Atsaucoties kolēģa Genociid no strike.lv aicinājumam, beidzot esmu pieķēries savam 2019. gada iecienītāko spēļu sarakstam. Pirms ķeramies pie lietas atskatoties uz aizgājušo gadu ir paveikts visai daudz. Esam aizsākuši jaunu ātro ziņu sēriju zem Ziņudēļa nosaukuma, ko skatītāji ir iecienījuši. Tika atcelts un iespējams šogad tiks atdzīvināts SideCast podkāsts. Kaut kā esam ņēmušies un kūlušies ar visiem laika trūkumiem, lai veidotu saturu, kuru kāds pat lasa un skatās. Tas arī laikam šī gada lielākais sasniegums – esam palielinājuši auditoriju, kas ir ļāvis mums izveidot sadarbības ar tādiem partneriem kā PlayStation Latvija, AOC un Philips.

Gada beigās tika ieguldīti līdzekļi inventāra iegādei, kas palīdzēs ar satura veidošanu, taču rezultātus tam vēl nedaudz nāksies uzgaidīt, kā arī nedaudz atsvaidzinājām un paātrinājām lapu.

Paldies Tev lasītāj! Un nu mani 2019. gada lielākie pārsteigumi, bez konkrētas secības:

Death Stranding

Jā! Man patika staigāšanas simulators. Spēle ir pilna ar dažādiem dīvainiem mehānismiem, reizēm tā var būt pat nedaudz garlaicīga. Tomēr novērtēju uzdrīkstēšanos piedāvāt kaut ko jaunu un inovatīvu, laikā, kad pat kaimiņš un viņa vecā māte aizraujas ar Fortnite vai citām Battle Royale spēlēm. Kodžima riskēja, to labi parāda visai jauktās atsauksmes par spēli, tomēr industrijā vajag vairāk šādu risku, citādi ir iestājusies tāda kā stagnācija. 2019. gads ne tuvu nebija tik aizraujošs, kā varētu vēlēties un ja nekas vairāk, Death Stranding vismaz bija interesants pārsteigums, labā ziņā protams.

Devil May Cry 5

Brīdī, kad apskatīju DMC 5, vēl īsti nebijām aizrāvušies ar video apskatiem.

Šī ir viena no manām visu laiku iecienītākajām franšīzēm. Sākās viss ar DMC 3, tad DMC, DMC 4, beigās nolēmu arī izprast kādēļ cilvēki tik ļoti nīst DMC 2 un ar HD Collection iegādi uzspēlēju arī to (pamanījāt, ka es spēles izspēlēju hronoloģiskā secībā?). Tad atnāca neliela vilšanās DmC veidolā, kas nebija slikta spēle, taču tas nebija mans DMC. Protams, ka Ziemassvētki atnāca visai agri dienā, kad Capcom izziņoja oriģinālā stāsta turpinājumu. Bija zināmas bažas pēc DmC, taču vīlies nebiju. Spēlē bija viss, ko var vēlēties no klasiskas Devil May Cry spēles, tajā skaitā arī sarkastiskais Dante. Pat mikromaksājumi, kas lika pamatīgi satraukties, nekur nebija manāmi, īpaši tos nemeklējot. 2019. gads varētu palikt atmiņā ar to, kā vairākas kompānijas, kurām mēs uzticējāmies smagi mūs pievīla, bet “sliktās” kompānijas centās atgriezties uz īstā ceļa. Capcom noteikti ir atguvis manu uzticību.

Gears 5

Gears 5 bija ļoti svarīga relīze priekš Microsoft. Līdz šim, tik tiešām labas Xbox One ekskluzīvās spēles var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Gears 5 iezīmēja arī jaunas ēras sākumu iekšējo studiju spēļu izdošanā. Gears 5 ir pieejama uz Steam. Lielisks stāsts, izcili mehānismi un ieklausīšanās spēlētājos ir iemesls, kādēļ šī ir viena no 2019. gada labākajām spēlēm. Kas nav forši ir spēlētāji. Tā arī neesmu veiksmīgi pabeidzis nevienu Escape režīma spēli. Varbūt šogad.

Outer Worlds

Obsidian pie spēles izziņošanas uz sevi uzņēmās ļoti daudz. Spēle no oriģinālās Fallout veidotājiem! Spēle, kas nāk pēc Fallout 76 fiasko. Es personīgi neesmu Fallout fans. Esmu spēlējis gan trešo, gan ceturto, tomēr tā arī neesmu tās pabeidzis. Īstenībā rakstot šīs rindas, sapratu, ka neesmu mēģinājis Obsidian Fallout versiju. Iespējams tā būs pirmā Fallout spēle ko es pabeigšu?!

Jebkurā gadījumā, pat ja izstrādātājs ir Obsidian Entertainment, es daudz negaidīju. Man likās, ka es neesmu Fallout tipa spēļu fans. Es kļūdījos. Es vienkārši nekad nebiju spēlējis labu Fallout tipa spēli. Outer Worlds ir izcila Fallout tipa spēle. Patiesībā tik izcila, ka šāda veida spēles es turpmāk dēvēšu par Outer Worlds tipa spēlēm. Tā protams nav perfekta. Dažos brīžos likās nedaudz sasteigta, taču nelielās kļūdas un problēmas nespēja ietekmēt kopējo ainavu.

Blair Witch

Šī nav mana iecienītākā 2019. gada spēle, tomēr lai cik dīvaini neliktos, šis bija mans gada lielākais pārsteigums. Pati spēle ir visai viduvēja. Tomēr nekas pēdējā laikā nenāk prātā ar tik lielisku Horror atmosfēru. Izstrādātāji ir paveikuši fenomenālu darbu, rotaļājoties ar visai vienkāršām lietām. Ar atmosfēriskām sajūtām, es itin viegli varu vilkt paralēles ar pirmajām divām Silent Hill spēlēm.

Blair Witch iznāca jau augustā, taču pamanījos to uzspēlēt vien gada beigās. Nenožēloju nevienu brīdi. Ļoti nenovērtēta spēle manuprāt. Tomēr tā iznāca reizē ar vairākām citām relīzēm, un ir saprotams, kādēļ tā ir paslīdējusi zem radariem. Taču ja lieto Xbox Game Pass servisu, neredzu attaisnojumu šo brīnumu nepamēģināt.

Nu lūk! Šīs bija mani 2019. gada lielākie pārsteigumi un iecienītākās spēles. Un kādas bija Tavas?