Es domāju, ka nu jau reti kurš nav dzirdējis par detaļām, ko Sony publiskoja šajā nedēļā, sakarā ar savu jaunās paaudzes konsoli, līdz ar to nevar nevienu vainot, ja ziņas par Microsoft un Nintendo ir paslīdejušas garām. Microsoft tikko izlaida Xbox One S All Digital variantu, savukārt Nintendo visticamāk izlaidīs divas jaunas konsoles – mazāku un vājāku, kā arī Pro versiju, kas līdzīgi, kā atjauninātais 3DS būs jaudīgāka par savu priekšgājēju.

Lai gan uz doto brīdi nekas daudz nav zināms, Sony konsole vairāk izskatās, kā turpinājums jau pārbaudītām vērtībām. Sony šķiet turpinās aizsākto konsoļu evolūciju, kuru mēs pazīstam jau teju 30. gadus.

Savukārt Microsoft un Nintendo ir nolēmuši iet savādāku ceļu. Microsoft ar lēmumu atteikties no fizisko disku lasītāja šķiet iemēģina ūdeņus savai jaunajai vīzijai. Šī vīzija ir izmantot Xbox brendu, kā platformu vairākām iekārtām, lai varētu piedāvāt savus mākoņservisus maksimāli lielam lietotāju skaitam. Konsole vairs būs tikai viens no daudziem veidiem, kā sasniegt šos lietotājus. Tādēļ arī atteikšanās no fiziskajiem datu nesējiem. Tie gluži vienkārši ierobežo šo iespēju.

Nintendo atkal dara to, ko vienmēr ir darijuši – būt par Nintendo. Kompānija strādā pie vairākām Switch versijām, cenšoties tās samazināt un padarīt draudzīgākas bērniem, kā arī piedāvāt jaudīgākas ierīces nopietniem geimeriem. Nintendo pēc garas neveiksmju sērijas ir atklājuši formulu, kas strādā un pie tās arī plāno pieturēties. Viņi ir pamanījušies ieņemt pamatīgu tirgus daļu, paralēli izvairoties no konsoļu kara pilnībā.

Veroties uz šo kopainu varētu likties, ka Sony ir nonācis sava veida stagnācijā – abi galvenie konkurenti izgudro ratu no jauna, ar savu redzējumu uz to, kā mums būtu jauzņem spēles. Taču manuprāt tas vienkārši parāda Sony veiksmes stāstu. Konkurenti ir atstājuši šo klasisko konsoļu tirgu, kuru nu jau varētu sākt dēvēt par Sony PlayStation tirgu.

Gan Microsoft, gan Nintendo izlaidīs jaunas konsoles, taču tie vairs nebūs tiešie Sony konkurenti. Microsoft drīzāk ir ieguvis jaunu konkurentu un Nintendo izaicina mobilo tirgu.

Šī nebūt nav slikta lieta. Es personīgi ļoti gaidu, kad varēsim redzēt kāda šī nākotne izvērtīsies. Laiks, kad tika izlaistas neskaitāmas sistēmas, kas pamatos tomēr bija kopijas, atšķiroties tikai ar programmatūru un spēļu klāstu ir pagājis. Tas protams nenozīmē, ka nebūs vairs nekādas sacensības starp lielajiem spēlētājiem. Mums aizvien būs jaizvēlas vai klasiskā Sony pieeja ir labāka mūsu vajadzībām nekā Microsoft piedāvātā servisu pieeja. Jeb otrādi. Citam atkal visi varianti liksies labi un maciņš tos varēs pavilkt.

Šāda pieeja paver iespēju sadarbībām, kādas mēs līdz šim neesam redzējuši. Kā piemēru var minēt jau ilgi aprunāto Microsoft un Nintendo partnerību, kam vajadzētu atnest Xbox Game Pass servisu uz Switch konsolēm. Iespējams šis ir pats sākums konsoļu kara beigām.