Es neesmu aktīvs Overwatch spēlētājs. Mani īpaši neinteresē arī competitive spēļu aspekts. Patiesībā neesmu Overwatch pieskāries vairāk kā sešus mēnešus. Līdz Nintendo Switch relīzei.

Par spīti augstāk minētajam nolēmu, ka kāds Overwatch raunds nenāks par ļaunu esot vilcienā ceļā uz darbu vai mājām. Pietam Legendary Edition nāk ar 3 mēnešiem Nintendo Switch Online abonementu. Tas protams sīkums, bet patīkami.

Kas nebija patīkami – pamatā visa spēles pieredze. Izmēģināju gan portatīvo režīmu ar Joy-Con pultīm, gan dokstaciju ar Pro pulti. Abi varianti nav perfekti dažādu iemeslu dēļ.

Pro pults noteikti ir ērtākais veids, kā spēlēt. Taču uz lielā ekrāna var pamanīt daudz grafisku trūkumu. Kas bija vēl dīvaināk – veiktspēja bija sliktāka dokstacijā. Abos variantos Overwatch strādā ar 30 FPS, taču lielās komandas cīņās spēle nedaudz raustījās un es visai drošu varu teikt, ka kadru maiņa nokritās jūtami zem 30 FPS. Iemeslu tam man ir grūti izskaidrot, pieņemu, ka tas ir saistīts ar spēles izšķirtspēju un daudzie krāsainie pikseļi ietekmē konsoles ne tik jaudīgo čipu vairāk. Tas tomēr nemaina faktu, ka dokstacija ir paredzēta veiktspējas uzlabošanai un te tas galīgi nestrādā. Varbūt būs kādi atjauninājumi, kas visu vērsīs par labu.

Savukārt portatīvajā režīmā spēle darbojās ciešami, nekas neraustijās, bet Joy Cons šķita ļoti neprecīzi un pat likās, ka ir neliela aizkave. Pamatā personāži, kuri prasa lielu precizitāti, kā piemēram Zenyatta un Widowmaker, bija grūti spēlējami. Īpaši esot kustībā, kāda transportā.

Kustību kontrole, kas ir jaunievedums ar Switch portu, noteikti nestrādāja tik labi, kā tas bija ar Wolfenstein vai Breath of the Wild. Iemesls tam ir fakts, ka spēle ir pārāk strauja. Ir jābūt ērgļa acij un refleksiem, lai tas būtu jēdzīgs pasākums.

Situāciju neglābj fakts, ka personāži reizēm neielādējās. Visi skraida apkārt kā mazi sarkani punktiņi.

Grafiski atkal spēle vislabāk izskatās portatīvajā režīmā. Dokstacijas variants maigi izsakoties ir acīm nebaudāms. Uzreiz izceļās Switch grafiskās jaudas neesamība. Tekstūras ir ar zemu izšķirtspēju, vai pat trūkstošas. Izskaidrojiet man šo seju.

Tas neskar tikai personāžus. Arī kartes cieš no līdzīgas slimības.

Tad ir tehniskas dabas jautājumi, kā piemēram komunikācija ar komandas biedriem. Esi pieradis pie balss čata? Nāksies izmantot Nintendo aplikāciju telefoniem.

Arī sasniegumu sistēma ir apgraizīta. Uz PC, Xbox One un PS4 mums ir sasniegumi ar aprakstiem, kas jādara, lai atslēgtu konkrēto “uzlīmi”, ko atstāt kaut kur kaujas laukā. Switch versijā mums aizvien ir uzlīmes, tām ir tāda paša sasniegumu barjera, taču nav informācijas ko un kā sasniegt. Nāksies rakties interneta dziļumos.

Pilnu apskatu un atsevišķu video spēlei es negatavošu, visu informāciju varam atrast internetā, ņemot vēra, ka spēle ir 3 gadus veca, taču uzskatu, ka katram būtu ja iepazīstas ar šiem trūkumiem pirms izdarīt pirkumu.

Es ieteiktu šo pirkumu tikai un vienīgi tad, ja nav pieejama neviena cita platforma un ļoti gribās uzspēlēt Overwatch. Taču arī tad labāk izvēlēties Paladins, kas principā ir Overwatch klons un neprasa online abonementu.