Šoreiz iepazīsimies ar visai lielu Philips P sērijas 34 collu monitoru, kura galvenais akcents ir likts uz produktivitāti un izklaidi. Attiecīgi aplūkosim cik ļoti šis Ultra Wide 1440p ekrāns ar MVA paneli spēj pildīt savas funkcijas. Pamatā profesionālam darbam cilvēki izvēlas IPS paneļus, kuru cena vienmēr liek saprast, ka tas ir IPS un ņemot vērā, ka Philips šo ekrānu reklamē tieši produktivitātei un darbam rodas pamatots jautājums – vai tas spēj turēt līdzi dārgākiem analogiem?

Galvenās iezīmes

  • MVA panelis
  • USB Type – C doks
  • Ieliekts ekrāns
  • 100 Mhz atsvaidzes laiks
  • 21:9 malu attiecība
  • ergonomisks
  • elegants dizains

Dizains un uzbūve

Ekrāns bez statīva ir visai smags, taču vieglāks par 49 collu briesmoni, ko apskatījām kādu laiku atpakaļ. Statīvam protams jābūt spējīgam to noturēt un tas neliek vilties. Jāsaka, ka tas ir arī visai praktisks. Pirmkārt jau monitora salikšana nesagādā absolūti nekādas problēmas, jo visu varam salikt neizmantojot nevienu instrumentu. Kāja iestiprinās pamatnē ar vienu skrūvi, ko var ieskrūvēt ar roku un pats ekrāns ar klipšiem nostiprinās uz kājas. Tas arī viss.

Pamatne apzināti nav pilnīgi apaļa, lai netraucētu klaviatūras vai citas perifērijas novietošanu. Kājā, kā jau klasiski Philips monitoriem atradīsim caurumu vadu menedžēšanai. Pati kāja piedāvā mums ekrānu apgriezt teju 360 ° grādos. Ērti, ja vajag pretī sēdošajam, ko parādīt. Varam regulēt arī augstumu līdz 180mm un slīpumu -5 līdz 20 grādiem, taču portreta režīms izpaliek, kas arī šķiet loģisks solis, ņemot vērā to, ka ekrāns ir ieliekts.

Par pašu ekrānu runājot, esmu to teicis jau iepriekš un teikšu atkal – plānās apmales ir fantastiskas un gan Philips, gan AOC savā dizaina valodā ir iekļāvuši, tā teikt mānīgās apmales, kas ekrānam esot izslēgtam šķiet vēl plānākas nekā, kad tas ir ieslēgts.

Aizmugurē atradīsim nelielu pogu, kas kalpos kā ieslēgšanas / izslēgšanas poga un arī kā džoistiks OSD piekļuvei un navigācijai.

Abās pusēs no kājas atradīsim dažādos monitora savienojumus. Kreisajā pusē būs HDMI 2.0. DisplayPort 1.2, un USB Type – C. Ir iespējams pieslēgt Savukārt labajā pusē atradīsim barošanas bloka pieslēgvietu, divus 3.5mm audio ieejas un trīs USB 3.0 portus no kuriem viens atbalsta ātro uzlādi ierīcēm.

OSD

Džoistiks ir ērti lietojams un atkarība no virzienā, kāda to nospiežam ir iespējams atvērt dažādas izvēlnes. Viena no tām būs ātrā izvēlne, kurā uzreiz varam izvēlēties jau konfigurētus ekrāna režīmus.

Otra ir paplašīnātā izvēlne ar visām mums nepieciešamajām opcijām. Viss ir sagrupēts klasiskā Philips stilā un ir ērti atrodams. Kopumā ir deviņas apakšizvēlnes no kā izvēlēties.

Low Blue Light – samazina zilo gaismu, kas ekrānu padara draudzīgāku acīm

Input – izvēlamies no kurš no trim portiem (HDMI, DP, USB Type-C) raidīs video signālu

Picture – pamata uzstādījumi, kuros varam mainīt tādus paramterus, kā spilgtums, kontrasts, asums utml.

PIP/PBP – šeit varam ieslēgt attēlu attēlā vai arī ieslēgt divus video avotus uzreiz, sadalot ekrānu divās daļās. Produktivitāte!

Audio – iebūvēto skaļruņu kontrole, kā arī audio avota izvēle

Color – krāsas izvēle

Valoda – domāju te nekas nav jāskaidro

OSD Settings un Setup – izvēlnes un papildus uzstādījumi portiem, kā piemēram USB ātruma izvēle

Veiktspēja

Šoreiz testiem esam piegājuši nopietnāk. Zemāk bildē varam redzēt, ka gaisma zem paneļa ir visai vienmērīga, kas nozīme arī labas kvalitātes attēlu. Vienmēr protams var gribēties labāk. Ar skatu no sāniem situāciju redzam mazliet skaidrāk un pamanāmāks kļūst tā saucamais Glow efekts.

Te uzreiz ir jāmin būtisks MVA paneļu trūkums – melnie toņi reizēm var būt neatšķirami. Bildēs ir redzams melns kvadrāts vidū, taču tas parādās, ja bilde nedaudz ilgāk saņem gaismu. Dzīvē sēžot ekrānam pretī to saskatīt nav iespējams.

Ar standarta profilu ekrāns atbilst 85.0% sRGB spektra ar maksimāli 87.8%. Adobe RGB savukārt būs 60.2%, bet pilnībā 60.5%.

Kopumā darbam ar video un bilžu apstrādei pietiek, varbūt ne gluži profesionālā līmenī, taču birojā vai mājās noteikti.

SideQuest lasītājus protams vairāk interesē spēles un tās spēlēt ir tīrā bauda. 100 Hz noteikti būs par īsu profesionāliem FPS spēļu spēlētajiem, taču vidusmēra geimerim, kas grib arī strādāt uz šī paša ekrāna (vai strīmerim) šis būs lielisks variants.

Iekš Control bilde izskatās fantastiski. Melnie toņi ir melni un viss pārējais ir spilgts. Vērojot bildi no sāniem redzam, ka nedaudz zūd krāsa un vairāk ir iespējams izšķirt melnos toņus, tomēr skatīšanas leņķi ir ļoti labi, par ko daļēji varam pateikties ekrāna izliekumam.

Pats panelis arī atbalsta FreeSync un Adaptive Sync, kas nu jau kādu laiku ir saderīgs arī ar Nvidia kartēm, līdz ar to nav svarīgi kurā nometnē esam.

Vērtējums

Philips 349P7FUBEB (kādam būtu jāpiestrādā pie produktu nosaukumiem) – ir labs monitors, par pieņemamu summu, kas Latvijā svārstās no 550-600 eiro. Tas lieliski noderēs gan darbam ofisā, gan darbam ar video un bilžu apstrādes programmām. Augstas klases profesionāļiem gan nāksies tēmēt nedaudz augstāk uz IPS paneļu segmentu vai Apple virzienā.

Apple gan nespēs piedāvāt tik kvalitatīvu spēļu pieredzi ar 100 Hz atsvaidzes laiku un FreeSync, kā patīkamu bonusu.

Par krāsām runājot, Philips rūpnīcas kalibrācijas parasti ir ļoti labas, taču vienmēr var labāk un arī šis gadījums nav izņēmums. Noteikti būs tā vērts, arī acis iepriecināsiet. Atliek paturēt prātā arī MVA paneļa īpatnības. Ja nekas no minētā nav šķērslis – iegūsiet sev lielisku sabiedroto darbam un spēlēm.

Paldies Philips par iekārtu apskatam!