Man personīgi jau kopš Switch iegādes ir gribējies kādu pamatīgu MMORPG spēli uz platformas. Šķiet beidzot to būšu sagaidījis, jo Daybreak Game Company ir pārnesuši savu supervaroņu simulatoru uz mazās pārnēsājamās konsoles. Cik veiksmīgs šis ports ir? Tūlīt noskaidrosim.

Izstrādātājs: Daybreak Game Studios
Izdevējs:  Daybreak Game Studios
Relīze: 2019. gada 6. augusts
Cena: bezmaksas

Vispirms ir jāsaka, ka nezināmu iemeslu dēļ neatradu spēli Eiropas eShop veikalā. Tad nu beidzot saņēmos un uztaisīju US kontu, kur spēli ātri vien sameklēju.

Šī nav pirmā reize, kad spēlēju DCUO. Biju to jau iemēģinājis kādus 5 gadus atpakaļ uz PC. Ņemot vērā tā laika MMORPG tirgu, šis nebija labākais variants, pat ja spēles izstrādātāji ir Everquest autori. Savukārt priekš Switch šis stāsts varētu būt savādāks.

Nintendo Switch Online abonements nav nepieciešams, lai spēlētu spēli. Patīkami. Tik tālu arī neesmu saskāries ar nekādām barjerām, kas liktu tērēt naudu. Nav jau arī tā ka spēle to atļautu, pa cik neatrodos ASV.

Pati spēle priekš saviem izmēriem darbojas pārsteidzoši labi. Te ir runa gan par dokstacijas, gan portatīvo režīmu. Protams tā nav svaiga spēle. Oriģināli DCUO iznāca 2011. gadā priekš PS3. Tādēļ arī no grafikas daudz gaidīt nevaram, bet joprojām patīkami. FPS bija visai stabils, gandrīz nekas neraustījās un tad kad arī raustījās, tas galīgi neietekmēja spēli, jo FPS kritumi bija ļoti minimāli. Tiem kas vēlēsies spēlēt ārpus mājām gan vajadzēs vietu kur pieslēgties pie lādētāja vai power banku, jo bateriju šī spēle apēd visai ātri. 2.5 stundas bija maksimums, ko mana konsole spēja izturēt. Ar jauno Switch revīziju visticamāk būs labāk.

Vadība ir perfekta. ZL un ZR pogas ļauj izmantot prasmes kombinācijā ar ABXY pogām. Protams arī tas nepārsteidz, spēle tika veidota priekš konsoles un tikai tad pārnesta uz PC. Pats UI ir visai neliels, īpaši ja spēlējam portatīvajā režīmā, taču īpašas grūtības tas nesagādāja. Gala rezultātā cīņas ir ātras un plūstošas, gluži kā supervaroņu spēlei būtu jābūt. Šajā ziņā sūdzību nav, viss ir lieliski.

Vizuāli spēle lieliski attēlo 80-90 gadu komiksu noformējumu. Uz to ir patīkami skatīties un šāda veida stils nenoveco pārāk ātri. Atliek vien paskatīties uz World of Warcraft, kā piemēru. Arī personāžus varam veidot ļoti dažādus. Youtube pat varam atrast pamācības, kā izveidot savus mīļākos DC un Marvel personāžus.

Spēles progress notiek saņemot kvestus no zināmiem DC pasaules personāžiem – Supermens, Betmens, Brīnumsieviete u.c. Katra uzdevuma beigās saņemam pamatīgu daudzumu EXP un kādu jaunu ekipējuma gabalu. Protams EXP dod arī cīņa ar pretiniekiem, taču kvestu būs gan ātrāks, gan interesantāks veids kā progresēt. Paši kvesti protams ir visai tipiski MMO kvesti, taču nav arī sliktākie. Mazie stāsti aizraus komiksu fanus. Spēles gaita ir salīdzinoši ātra un nebūt neliekas kā pienākums, ātri vien attopamies pie 30 līmeņa.

Bez kvestiem ir arī dažādi eventi un co-op reidi, uz kuriem ir iespējams pieteikties no interfeisa. Tie dod daudz labāku ekipējumu nekā kvesti.

Tas ko varētu uzlabot ir apmācību sistēma. Agri vien jau sāku krāt dažādas valūtas, materiālus utt. pilnīgi bez sajēgas kam tas ir paredzēts. Šim nolūkam nāksies izmantot interneta plašumus. Tas nav nekas traģisks, bet jaunam spēlētājam noteikti būs mulsinoši.

Ja esi kā es un meklē labu MMO spēli, ko uzspēlēt ceļā vai vienkārši ārpus mājas, DCUO noteikti vajadzētu pamēģināt. Vienīgais ko zaudēsiet ir laiks, lai lejuplādētu 24GB datu. Spēle uz Switch ir pieejama ar visiem jauninājumiem, ko tā ir piedzīvojusi 8 gadu laikā, kas nozīme ļoti, ļoti daudz satura. Tā ir liela spēle uz mazas konsoles. Nopietni – pamēģiniet.