Tiku es pie HP Detachable X2 10″ modeļa ar 4 GB operatīvo un 64 GB brīvo vietu failiem, kas ikdienas multivides lietošanai un darbam ar dokumentiem ir vairāk nekā pietiekoši.

Galvenās iezīmes

 • Displejs – 10,1 collas, izšķirtspēja 1280 x 800 pikseļi IPS, skārienjūtīgs
 • Procesors – Intel Atom x 5-Z8350 (4 kodoli, 1,44 GHz, maksimālā frekvence Turbo-režīmā – 1,92 GHz, Intel Smart Cache – 2 MB, TDP – līdz 1,5-4 W)
 • Video karte – integrēta HD Graphics
 • Operatīvā atmiņa – 4 GB DDR3L – 1600 MHz
 • Datu glabāšanai – 64 GB eMMC
 • Saite – Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac
 • Porti – USB Type-C, USB 3.0, microHDMI, microSD karšu lasītājs
 • Kamera – 5 MP
 • Skaņa – Intel High-Definition Audio
 • Akumulators – litija polimēru, ietilpība – 3250 mAh
 • Operētājsistēma – Microsoft Windows 10 Home (64)
 • Ražotāja garantija – 1 gads

Uzbūve un dizains

Kā planšete, tā arī noņemamā tastatūra ir pilnībā izgatavota no pelēkas plastmasas. Pateicoties tam pirkstu nospiedumi nav redzami uz ierīces korpusa. Arī dekoratīvais rāmis ap ekrānu ir izgatavots no plastmasas. Planšetes “ķermenī” ir skaļuma regulēšanas poga un ieslēgšanas/izslēgšanas poga, kā arī visi porti par kuriem parunāsim nedaudz vēlāk.

Jāatzīmē, ka uzbūve atstāj labu iespaidu. Detaļas ir labi savienotas, lielas spraugas vai šķībi leņķi nebija manāmi. Kopumā tas ir liels pluss.

Lielākā daļa portu atrodas ierīces labajā pusē. Tur mēs redzam vienu parasto USB 3.0 , vienu USB Type-C, ar kura palīdzību tiek pielādēts planšetdators, microHDMI un microSD atmiņas karšu ligzda. Kreisajā pusē atrodas tikai perifērijas ligzda, bet apakšējā plaknē – savienojums, lai pieslēgtu tastatūras bloku jeb staciju, kura savukārt nesatur sevī nekādus portus, kas šķiet diezgan loģiski ņemot vērā iekārtas mērķus.

Tastatūra ir zema profila, bet problēmu ievadot tekstu nerodas. Vismaz man nebija, un es neesmu zema profila tastatūru piekritējs. Visi taustiņi darbojas bez problēmām un reaģē jau pie maza spiediena. Vienīgās neērtības, ar kurām es saskāros, ir ļoti mazas “augšup” un “lejup” pogas, kuras cieta kompaktuma vārdā. Bez iestrādātiem ieradumiem viņas ir grūti sameklēt neskatoties uz tastatūru.

Tačpads arī strādā un pilda savas funkcijas pietiekami labi. Taču dažreiz slikti atpazīst spiedienus , kas emulē labo un kreiso peles pogu. Ja tas nenotiek biežāk kā pāris reizes ilgstošas lietošanas laikā, tas ir ciešami. Taču ja tas sāk krist uz nerviem, kā tas notika ar dažiem cilvēkiem, kuru atsauksmes lasīju internetā, iesaku pieslēgt peli. Diemžēl viens USB ports nozīmē, ka izvēle visticamāk kritīs uz Bluetooth variantu.

Displejs

Ekrāna izšķirtspēja ar diagonāli 10,1 collas – 1280 uz 800 pikseļiem, kas ir vairāk nekā pietiekams šādai ierīcei. Displejs ir spilgts, ar plašiem apskates leņķiem, un skārienu sensors reaģē bez aizkavēm. Vienīgais, kas mazliet mulsina, ir plati rāmji ap ekrānu, kas varētu nepatikt cilvēkiem ar mazām rokām. Manām pleznām tas šķita loti labs risinājums. Ir kur turēties un pirksti neaizsedz visu ekrānu.

Audio

Par skaņu planšetdatorā atbild divi skaļruņi, un jāsaka, ka tie izklausās ļoti labi, īpaši planšetdatoram. Skatīties filmu, klausīties mūziku un sarunāties pa Skype var bez austiņām. Taču melomāniem un labas skaņas cienītājiem izcilu skaņu gaidīt nevajag , bet to var panākt izmantojot labas austiņas.

Veiktspēja

HP x 2 10 planšete darbojas uz četrkodolu procesora Intel Atom x 5-Z8350 kopā ar 4 GB operatīvo atmiņu un 64 GB atmiņu failiem. Jāatzīmē, ka norādītais atmiņas apjoms ir pilnīgi pietiekams. Pēc operētājsistēmas Windows atjaunināšanas un visa nevajadzīgā softa noņemšanas ir atlikuši aptuveni 43 GB brīvas vietas, kuras pietiks, lai instalētu Microsoft Office 365 un vēl pāris nepieciešamās programmas.

Paralēli startējot Google Chrome ar trim atvērtajām cilnēm, MS Office 365 un Spotify , kļuva skaidrs, ka šī pārlūkprogramma ir par smagu mūsu dzelžiem. Operatīvā atmiņa gandrīz vienmēr ir pilna uz 70%, bet procesors ir noslogots vidēji par 80%. Turklāt ierīce diezgan nopietni silst. Stipri uzkarst tikai planšetes bloks, proti, labais apakšējais stūris. Ar pieslēgtu tastatūru tas nenotiek un nav jūtams vai kādā veidā pamanāms.

Tādējādi ar parasto multivides aktivitāti HP X2 tiek galā, bet pārlūkprogramma ir jāizvēlas no mazāk prasīgo saraksta.

Starp citu, uz HP x 2 var spēlēt videospēles, bet tikai ļoti vecas. Uz planšetes bez problēmām iet tādas spēles kā Evil Lands ,Disciples 2, Warcraft 3 un Age of Empires 2 HD. FPS līmenis nav zemāks par 35, un vienīgais, kas izraisa diskomfortu, ir displeja lielums.

Testējamā aparātā ir uzstādīta pasīva dzesēšanas sistēma, un, lai pārbaudītu tās efektivitāti, veicu AIDA 64 stabilitātes testu.

Temperatūra nepatīkami pārsteidza, bet dzesēšanas sistēma tomēr tika galā divu stundu laikā, kamēr turpinājās tests. Turklāt ir arī neliels Turbo-boost (līdz 1,7 GHz no pamata 1,44 GHz).

Lai objektīvi novērtētu klēpjdatora veiktspēju, veicu dažus testus:

3DMark – kopējais veiktspējas tests 3D spēlēs;

PCMark – komplekss sistēmas veikstspējas tests sistēmas vispusīgai novērtēšanai, ieskaitot veiktspēju spēlēs, HD video un HD audio atskaņošanas iespējas, atmiņas un tīkla adapteru darba ātruma novērtēšanu.

Unigine heaven – veikstspējas tests videokaršu veiktspējas novērtēšanai 3D režīmā;

FINAL FANTASY XIV Official Benchmark;

Battery eater – klēpjdatora bezsaistes darba ilguma tests.

Vērtējums

Summējot visu teikto HP x 2 10 protams zaudē pat vājiem klēpjdatoriem, tomēr nav zemē metams. Īpaši ņemot vērā to, ka HP x2 ir viegls, ātrs, priecē aci ar labu spilgtu displeju un ērtu tastatūru. Tas labi noderēs skolēniem un tiem, kuriem tikai vajadzīgs “izmirušu” netbuku analogs. Aparāts parādīja sevi pietiekami labi, tomēr nevarēja pierādīt, ka ir gatava pilnībā aizvietot datoru. Bet no tā to arī neprasām.

Vienīgais trūkums, kas ir tieši HP x2 10, ir tā cena. Uz apskata brīdi planšete maksā ap 220 EUR, kas ir diezgan dārgi par ierīci ar šādu “pildījumu”.

Ja vēlies ātrāk iepazīties ar saturu pie kā strādājam, vai iegūt pāris bonusus, pasver ideju par mūsu atbalstīšanu iekš Patreon!

ANDRIS ZAĻTS _______________________________________________________________________ SIDEQUEST.LV - SATURA AUTORS\VIZUĀLAIS NOFORMĒJUMS. _______________________________________________________________________ GEIMERIS, KAS NEŠĶIRO PC , KONSOLES VAI MOBILĀS IERĪCES , JO, KĀ DZĪVĒ, TĀ ARĪ SPĒLĒS, PATĪK VISS, KAS SPĒJ NOTURĒT MANU UZMANĪBU.

Atstāt atbildi

Ierakstiet savu komentāru!
Ievadi savu vārdu