Turpinot Andra aizsākto rubriku par lētām lietām, nolēmu iegādāties Pro pulti priekš sava Switch. Interneta dzīlēs uzdūros šim brīnumam, kas maksā vien ap 20 eiro. Vai tas ir labs? To noskaidrosim. Skaties video zemāk vai lasi apskatu.

No pirmā acu uzmetiena to nevar atšķirt no oriģinālā. Izmēri, pogas, analogi ir pilnīgi identiski. Tikai pēc vērīgas aplūkošanas ir iespējams pamanīt vietas kurās būtu jābūt Nintendo logo. Tas kādēļ tā tur nav domājams visiem ir skaidrs.

Par spīti tam, starp abām pultīm ir vairākas atšķirības. Viena notām ir jau minētā cena. Latvijā Pro Controller pults maksā ap 70 eiro, kamēr šo variantu varam iegūt par nieka 20. Pārējās atšķirības atklājās lietošanas laikā, kā arī izpētot iepakojumu.

Par iepakojumu runājot – pults itkā satur visas īstā Pro Controller funkcijas.

  • Motion controls, jeb kustību sensors
  • HD rumble, Nintendo advancētā vibrācija
  • Amiibo funkcionalitāte, kas ļauj nolasīt datus caur NFC čipu no spēļu figūriņām
  • 20h baterijas darba laiks
  • PC saderība

Daži no šiem apgalvojumiem ir patiesi, taču ir arī meli. Kādas funkcijas tad īsti pilda šī kopija?

Pārsteidzošā kārtā gandrīz visu. Motion Controls strādā nevainojami, kas mani patiesībā ļoti pārsteidza. Funkcija pilnība neatšķīrās no maniem Joy-Cons. Kustības bija ļoti plūstošas, pilnībā bez nekādas aizkaves.

Nintendo unikālais HD Rumble, jeb advancētā vibrācija kas ir iebuvēta iekš Joy Con un Pro Controller pultīs, gan izrādijās meli. Tas nenozīmē ka vibrācijas nebija kā tādas, taču tā noteikti nebija HD variācija. Drīzāk atgādināja standarta rotorus, kas ir iebūvēti iekš Xbox One un PS4 pultīm.

Amiibo arī izrādijās meli. NFC čips šajā pultī neeksistē. Lai gan man nav uz vietas Amiibo figūriņu ar ko pārbaudīt šo funkciju, telefonos iebūvētais NFC čips vienmēr reaģē ar citām NFC tehnoloģijām, šajā gadijumā arī ar maniem Joy Cons. Taču attiecībā uz šo pulti bija pilnīgs klusums.

Oriģinālā Pro Controller darbības ilgums ir ap 40 stundām. Šīs kopijas ražotāji uz iepakojuma norādīja 20h darbības laiku, un manos personīgajos testos pults darbojās nepilnu 21 stundu. Tātad melots nav un būsim godīgi – 20 stundas arī nav slikts rezultāts.

Papildus bonuss ir arī iespēja pulti savienot ar PC. To var izdarīt divējādi – caur USB vadu vai Bluetooth. Abi varianti strādā perfekti un Steam pulti atpazīst kā īstu Nintendo Switch Pro Controller pulti.

Pati pults šķiet visai labi uzbūvēta. Pēc aptuveni mēnesi ilgas lietošanas ar to joprojām viss ir kārtībā. Uzbūve šķiet izturīga, pogas pēc taustes liekas labas un reaģē ātri. Salīdzinot ar īsto Pro variantu arī te nebūtu iespējams pateikt starpību.

Savienošana ar konsoli notiek divējādi – izmantojot USB vadu vai nospiežot Sync pogu. Ar vadu nekādu problēmu nav, konsole uzreiz pulti atpazina kā īstu Pro Controller, taču Sync poga bija.. čakarīgāka. Nācās to piespiest vairākas reizes līdz konsole uztvēra savienojumu. Taču pēc vienas pārošanas reizes, tā pulti atrod nekļūdīgi vienmēr. Kā mīnuss jāmin ir tas, ka konsoli nevar pamodināt no Sleep režīma, kā to var izdarīt ar Joy Cons vai Pro Controller. Nāksies to ieslēgt manuāli. Taču ņemot vērā cenu, neuzskatu ka tas būtu liels zaudējums.

Vērtējums

Vai šī pults ir vērta 20 eiro? Jā. Pie nosacījuma, ka minētie mīnusi Jums nav svarīgi. Tiem kam ir Amiibo figūriņas, šai funkcijai var izmantot Joy-Con pultis. Tiem kam jau ir īstais Pro Controller variants, šis būs kā lielisks papildinājums brīžiem, kad ciemos atnāk draugi. Cena pret kvalitāti vienkārši ir pārāk laba, lai šādu piedāvājumu laistu garām. Pulti varam iegādāties šeit.

Atstāt atbildi

Ierakstiet savu komentāru!
Ievadi savu vārdu