Nogurums, izsalkums, aptverē pāris lodes. Atrodos uz kārtējā kuģa, lai sameklētu vairāk resursu un varētu salabot S.T.E.V., kas mani aizvedīs mājās. Ar mājām es protams domāju cietumu. Esmu noziedzinieks. Pārdomu brīdī man uzskrien virsū tūrists un ar skaļu blīkšķi esmu miris. Tik vienkārši. Labi. Nākamais “klients”.

Izstrādātājs: Blue Manchu
Izdevējs: Humble Bundle
Relīze: 2019. gada 29. maijs
Cena: €29.99

Void Bastards ir visai interesanta un nepavisam ne standarta FPS spēle. Spēlētājam tiek dota kontrole pār neierobežotu daudzumu klientu (ar šo vārdu tiek apzīmēti cietumnieki, kas atrodas uz kuģa), lai salabotu salūzušo kuģi un varētu nogādāt klientus cietumā. Varbūt uzdevuma izpildīšana ļaus kādam no klientiem izglābties no soda? To nāksies noskaidrot pašiem izspēlējot visu stāstu.

Par sižetu runājot, ainas tiek pasniegtas kā nelieli komiksi. Taču šī pati komiksu stilistka pavada arī pašu spēlu. Varētu likties, ka tā ir gandrīz zīmēta ar roku. Animācija un grafika ar savu vienkāršību labi uzrunāja un likās visai forši.

Spēle pamatā sastāv no divām daļām. Daļu no tā pavadīsim iekš S.T.E.V., kas ir neliels kuģis ar kura palīdzību pārvietojamies cauri šai kuģu kapsētai kosmosā. Papildus uz tā veidosim jaunus ieročus un gadžetus, kuriem ir nepieciešami resursi, atrodami uz pamestajiem kuģiem.

Šajā brīdī sākas spēles otrā daļa. Varam piezemēties gandrīz uz katra pamestā kuģa, lai to izlaupītu. Taču pamestie kuģi nebūt nav tik pamesti. Kuģi ir pilni ar dažādiem radījumiem, mutējušiem cilvēkiem, aizsardzības sistēmām un bioloģiskas dabas draudiem. Resursi noteikti nenāks viegli.

Dzīvi sarežģīs arī citi faktori, kā piemēram ierobežotais skābekļa daudzums. Tas nozīmē, ka nevarēsim lēnām lavīties un izpētīt katru nostūri. Nāksies pieņemt lēmumus kur doties, ko darīt, kad pārstāt. Katrs kuģis liksies savādāks, pateicoties īpašai sistēmai spēlē. Katrs kuģis saņems nejauši izvēlētus apgrūtinājumus, kā piemēram jaudas zudums, atsevišķas telpas pilnas dūmu utt.

Savukārt dzīvi atvieglos jau iepriekš minētie gadžeti. Tev nāksies iegūt pamatīgu daudzumu drazas, ko pārveidot par lietojamu inventāru. Par spīti palielinātam dzīvības punktu skaitam, izturībai pret dažādiem toksīniem utml. klients mirs un tas notiks bieži. Ja vien nespēlē uz pašas vieglākās sarežģītības. Taču tā nav problēma, jo mums ir neierobežots daudzums klientu, kuri ieņems kritušā vietu nezaudējot resursus un spēles progresu.

Cīņa ir pārsteidzoši patīkama. Ieroči pārvaldās lieliski, nedaudz pat atgādina Borderlands sēriju. Pretinieki nav īpaši attapīgi, taču to ir daudz un ar to pietiek, lai neuzmanības dēļ ātri nonāktu viņsaulē.

Kā negatīvu aspektu varu minēt to, ka pēc kāda laika katrs kuģis liksies jau redzēts. Kā arī darbības atkārtojas – ielec kuģī, atver katru konteineru, izvairies vai nogalini pretiniekus, dodies uz nākamo. Sākuma tas liekās forši, taču pēc laika sāk kļūt apnicīgi.

Ja neskaita fizisku daudzumu, pretnieku variācija arī īpaši neizceļas. Tie ir daži atsevišķi tipi ar dažādām spējām un dīvainiem nosaukumiem, kā piemēram Tourist un Janitor. Ar laiku es pārstāju lietot ieročus un vienkārši centos izvairīties no pretiniekiem.

Ja negatīvās lietas neatbaida, taču vēlies vairāk izaicinājumu, nāksies spēli pabeigt vismaz vienreiz, kas prasīs ap 10-12 stundām. Pēctam ir pieejams Iron Man režīms, kā arī opcija spēlēt ar dažādiem ierobežojumiem, kas apgrūtina spēli vēl vairāk.

Vērtējums

Void Bastards noteikti nebūs priekš visiem. Tā ir jautra, spēle pilna ar melno humoru, taču personīgi man kļuva visai repetetīva. Arī šižets liek dzīties pēc konkrētas lietas, tikai lai brīdi kad to iegūsti saprastu, ka jādzenas pēc nākamās izmantojot vienu un to pašu pieeju – piezemējies, izlaupi, dodies tālāk.