Pēdējā laikā šķiet saņemam pārāk daudz relīzes, kas centrējās ap zombiju apokalipsi. Man personīgi tās sāk apnikt. Taču ir pieredzētas dažas spēles, kas dzīvi šādā pasaulē parāda visai labi, bet dažas ne tik labi. Taču tās visas vairāk vai mazāk ir vienādas.

DAYS GONE_20190428105438

Izstrādātājs: SIE Bend Studio
Izdevējs: Sony Interactive Entertainment
Relīze: 2019. gada 25. aprīlī
Cena: €59.99

Days Gone ir interesanta ar to, ka ir veiksmīgi apvienojusi jau ierastos šāda veida spēļu elementus, kā arī ir labi nostrādāta. Šur tur ir pa kādai inovācijai žanrā.

Beidzot esam saņēmuši spēli, kas ļauj izveidot emocionālu saikni ar tās personāžiem, stāstot, lai arī visai klišejisku, tomēr pietiekami interesantu stāstu. Tādēļ šī pieredze kļūst daudzkārt patīkamāka, par vidējo zombiju spēli.

DAYS GONE_20190428103728

Kā spēlētājs, iejūtamies Dīkona St. Džona (Deacon St. John) ādā, kurš cenšas izdzīvot Frīkeru (Days Gone nosaukums zombijiem) apsēstajā Oregonas štatā. Frīkeri nav tradicionāli zombiji. Viņi ir dzīvi, spēj ātri un veikli pārvietoties, taču ir apsēsti ar tām pašiem ierastajiem zombiju instinktiem – apēst visu dzīvo, tai skaitā savus sugas brāļus. Lieki teikt, ka lielos apjomos viņi kļūst ļoti bīstami.

Cilvēce ir spiesta slēpties mežos, nelielās nometnēs. Dīkons un viņa biedrs Būzers (Boozer) ceļo cauri spēles pasaulei uz saviem motocikliem, uz cilvēku nometnēm, lai izpildītu dažādus uzdevumus. Par atlīdzību protams. Spēles sižets centrējas ap Dīkona cīņu ar pagātni un viņa mirušo sievu Sāru. Šie notikumi galveno varoni ir padarījuši vienaldzīgu pret citiem. Taču spēles gaitā norisinās visdažādākie sižeta pavērsieni, kas ļauj mums vērot galvenā personāža transformāciju no vienaldzīga vientuļnieka, līdz cilvēkam ar emocijām, kas ir ar mieru izlīdzēt citiem.

DAYS GONE_20190429213053

Spēles pasaule ir pilna ar dažādiem pretiniekiem, kas pamatā ir tie paši Frīkeri, taču arī to dažādība pārsteidz. Viens no Frīkeru veidiem ir Newts, kas ir par zombijiem palikuši bērni. Ja, kāds ir skatījies The Strain, tieši tādi ir šie mazie radījumi. Savukārt klasiskie Frīkeri ātri vien ielenks spēlētāju, ja būsi neuzmanīgs.

DAYS GONE_20190428113818

Protams ir arī milži, kas spēj uzņemt pamatīgu daudzumu bojājumu no ieročiem – Breakers, un katras zombiju spēles klasika – Screamers, jeb bļāvēji, kuri dara tieši to – bļauj, lai sasauktu tuvējos Frīkerus. Kronis visam bija pamatīgais zombiju lācis, aptīts ar stiepli. Spēle viņs tiek dēvēts kā Rager, taču Lucile šķiet piemērotāks vārds.

Kā redzam, zombiju variācija ir visai pamatīga, taču arī cilvēki ir ienaidnieki. Nereti sanāks nokļūt pretinieku slazdos, vai sastapsi krūmos sēdošu snaiperi. Visa spēles pasaule ir pret Tevi.

DAYS GONE_20190430201146

Cīņa ar pretiniekiem ir ļoti aizraujoša un patīkama. Tuvcīņas elementi ir nostrādāti lieliski. Pasaulē var atrast dažādus ieročus, sākot ar vienkāršiem koka dēļiem līdz cirvjiem. Tos visus ir iespējams modificēt un uzlabot. Arī šaujamieroču netrūkst. Arbalets, šautene, automātiskie ieroči – tas viss ir pieejams Dīkona arsenālā.

Patīkami ir arī tas, ka spēle ļauj izmantot lietas, kas normāli šķistu kā nevajadzīgas. Piemēram ir iespējams salasīt tukšas stikla pudeles, lai izveidotu Molotova kokteiļus vai pārsējus no lupatām.

DAYS GONE_20190429204240

Bez spēles galvenā sižeta ir ļoti daudz blakus lietu ko darīt. Pasaule ir pārpildīta ar dažādām misijām, stāstiem un citām aktivitātēm. Lai nokļūtu līdz šīm aktivitātēm, nāksies izmantot savu uzticamo dzelzs rumaku – motociklu. Abiem spēles varoņiem ir savi stāsti, taču paralēli palīdzot citiem pasaules iedzīvotājiem izdosies iepīties dažādās intrigās, taču beigās tas būs tā vērts. Ar katru pabeigto misiju saņemam reputāciju un nedaudz naudiņas, kas ļaus uzlabot motociklu. Par to nedaudz vēlāk.

Periodiski nākas izspēlēt cauri Dīkona atmiņām, par viņa dzīvi ar Sāru. Šie momenti ir interesanti un noteikti nepieciešami, lai mēs vairāk izprastu Dīkona personību, taču reizēm likās, ka tie nedaudz traucē spēles gaitai. Man labāk patiktos klasiskas video ainas, taču izstrādātāji domāja savādāk.

DAYS GONE_20190428112420

Runājot par lietām, kas man arī liekas nesaprotami – spēlē bija dažādi atzarojumi, jeb brīži kad nācās pieņemt svarīgus lēmumus, līdzīgi, kā Life is Strange. Taču pēdējā brīdī tie tika izņemti no spēles.

Kopumā spēles sižets aizņems nedaudz virs 30 stundām, un tas ir pilns ar dažādiem pavērsieniem. Tas noteikti nav spēles vājākais punkts.

Par pārsteigumu nevienam, spēle ir ļoti labi nostrādāta gan grafiskā ziņā, gan no balss aktieru puses. Tā tomēr ir Sony sponsorēta spēle. Daba izskatās satriecoši un dabīgi. Noteikti viena no skaistākajām spēlēm, kas ir izlaista uz PS4. Tai skaitā motocikls.

DAYS GONE_20190430201418

Dzelzs rumaks arī ir pamatīga spēles sastāvdaļa. Varētu teikt, ka tas ir trešais galvenais varonis. Par to nāksies rūpēties un arī atcerēties, kur esi to noparkojis. Šī nav fantāzijas spēle, un tas maģiski neparādīsies tavā tuvumā pēc pirmā svilpiena.

Atrodoties tālu no motocikla neļauj arī veikt quicksave un ātrās ceļošanas funkcijas. Tas ir iespējams tikai atrodoties tam blakus un ar nosacījumu, ka tuvumā nav neviena pretinieka.

Motociklu ir iespējams uzlabot, gan veikt vizuālas izmaiņas. Sākumā es šo verķi ienīdu. Tas patērēja degvielu ātri un tikpat viegli lūza. Taču ap spēles 10to stundu biju to uzlabojis līdz ciešamam līmenim. Spēles beigās biju to iemīlējis.

DAYS GONE_20190428100141

Spēle protams nav bez problēmām, lai gan izstrādātāji cenšas tās novērst. Kopš spēle kļuva pieejama ir iznākuši vairāki ielāpi. Taču problēmas ar audio un grafiku aizvien turpinās. Cerams gan, ka drīzumā tās tiks novērstas.

Vērtējums

Days Gone noteikti nav meistardarbs, kā God of War vai jaunā Spiderman spēle. Tā ir visai vidēja, taču laikā, kad tirgus ir pilns ar šādām zombiju tipa spēlēm, Days Gone izceļas ar savu spēju pastāstīt interesantu stāstu un iespēju just līdz tās personāžiem.

Par spēles atslēgu un iespēju uzspēlēt sakām paldies Playstation Latvija.

Atstāt atbildi

Ierakstiet savu komentāru!
Ievadi savu vārdu