Kopš kompānijas pirmsākumiem, kad klusām tika izstrādāta nu jau ļoti populārā spēle League of Legends, Riot ir darījuši tieši to – klusiņām sēdējuši mālā un strādājuši pie savas spēles. Patiesībā ja neesi LoL fans, Riot Tev iespējams pat neko daudz neizteiks.

Interesantas sakritības (vai varbūt tomēr ne?) rezultātā, kad Blizzard Entertainment ir uz ceļiem, Riot visu apgrieza kājām gaisā vienas nakts laikā izziņojot veselus astoņus jaunus projektus. Īsumā par tiem:

Project L (nav īstais nosaukums)

Par šo mēs jau kādu laiku nojautām, kopš Riot pieņēma darbā EVO līdzdibinātāju Tomu Kanonu. Kompānijas 10 gadu jubilejas svinību laikā saņēmām arī atbildi uz jautājumu, vai spēle dalīs to pašu pasauli ar LoL. Informācija ko saņēmām, ir tāda, ka pēc spēles “izziņošanas” izstrādātāji pazudīs no mūsu radariem un neko jaunu kādu laiku nedzirdēsim. Tas protams nozīmē ka spēle tiks izstrādāta vēl vismaz pāris gadus.

Project F (arī šis nav īstais nosaukums)

Šo varētu nodēvēt par Diablo Riot versijā. Mums būs iespēja ceļot cauri Runeterra pasaulei kopā ar draugiem. No īsā video nekādus dižos secinājumus veikt gan nevaram.

Project A (nop, nav īstais nosaukums)

Šis mani personīgi ļoti pārsteidza. Tas ir animēts pirmās personas šūteris, taču nevajadzētu uzreiz vilkt paralēles ar Overwatch. Es drīzāk teiktu Rainbow Six Siege. Šī ir spēle, kas nav balstīta uz League of Legends pasauli un būs pilnīgi jauna franšīze kompānijai.

Riot apgalvo, ka ķeroties pie šī projekta izstrādes akcents tika likts uz lagu un krāpšanās novēršanu, kā arī censties pārspēt esošās FPS spēļu robežas. Izklausās ambiciozi, taču nesteigsimies notikumiem pa priekšu. Visu pirms ir jāredz gala produkts, kas arī nebūs nemaz tik drīz. Gluži kā ar Project L, kādu laiku nekādus jaunumus nesaņemsim.

Esports Manager (visticamāk galējais nosaukums)

Patīk Football Manager? Man arī ne pārāk. Bet kā būtu ar E-Sporta līgas menedžeri? Mēs dzirdējām, ka Tev patīk e-sports, tādēļ tavā e-sporta spēlē pievienojām iespēju menedžēt e-sportu, lai Tavā dzīvē būtu vairāk e-sporta. Tagad būs iespēja vadīt pašam savu profesionālu League of Legends E-Sporta komandu.

Interesantākais ir fakts, ka komandu dalībnieki būs īsti pro-geimeri no LoL e-sporta līgas, kopā ar visām oficiālajām komandām. Šis projekts nonāks mūsu rokās kaut kad 2020. gadā.

Legends of Runeterra (noteikti galējais nosaukums)

Kāršu spēle. Jup. Ja jau apkopojam visus žanrus, kādēļ ne? Vai kas spēs gāzt Hearthstone no troņa? Riot uzskata ka jā, piedāvājot vēl vienkāršāku, taču pēc viņu vārdiem, ne mazāk aizraujošāku spēli.

League of Legends un Teamfight Tactics mobilās versijas

Abas būs pieejamas 2020. gadā un tagad ir iespējams jau reģistrēties spēlēm Google Play veikalā. TFT būs pilnīgs PC ports, kas ļaus spēlēt ar PC spēlētājiem, kamēr League of Legends: Wild Rift būs atsevišķa spēle, kurā nāksies visu sākt no jauna un spēlēt varēsim tikai kopā ar citiem telefona un konsoles (jā būs arī konsoļu versija beidzot!) spēlētajiem.

Tas īsumā par projektiem. Kādēļ tad karš pret Blizzard? Ja atskatāmies uz pēdējo gadu, Blizzard ir nonācis vairākās krustugunīs no spēlētaju puses. 2018. gada Blizzcon hedlaineris bija Diablo mobilā spēle. Godīgi sakot gan man tagad liekas visai kurioza spēlētāju, tajā skaitā arī mana attieksme, ņemot vērā neseno Call of Duty Mobile veiksmes stāstu. Taču ņemot vērā, ka pamata auditorija ir PC spēlētāji, tajā laikā tas šķita kā spļāviens sejā. Arī WoW jaunākais papildinājums Battle for Azeroth lika vilties.

Aptuveni mēnesi vēlāk kompānija no zila gaisa likvidēja Heroes of the Storm e-sporta līgu, bez iepriekšēja brīdinājuma, pārkāpjot vēl Blizzcon laikā dotos solījumus par jaunu sezonu.

Un tad īsi pirms Blizzcon 2019 Blizzard nobano Blitzchung, Taivānas Heartstone pro spēlētāju, kas piedevām uzvarēja turnīru, taču uzvaras intervijā visai skaļi izteica atbalstu Hongkongas cīņai ar Ķīnas valdību. Tas izsauca pamatīgu sabiedrības sašutumu, jo kompānijai tika pārmesta cenzūra un alkatība. Protams kompānija centās visu labot, samazinot sodus, atgriežot darbus atlaistajiem komentētājiem, taču daudz par vēlu. Noteikti nav labs gads kompānijai un Riot, godīgi sakot visai negaidīti izziņo DAUDZ jaunu projektu.

Legends un Runeterra ir tiešs konkurents Heartstone. Tad Riot izziņo FPS, kas atgādina Siege un Overwatch krustojumu, kā arī Diablo līdzīgu Action RPG. Tas viss protams varbūt ir sakritība, taču ņemot vērā to ka vairums no spēlēm ne tuvu nav tādā stāvoklī, lai tās atrādītu publikai, liek aizdomāties ne?

Labi novelkam follija cepuri – fakts joprojām paliek – Riot ir paņēmuši lappusi no Blizzard grāmatas, veidojot vairākas spēles ap vienu franšīzi, lai izveidotu vienotu sistēmu. Garantēju, ka drīzumā saņemsim arī Riot launčeri, kas pēdējā laikā šķiet visai trendīgs pasākums.

Riot ir viens trūkums – Blizzard paspārnē ir ilgi izstrādātas franšīzes ar bagātiem stāstiem, taču Blizzard arī vairs nav tā pati kompānija, kuru zinājām par izcili nostrādātām spēlēm un relīzem tikai tad, kad “tās ir gatavas”. Piedevām kuru gan interesētu stāsti par šķietami vienkāršiem MOBA spēles personāžiem. Ja apskatāmies komūnu lapas un Riot forumus, izrādās visai daudziem.

Pieredze rāda, ka Riot ir spējīgs veidot interesantas un aizraujošas pasaules. Kompānija pat izziņoja League of Legends animētu seriālu – Arcane. Šķiet Riot tēmē uz video spēļu Marvel statusu un ņemot vērā Blizzard tagadējo situāciju viņiem ir visi trumpji.

Vienu gan der paturēt prātā – Riot pilnībā pieder Ķīnas milzim Tencent. Pēc visas Blizzard ažiotāžas Riot stingri piekodināja spēlētājiem nejaukt politiku ar e-sportu, taču brīnumainā kārtā neviens traci neceļ?

Riot spēles gan nebūs pieejamas vēl kādu laiku, taču viens gan ir skaidrs – šī vairs nav tā pati klusā studija, kas klusiņām strādāja pie vienas no populārākajām spēlēm pasaulē. Riot ir nonācis nākamajā evolūcijas stadijā. Vai tas ir labi, to rādīs tikai laiks. Cīņa par dzelzs troni ir sākusies.