Nav noslēpums – ja vēlies pieiet lietai nopietni ir nepieciešams nopietns inventārs. Spēļu dzenāšana nav izņēmums, īpaši ja uzskati sevi par profesionāli. AOC domā gluži tāpat, tādēļ ir izlaiduši G2 sērijas monitorus esporta entuziastiem. Šodien apskatām G2590PX / G2.

Vērīgām lasītājam šis nosaukums liksies pazīstams, jo tik tiešām kādu laiku atpakaļ apskatijām G2790PX, ko varētu dēvēt par attālākas pakāpes brālēnu. Ar ko tad ierīce atšķiras?

Galvenās iezīmes

  • 144 Hz atsvaidzes laiks
  • FreeSync
  • 1ms reakcijas laiks
  • Interesants dizains

Dizains

Vizuāli G2590PX / G2 ir ļoti tīkams acīm. Tā pamata dizaina iezīmes ļoti atgādina G2790PX – šauras apmales, statīvs ar nelielu caurumu vadu menedžmentam un sarkani pelēkais akcents.

Šis variants gan ir noklāts ar G2 brendu, kas ir e-sporta organizācija Vācijā un cieši sadarbojas ar AOC. Logo ir pietiekoši neuzkrītoši un tie atrodas monitora aizmugurē, kur principā tos arī īpaši nemanīsiet.

Statīvs ir viegli piestiprināms ekrānam ar klipšu mehānismu. Nekādu skrūvju! Arī pamatne ir viegli piestiprināma ar vienu skrūvi, kuru ir iespējams pagriezt ar pirkstiem. Ērti! Kopumā tas šķiet izturīgs un labas kvalitātes. Diemžēl iztrūkst portreta režīma.

Savienojumu viennozīmīgi arī netrūkst. Saņemam 2x HDMI, 1x DisplayPort, 3.5 mm audio ieeju, kā arī iespēju pieslēgt monitora 4 USB portus, kuri visi ir USB 3.0 standarta ar Fast Charge iespēju, dzeltenais arī Standby režīmā. Ir arī aizvēsturiskais VGA ports, tiem kas aizvien izmanto CRT ekrānus!

Attēls

AOC šoreiz ir izvēlējušies TN paneli, kas arī visai loģisks solis, jo tie ir vieni no ātrākajiem un reizē arī lētākajiem ekrāniem.

Panelim ir 1ms reakcijas laiks, kā arī papildus Low Input Latency iespēja, kas itkā samazina laiku starp taustiņa aktivizāciju un bildes attēlošanu. Ar aci starpību nejutu, taču pieņemu ka izmantojot mērinstrumentus starpība atklātos.

144 Hz atsvaidzes biežums noteikti noderēs spēlējot tādas spēles kā CSGO. LinusTechTips pavisam nesen noskaidroja, ka augstāks atsvaidzes biežums tiešam palīdz. Video zemāk:

OSD ir pilns ar dažādām opcijām. Diemžēl vairums nebūs īpaši noderīgas – specifiski tās kas paredzētas geimeriem.

Par pašu attēlu runājot – uzreiz izņemot no kastes viss likās visai blāvs. To visu protams iespējams labot, ko arī izdarīju. Nedaudz pielabojot gammas līmeņus ekrāns kļuva dzīvāks. Taču joprojām ir manāma atšķirība salīdzinot ar IPS, īpaši ja tas atbalsta HDR.

Lai arī nav izcili, krāsu attiecība ir pieņemama un panelis ir spējīgs tikt galā ar melnās krāsas testu. Tas ir visai svarīgi, jo nozīmē ka spēsiet izšķirt objektus spēļu tumšākajās ainās.

Lielākais trūkums laikam ir 1080p izšķirtspēja. Apvienojot to ar 25 collām, saņemam 90 PPI. Pat lētākie viedtelefoni attēlo vairāk. Līdz ar to pikseļi šķiet lieli un uzkrītoši.

Lietotāji ar vājākām sistēmām gan to uzskatītu par priekšrocību, jo tas ļauj maksimāli izmantot 144 Hz paneli.

Vērtējums

Pieņemu, ka vairums lietotāju ar 250 eiro kabatā skatīsies citā virzienā. Par šo pašu naudu varam iegādāties lielākus, asākus un nebrendotus ekrānus.

Taču vairums šo alternatīvu nespēs piedāvāt šādu gaming pieredzi, šajā budžeta kategorijā. Saņemam 144 Hz, FreeSync, ātru reakciju par visai nelielām naudiņām.

Tādu cilvēku nav daudz, taču ja savu datoru izmanto tikai un vienīgi esporta spēlēm – ir vērts apsvērt šo pirkumu.