Xbox divīzijas galva, Fils Spensers, apgalvo, ka virtuālā realitāte neesot arī jaunās Xbox Scarlett konsoles plānos. Xbox lietotājiem tā vienkārši neesot vajadzīga.

Mēs izstrādājam lietas, ko pieprasa mūsu klienti un neviens neprasa virtuālo realitāti. Lielākā daļa mūsu klientu apzinās, ka ja ir vēlme pēc VR, šo pieredzi var iegūt uz PC un citām platformām.

Fils Spensers

Tas protams nav vienīgais iemesls. Spensers, kā vienu no iemesliem minēja arī faktu, ka VR pašlaik ir nišas produkts. Kompānija neizslēdz, to, ka kādreiz nonāks līdz virtuālajai realitātei, taču pašlaik tas neesot galvenais akcents.

Jadomā, vai tik kompānija atkal nešauj sev kājā, ņemot vērā nesen izziņoto VR eksluzīvo Half-Life:Alyx, kas potenciāli varētu būt vajadzīgais grūdiens VR nozarei.

Savukārt PS5 būšot atpakaļ saderīgs ar jau esošo PSVR iekārtu un spēlēm. Pašlaik nav ziņu vai saņemsim atjaunināti versiju tieši priekš PS5.

Microsoft paziņojums gan arī nav liels pārsteigums. Kompānija cītīgi gatavojas kaujai citā lauciņā – spēļu straumēšanas servisos ar savu xCloud redzējumu.

PS5 un Xbox Scarlett būs pieejami 2020. gada svētku sezonā, jeb novembra vai decembra mēnesī.