sabijās. Galvenais ir atcerēties – šis nav Eša Pikachu va Gerija Evee. Šie mazie radījumi ir izveidoti speciāli priekš spēlētāja.

Abi partneru pokemoni ir ārkārtīgi spēcīgi. Tiem ir iespējams iemācīt prasmes, kas normāli nav pieejamas viņu tipa pokemoniem. Evee šajā gadijumā varbūt pat ir nedaudz universālāks, jo pateicoties viņa daudzajām evolūcijām, tas iegūst pieeju gandrīz katra tipa uzbrukumiem.

Arī tad kad šie abi nav cīņā, viņi ir spējīgi pieslēgties kaujas vidū, palīdzot tā brīža aktīvajam pokemonam, palielinot tā cīņas statistiku.

Kā jau minēju, jaunā ķeršanas mehānika ir lieliska, jo Kanto reģions ir pilns ar treneriem, kas regulāri spēlētaju izaicina uz cīņām. To sarežģītība krietni variē taču nevienā brīdi nebija ārprātīgi grūti. Ja vien tu neizdomā pie Mistijas atnākt ar sešiem akmens pokemoniem (starp citu Pikachu viens pats uzveica visu zāli, bez dzīvības atjaunošanas).

Pēc trešā žetona spēlē izlīdzinājās. Ar to es domāju tā nebija bērnišķīgi viegla, taču joprojām jutos pārsteigts par savu spēju nogāzt Elites četrinieka pokemonus ar vienu sitienu. Ja spēle saka, ka kaut kas ir efektīvs, tā tas arī ir. Thunderbolt sitiens no Pikachu uzveiks jebkuru ūdens tipa pokemonu vienā piegājienā 99% gadījumu. Tas 1% būs tie retie brīži, kad pretinieku pokemons būs kādus 10 līmeņus augstāks. Šī nekad nebija paredzēta kā ļoti sarežģīta spēle, un tā lieliski atalgo pareizā pokemona tipa izvēli cīņā.

Cīņas beigās zaudētājs nodod spēlētājam naudas žūksni un pāris pokebumbas. Šie ir svarīgi resursi, jo kombināciju veidošana un spēcīgākas bumbas palīdzēs attīstīt pokemonu armiju daudz ātrāk, nekā visu laiku pavadot cīņās.

Spēles pasaule ir visai paliela, un pilna ar apslēptām lietām. Tās variē no pokebumbām un eliksīriem līdz evolūcijas akmeņiem un konfektēm, kas attīsta veselu līmeni.

Spēles pasaulē noteikti var pavadīt vairāk par 45 stundām un lai piepildītu visu Pokedeksu vismaz divtik. Pabeidzot spēli tiek atslēgti Master treneri, kurus izaicināt var tikai ar tādiem pokemoniem, kuri ir šo treneru kolekcijā. Uzveicot tos saņemam Master Trainer titulu, kas lai arī nedaudz muļķīgi, ir jauka minispēle, pabeidzot galveno spēles daļu. Jāsaka, ka šīs noteikti ir arī grūtākās cīņas spēlē.

Vērtējums

Pokemon Lets Go! ir lielisks veids, kā aizpildīt brīvo laiku. Spēle neprasa masīvus laika ieguldījumus vienā piegājienā. To ir iespējams spēlēt transportā, pieturā utml. ar pāris minūšu intervāliem. Spēle ir nedaudz lēna, taču tā ir ļoti atslābinoša pieredze. Daudz jādomā nav, vienkārši jātvarsta pokemoni. Vienīgais mīnuss varētu būt cena un kā Nintendo licenzēta spēle, diezvai tā drīzumā būs ar atlaidi. Spēli var iegūt arī pērkot pašu Switch konsoli, tad tas iznāk lētāk. Taču ja redzat to ar atlaidi, spēle noteikti iegūst rekomendāciju no manis.

1 komentārs

Atstāt atbildi

Ierakstiet savu komentāru!
Ievadi savu vārdu