Kādu laiciņu atpakaļ sanāca ķibele ar vienu no maniem Switch Joy-Con’iem. Neveiksmīga kritiena rezultāta pārstāja darboties ZR poga, jeb labais trigeris, kas protams ir visai svarīgs. Ātri pasūtīju rezerves detaļas no Ķīnas, bet meklējot tās pamanīju, ka nu jau ir pieejamas oriģinālo Joy-Cons replikas. Pieredze ar Pro Controller repliku bija laba, kādēļ gan nepamēģināt šos? Kas gan var noiet greizi?

Uzbūve un iepakojums

Pašas pultis es gaidīju vairāk kā divus mēnešus, par spīti tam, ka samaksāju piegādes maksu. Man jau liekas, ka tā piegādes maksa vienkārši bija muitas nodoklis, bet lai nu paliek. Pēc ilgās gaidīšanas pultis man bija rokās un varēju sākt testēšanu.

Iepakojums ir dikti līdzīgs oriģinālajam, ko varēja jau gaidīt. Virsū gan ir uzraksts Joy-Con PAD for N-SWITCH, jo kā mēs visi labi zinām, Nintendo patīk tiesas darbi. Kastē iekšā bija abas pultis un papildus uzmavas melnā krāsā, lai nostiprinātu pultis pie rokas vai spēlētu tikai ar vienu sāniski. Šīs ir identiskas oriģinālajām sliedēm. Pēc pirmajām pāris uzlikšanas reizēm pat ķērās gluži kā oriģinālās. Pēc tam jau viss gāja kā pa sviestu.

Salīdzinot ar Pro Controller kopiju, Joy-Con’us atlika vien ieslidināt planšetē un tie automātiski sapārojās. Interesanti, ka tajos ir ieprogrammētas arī īstās krāsas. Ja mani oriģinālie bija Pikachu un Evee krāsās, tad šie uzrādījās kā sarkans un zils, kādi tie arī ir. Atdalot tie automātiski pārgāja bezvadu režīmā bez jebkādas aizķeršanās, lai gan vienreiz bija problēmas ar uztveri. Par to nedaudz vēlāk.

Pati uzbūve ir ļoti līdzīga oriģināliem. Pogas ir nedaudz skaļākas un šķiet lētākas. Tajā pašā laikā ņemot vērā, ka Switch konsolei nav analogo trigeru, šīs kopijas salīdzinot ar oriģināliem man pat patīk vairāk, jo ZR un ZL pogas ir stingrākas un reaģē ātrāk, turpretī oriģināli nešķiet līdz galam nostiprināti. Tā starp citu nav nekāda nolietošanas pazīme, jo šī ir lieta ko pamanīju jau no pirmās dienas. Savukārt L un R pogas patīkamāk ir spiest tieši uz oriģināliem. Tām ir patīkams klikšķis, gluži, kā mehāniskajai klaviatūrai. Pašlaik tā saucamo analogu driftu, par kuru kolēģi no strike.lv ir detalizēti izklāstījuši šeit, vēl neesmu piedzīvojis ne uz oriģināliem, ne kopijām.

Var iztikt

Vizuāli kopijas ir gandrīz identiskas, izņemot to, ka uz labās pults nav infrasarkanās kameras, kas principā arī nav svarīgi, ja vien neesi Labo lietotājs, vai Nintendo nākotnē neizdomās tai pielietojumu parastajās spēlēs. No citām neesošām funkcijām var ierindot arī NFC, kas arī absolūti nav svarīgs, ja vien neesi amiibo lietotājs, bet arī tad vari vienkārši izmantot oriģinālus.

Sliktais

Par funkcijām, kas eksistē, bet nestrādā līdz galam labi – motion controls, jeb kustību sensori. Tie ir, bet principā dzīvo savu dzīvi. Vienu dienu tie nestrādā, bet jau nākamo viss ir kārtībā. Lai gan arī brīžos, kad tie strādā, ir svarīgi tos izmantot tandēmā, jo savādāk rodas nesaprašanās kurā virzienā kustēties. Jāsaka, ka oriģinālajām pultīm šādas problēmas nav. Šis fakts apgrūtina spēli ar kustībām tādās spēlēs, kā Mario and Sonic Olympics. Konkrēti loka šaušanu, jo tur katrs Joy-Cons pilda savu funkciju.

Labais

Kas attiecas uz vibrāciju, šis būs gaumes jautājums. Redz, es nekad tā īsti neesmu izpratis šo te Switch HD Rumble funkciju. Jā tā noteikti ir svarīga priekš Labo, bet spēlēs, tie knapi vibrē. Man personīgi patīk PS4 vai Xbox One tipa vibrācijas, kas dod reālu fizisku impulsu piemēram, brīdi, kad ietriec auto sienā. Man par laimi, šie trešās puses ražotāji nav tikuši pie oriģinālajiem Nintendo vibrācijas motoriem un šīs pultis vibrē pamatīgi. Pat skaņā ir dzirdama atšķirība.

Ražotāji sola 20h ilgu darbību ar vienu uzlādi un jāsaka, ka laikam jau taisnība ir. Precīzi 20 stundas nenomērīju, bet speciāli licis lādēties tos pašlaik neesmu vēl nevienu reizi.

Vērtējums

Cik tad es samaksāju par šo prieku un vai ir tā vērts? Šis tests man izmaksāja 36 eiro, ar visu muitas nodokli piegādes maksu. Vai es tos izmantotu ikdienā? Nē. Pirmkārt es mājās nekad nespēlēju ar Joy-Coniem, tie ir sasodīti neērti, ja vien runa nav par kādu Super Mario Tennis Aces raundu. Tomēr, kā lētāka alternatīva priekš konsoles pārnēsāšanas, mazāk baidoties tos sabojāt – Jā! Viennozīmīgi. Es nevaru attaisnot 80 eiro pirkumu, par Joy-Con’iem kurus izmantoju tikai ārpus mājas. Piedevām NFC un Amiibo funkcijas man nav aktuālas. Tie noderēs arī kā papildus pultis brīžos, kad draugi atnāk ciemos, lai uzrautu kādu Mario Kart 8 partiju. Tomēr ja trūkstošās funkcijas ir svarīgas, nāksies vien skatīties oriģinālu virzienā, vai vismaz uz oficiāli licenzētiem trešo pušu produktiem.