Nav šaubu, ka internets tiktu salauzts dienā, kad tiktu izziņots Half Life 3. Valve to noteikti zin labāk par visiem. Kas sekotu pēc tam? Atbilde uz šo jautājumu, manuprāt ir iemesls, kādēļ Valve neizlaidīs Half Life 3.

Nesen apskatīju NFS: Heat un sanāca tā, ka rakstu pabeidzu dienā, kad tika izziņota Half Life: Alyx, Valve jaunais VR flagmanis. Paša secinājumi lika aizdomāties par to saldo nostaļģijas sajūtu, kas mīt cilvēkos. Kā jau minēju aprakstā, NFS fani alkst pēc Underground rīmeika. Gluži tā pat, kā Half Life fani vēlas redzēt turpinājumu.

Pirmajā gadījumā mums ir agro 2000. gadu video spēļu zelta ēras nepārspēta arkāde, kas pēc mūsdienu standartiem ir visai novecojusi. Citējot apskatu:

Underground bija laba spēle 2000. gadu sākumā. Tā nebūtu laba spēle pēc mūsdienu standartiem. NFS Heat izmanto tieši to pašu formulu un pievienoja tam klāt bēgšanu no varas iestādēm. Arī šī būtu fantastiska spēle gandrīz 20. gadus atpakaļ, ja neskaita visai briesmīgo vadību.

Pilnu apskatu lasi šeit.

Otrā gadījumā mums ir iespējas logs, kas tika palaists garām. Kādēļ jautāsiet? Visa industrija uzņēma pamatīgus apgriezienus īsi pēc Episode 2 relīzes. Valve vienkārši iepalika. Noteikti bija kādi iekšēji iemesli, kādēļ Episode trīs tā arī netika izlaista, taču tas tagad ir sekundāri. Vai Tev, dārgais lasītāj, kā geimerim Half Life 2 pieeja ar vienkārši uzlabotu grafiku vēl šodien liktos aktuāla?

Ja spēle pieredzētu relīzi šodienas tirgū, tā saņemtu pamatīgu kritiku, par to, ka tā neatšķiras pilnīgi ne ar ko no citām līdzīgām FPS spēlēm. Valve to ļoti labi apzinās. Tā saucamā hype mašīna uz doto brīdi ir tik milzīga, ka vienkārši atjaunināts otrās spēles modelis nestrādātu. Valve noteikti nopelnītu milzīgu naudu ar iepriekšpasūtijumiem, šaubu nav. Taču tam sekotu ļoti daudz neapmierinātu spēlētāju. 2004. gadā tā bija innovatīva spēle. Mums bija lieliska grafika, fizika, kādu vēl nebija nācies pieredzēt, daļēji atvērta pasaule ko aplūkot. Tas bija kaut kas vienreizējs.

Tagad ir vairāk, kā saprotams, kādēļ Valve izvēlējās izlaist prīkvelu un tikai ekskluzīvi VR formātā. Tā ir iespēja ieviest inovāciju lauciņā, kas vismaz man personīgi tiktāl ir licis vilties. Tomēr pašlaik izskatās, ka pat tādu VR skeptiķi kā mani, varētu pārliecināt ar Alyx, ja kvalitāte atbildīs treilerim.

Lai vispār varētu domāt par jebkādu turpinājumu, ir jānotiek kardinālām izmaiņām video spēļu tehnoloģijās. Būtu neprāts sabojāt tik leģendāru franšīzi, kā Half Life. Valve apzinās, ka īstajā vietā un laikā sīkvels varētu ienest ļoti daudz naudas. Ļoti iespējams GTA 5 līmenī. Taču par klasisku Half Life turpinājumu esošajā formātā varam visai droši aizmirst.