Kā jau ziņojām Ziņudēļa #40 izlaidumā, Insider programmas dalībniekiem ir pieejams jaunā Xbox One saskarne jeb dashboard. Pārējo to saņems februāra otrajā pusē.

Microsoft ir atbrīvojušies no augšējām izvēlnēm, kuras saturēja Mixer, Community, Store un Game Pass paneļus. Tagad viss ir vienkāršots un atrodas vienā ekrānā. Lai piekļūtu veikalam, Game Pass, Mixer un citām sadaļām atliek vienkārši šķirt uz leju.

Šīs nav tikai dizaina izmaiņas. Jaunā saskarne ir arī ātrāka. Tik tiešām ātra. Vairs nav jāgaida uz bezgalīgajām satura ielādēm. Rodas sajūta, ka Microsoft maģiski ar programmatūru ir ielikuši SSD disku konsolē. Es tiešām nepārspīlēju, interfeiss ir kļuvis ļoti atsaucīgs.

Bez šīm izmaiņām esam saņēmuši arī papildus funkcionalitāti. My Games & Apps sadaļa ir kļuvusi organizētāka. Saturu ir vieglāk sagrupēt, kā arī Demo un izmēģinājuma versijām virsū būs attiecīgie marķējumi.

Viena no būtiskākajām izmaiņām, manuprāt, ir atmiņas organizēšanai. Tagad, ja uz konsoles beigsies atmiņa, būs iespēja pieslēgt ārējo cieto disku un visu saturu pārnest uz turieni, bez vajadzības dzēst lietas. Būs arī papildus rekomendācijas un informācija par spēlēm, kas aizņem daudz vietas, lai atviegloti izvēli, no kā atbrīvoties.

Strīmeriem dzīvi atvieglos Mixer izmaiņas, kā arī uzlabotā satura ierakstīšanas un ekrānšāviņu funkcionalitāte. Nevajadzēs vairāk iet caur vairākām izvēlnēm, lai uzsāktu garu ierakstu vai saglabāt tikko notikušo ekrānā.

Izmaiņas tiešām atstāj labu iespaidu, taču žēl, ka tās ir atnākušas tik vēlu konsoles dzīves ciklā, bet laikam labāk vēlu, nekā nekad.

Starp citu, ja atceramies situāciju ar Xbox 360, konsole arī saņēma UI uzlabojumus cikla beigās. Kā izrādijās, tas bija visai līdzīgs oriģinālajai Xbox One saskarnei. Tātad ir pamats spekulēt, ka Xbox Series X saskarne varētu būt visai līdzīga jaunajai Xbox One versijai.