Šodien kompānija Google prezentēja savu konsoli “Google Stadia”.

“Stadia” būs straumēšanas konsole, kas ļaus strīmot uz jebkuras ierīces FullHD un HDR ar 60 kadriem sekundē. Nākotnē kompānija sola pievienot arī 4k izšķirtspēju, tomēr priekš tā vajag vairākus aiztures (letency) testus.

Konsolei vares pieslēgt jebkura veida gamepadu, kas līdz šim bija pa spēkiem tikai PC. Google piedāvā ari savu versiju gamepadam kurš vizuāli izkatās pēc Xbox un PlayStation kontrolieru krustojuma, tomēr šis darbosies caur WI-FI. Izrādās ka Google kontrolieris pats sūtīs signālu uz serveri neizejot cauri konsoles dzelžiem, viss tas ir vajadzīgs lai pēc iespējas samazinātu aizturi signālā.

Google sola, ka Mums būs iespēja vienā mirklī pārslēgties, piemēram, no datora uz TV un pēc tam uz planšeti vai telefonu, tas izklausās labi, tomēr šobrīd diezgan neapstrādāta tehnoloģija var sabojāt pieredzi no servisa lietošanas. Kā arī “Stadia” spēlētājiem ļaus palais uz viena televizora vairākas spēles, dīvānu co-op iespējams atgriezīsies.

Šis Google projekts tiks palaists 2019 gadā, un vairāk kā 100 izstrādātāji ir piekrituši strādāt ar šo platformu. Relīzes brīdī, nepacietīgi gaidītais DOOM Eternal būs pieejams iekš “Stadia”. Gaidīsim jaunas ziņas no Google.