Šķiet Life is Strange 2 vairs nesasniegs oriģinālās vai pat prīkvela spēles augstumus. Daļēji tas varētu būt iemesls visai lēnajam sižetam. Pēc visai episkā sākuma mūsu modrība tiek lēnām iemidzināta un reizēm pat paliek nedaudz garlaicīgi. Arī Dontnod to laikam apzinās un šoreiz saņemam pilnu emociju spektru. Vai Šons un Daniels beidzot atradīs siltu vietu manā sirdī, gluži kā tas bija ar Maksu n Hloju?

Izstrādātājs: Dontnod
Izdevējs: Square Enix
Relīze: 2019. gada 9. maijs
Cena: €39.99 par visu sezonu

Trešā sērija beidzot nonāca Xbox Game Pass servisā, līdz ar to protams nespēju laist garām iespēju uzzināt, kā tad īsti sokas Šonam un Danielam. Īsumā – visai traki, noteikti negribētu nonākt viņu ādā.

Spēlē turpinās dažus mēnešus pēc Rules nobeiguma. Brāļi ir apmetušies uz neilgu palikšanu Kalifornijas mežu vidū, nometnē kopā ar jauniem draugiem. Ar šiem draugiem, kā jau noprotat iepazināmies iepriekšējā sērijā. Fins ir apkopojis bariņu atstumtu jauniešu, kuri kopā strādā marihuānas fermā. Darbs ir liels akcents šajā sērijā. Brīžos kamēr mēs nesarunāsimies ar citiem personāžiem varēsim nodoties tādām lietām kā marihuānas pumpuru apgriešana, trauku mazgāšana, kartupeļu mizošana un ūdens pārnēsāšana. Šoreiz, ja tā varētu teikt, geimpleja ir krietni vien vairāk.

Brīvajā laikā, kad grupu neuzrauga bruņoti vīri ar visai drūmu raksturu, jaunieši izklaidējas savā nometnē. Kesidija un Fins noteikti izceļas visvairāk. Ar jauno dziedātāju Šons ātri vien atrod kopīgu valodu, kamēr Daniels sāk skatīties uz Finu, kā otru brāli, kas ietekmē viņa uzvedību. Slikti vai labi – spriediet paši.

Wastelands noteikti izlabo Rules lielāko problēmu – spēcīgus dialoga partnerus. Jaunā grupa ir ļoti unikāla, katrs ar savām problēmām un raksturu. Ar viņiem patiesi ir prieks aprunāties. Pilnīgi katru no viņiem. Tomēr atkal jāsaka, ka Fins un Kesidija noteikti izceļas visvairāk. Izveidojot emocionālu saikni ar jebkuru no abiem, atstās spēlētāju emocionāli satriektu. Nevienam nebūs sveši traģiski un sirdi plosoši notikumi Life is Strange pasaulē, taču šīs epizodes beigas var viegli pielīdzināt pirmās sezonas prīkvela pēdējai ainai.

Protams arī Daniela un Šona attiecības turpina attīstīties. Epizoda iesākas ar nelielu atmiņu, vēl pirms visa šī fiasko. Mums ir iespēja atkal satikt Estebanu un redzēt attiecības starp abiem brāļiem pirms viss nogāja greizi. Taču tagad Daniels kļūst arvien nepaklausīgās, jo domā ka atkal zaudē brāli. Cepums Dontnod, par to ka neizvēlējās vieglāko ceļu – attēlojot puiku, kā nobijušos mazu bērnu. Lai gan biju visai pārsteigts, redzot Daniela attieksmi, ņemot vērā otrās epizodes notikumus.

Vizuāli viss ir nostrādāts izcili. Nometne šķiet dzīva un detalizēta. Tādi sīkumi, kā pazudušu cilvēku plakāti un avīzes piedod odziņu visam, norādot, ka eksistē pasaule arī ārpus nometnes. Jaunās sejas visticamāk atcerēsimies vēl ilgi. Tas attiecas ne tikai uz Finu un Kesidiju, bet arī Peniju, Hannu un Džeikobu, kuru manuprāt mēs vēl satiksim.

Balss aktieri ir padarījuši lielisku darbu. Sarunas ir pilnas dzīvības. Kā jau ierasts arī mūzika ir perfekta. Nopietni, pēc katras epizodes mana Spotify playliste tiek papildināta ar kādu jaunu indie gabalu, ko iepriekš neesmu dzirdējis. Šoreiz ir iekļauti tādi izpildītāji, kā The Gorillaz, Justice un Milk & Bone.

Daniels un Šons noteikti nav labā vietā, taču šī epizode man tiktāl likās visspēcīgākā un noteikti ierindojas starp iepriekšējo sezonu labākajām. Epizode ir pilna dažādu emociju un ja ejot uz priekšu šādi apgriezieni tiks saglabāti – nobeigums būs visai episks.