Pagaidām manai on the go spēlēšanai ir paredzēts Nintendo Switch, kas ir lieliska iekārta. Android pusē atkal cilvēki ir pamanījušies portēt pilnas versijas Morrowind uz mobilās platformas. Apple Arcade šķietami ir labs iemesls, lai es atkal apsvērtu pretējo nometni.

Kas tad īsti ir Apple Arcade? Tas ir jauns serviss iOS platformai, kas darbojas gluži kā Xbox Game Pass, par nieka 4.99 eiro piedāvā mums izvēli no vairāk kā 70 dažādām spēlēm. Apple sola skaitu palielināt līdz pat 150 tuvākajā laikā.

Spēļu bibliotēka sastāv no lielas spēļu variācijas, ir visai foršas indie spēles kā piemēram Neo Cab un arī ātrās spēlītes, kā Bleak Sword. Katrs atradīs kaut ko savai gaumei. Ja vien neesi mobilo spēļu nīdējs. Taču par 4.99 jāsaka, ka saņemam ļoti daudz, lai arī kāda būtu attieksme pret mobilajām spēlēm.

Apple Arcade ir sava atsevišķa sadaļa iekš App Store, pilna ar dažādām kategorijām – redakcijas izvēle, ģimenes, daudz spēlētāju utt. Būs interesanti pavērot UI maiņu, kad tiks pievienots vairāk spēļu.

Kas attiecas uz pašām spēlēm, to kvalitāti nevar noliegt. Šeit nav parasto freemium vai pay to win spēļu, kurā jāaizmet kaudze naudas, lai ko panāktu. Papildus serviss palīdz mazākām studijām tikt pamanītām, jo to darbi netiek aprakti zem tūkstošiem citu spēļu. Kā piemēru var minēt shootem-up Spidersaurs vai skeitborda simulators Skate City. Abas spēles ir lieliski laika kavēkļi sabiedriskajā transportā.

Arī no lielākām studijām pietiek labu darbu. Capcom veidotā Shinsekai: Into Depth ir pilna AAA pieredze. Arī Sonic Racing ir atrodams, kas lieliski aizstāj Mario Kart 8 Deluxe, brīžos, kad neesmu paņēmis savu Switch līdz. Kā jau teicu – gandrīz katrs atradīs kaut ko priekš sevis.

Liels bonuss ir arī iOS 13, kas tagad ļauj izmantot Xbox One un PS4 pultis kopā ar iPhone. Tas pamatīgi atvieglo spēlēšanu, jo skārienjūtīga ekrāna vadība ne vienmēr ir laba. Lai gan vairums spēļu tam ir visai labi optimizētas.

Apple Arcade serviss drīzumā nonāks arī iekš iPad, Apple TV un Mac datoros. Lielāki ekrāni noteikti palīdzēs labāk izbaudīt spēles.

Kopumā ja pavērojam, to kāds izskatās App Store spēļu tops, redzam ka tas ir pilns ar bezmaksas spēlēm, kas lielākoties prasa daudz naudas, lai tās pilnvērtīgi izbaudītu. Apple Arcade ir pilnīgs pretstats. Par dažiem eiro un arī bezmaksas testa mēnesi saņemam pilnas spēles, bez jebkādiem slēptiem maksājumiem. Vienīgais mīnus ko varu minēt – ja patīk kāda viena konkrēta spēle, nāksies tikuntā maksāt un pašlaik nav arī nekādu ziņu, vai spēles pametīs servisu pēc laika, gluži kā tas notiek ar trešo pušu spēlēm iekš Xbox Game Pass. Šķiet, ka nākotne slēpjas abonēšanas servisos un es personīgi tam nemaz neiebilstu, pie noteikuma, ka tas viss tiek saglabāts esošajā formātā.

Appla Arcade serviss tika izmēģināts ar iPhone 8 Plus