Produktu apskatam nodrošina AOC.

AOC CU34G2X ir viens no lētākajiem 3440×1440 izšķirtspējas monitoriem tirgū. Tas arī piedāvā lērumu iespēju un funkcionalitātes un foršu, praktisku dizainu. Protams, lai noturētu cenu šādā līmenī, kas ir aptuveni 450 eiro, nākas šo to upurēt. Par visu detalizētāk šajā apskatā.

Galvenās iezīmes

  • 1440p Ultrawide
  • 34 collas
  • 144 Hz atsvaidzes laiks
  • FreeSync2 atbalsts
  • dizains

Dizains un uzbūve

Ja ņemam vērā monitora kopējās specifikācijas un cenu, dizains un uzbūve varētu būt tieši tas lauciņš kurā varētu parādīties pašizmaksas ekonomija. Tomēr tā nav. Tas atstāj ļoti patīkamu iespaidu. Dizains ir protams kliedz “geimeriem”, taču tas nav pārlieku uzbāzīgs un agresīvs. AOC ir atraduši ideālo balansu starp “geimerīgo” stilu un minimālismu.

Pats ekrāns ir ļoti ergonomisks. To ir iespējams pacelt līdz 130mm augstumam, pagriezt līdz 30 grādiem un ieliekt no -5 līdz pat 23 grādiem. Aizmugurē arī atradīsim VESA 100 stiprinājumu.

Pats ekrāns ir ar visai pamatīgu 1500R izliekumu, kas palielina laukuma redzamību.

Monitora aizmugurē atradīsim vairākus savienojumu portus, starp kuriem ir divi HDMI 2.0 porti, divi DisplayPort 1.4, 3.5mm austiņu savienojums, un 4 USB porti, no kuriem viens atbalsta ātro uzlādi.

Paturam prātā, ka HDMI 2.0 uz 3440×1440 izšķirtspēju ir ierobežots vien ar 100Hz atsvaidzes laiku. Priekš 144 Hz nāksies izmantot DisplayPort savienojumu.

Klasiski AOC pēdējo gadu dizaina valodai, arī šeit redzam mazas ekrāna apmales, kā arī statīvu ar klasisko kabeļu menedžēšanas caurumu.

OSD

On Screen Display opcijās atradīsim daudz noderīgu funkciju. Kā piemēram FreeSync 2 (par to vēlāk) un MBR. MBR funkcija ļauj samazināt Motion Blur spēlēs, kas attiecīgi samazina “krāsu izsmērēšanos” par ko arī nedaudz vēlāk.

Bez šīm funkcijām ir arī iespēja ieslēgt tēmekli, kas izskatās pēc sarkana punkta ar krustiņu ekrāna vidū, FPS skaitītāju un jau kalibrētus ekrāna režīmus dažādiem spēļu žanriem, kā piemēram FPS, RTS, Racing u.c.

Overdrive satur piecus režīmus – off, weak, medium, strong un boost. Boost ir jaudīgākais no visiem, jo tas ieslēdz arī MBR funkciju, taču neiesaku to lietot vispār, jo ekrāns vienkārši kļūst pārāk tumšs. Optimālais uzstādījums manā testēšanā bija medium ar 100Hz atsvaidzes laiku, jo tas gandrīz likvidēja tā saucamo ghosting (kad aiz kustīgiem objektiem paliek sliede) un krāsu izsmērēšanos.

Kopumā OSD izvēlne ir izstrādāta labi, taču nelielās, grūti atrodamās pogas nebija patīkama pieredze. Es nopietni kādas 10 minūtes meklēju, kā vispār ekrānu ieslēgt, jo tās ir izcili labi noslēptas labajā, apakšējā stūrī. Arī uzraksti uz apmales nelīdzēja, jo tie ir teju neredzami.

Veiktspēja

AOC CU34G2X izmanto Samsung ražoto, ieliekto VA paneli. Tipiski šim panelim ekrānam ir 3000:1 kontrasta attiecība, 300 nitu maksimālais spilgtums un 178 grādu skatījuma leņķi.

Šie paneļi arī lieliski tiek galā ar melno toni, kā arī ar spilgtiem gaišajiem, kā rezultātā iegūstam patīkamu, gandrīz HDR kvalitātes attēlu. Monitors jau rūpnīcā tiek kalibrēts, līdz ar to krāsas ir ļoti precīzas, taču līdz IPS paneļiem vēl tālu, kā rezultātā neiesaku šo monitoru lietot darbam, kur darbs ar krāsām ir svarīgs. Taču spēlēm, satura veidošanai mājās un ikdienas lietošanai šis būs izcils kandidāts!

Panelim ir arī 119% sRGB krāsu gamma, kas tās padara spilgtas un visai reālas. Es personīgi izmantoju tieši šo uzstādījumu, taču ne visiem tas iet pie sirds, jo krāsas reizēm iegūst tādu kā neona gaismu toni. Šiem lietotājiem ir opcija ar 99% sRGB krāsu gammu, kas attēlo krāsas daudz precīzāk.

Kas attiecas uz veiktspēju spēlēs arī šim VA panelim trūkums ir reakcijas laiks. Tas ir 5ms un reizēm ir pamanāms pie 144Hz atsvaidzes laika. Ātrākie paneļi protams vienmēr ir TN, taču tad nākas upurēt gan krāsas, gan skata leņķus. Arī Overdrive funkcija šeit situāciju īsti neglābj, un ātrās ainās joprojām redzēsim “krāsu izsmērēšanos”. Šī gan varētu būt problēma tiem, kas pamatā spēlē FPS tipa spēles. Man personīgi tas īpaši netraucēja. The Witcher 3 izskatījās vienkārši fantastiski, pateicoties augstajam kontrastam un reakcijas laiks šāda tipa spēlēs nepavisam nav traucēklis.

Ekrāns atbalsta arī FreeSync 2 funkciju ar VRR, jeb Variable Refresh Rate. Latviski tas nozīmē, ka ekrāns pielāgo atsvaidzes laiku kadriem sekundē, likvidējot jebkādu bildes raustīšanos. VRR gan ievieš vēl papildus 1ms reakcijas laika aizkavi.

Arī Nvidia kartes atbalsta FreeSync2 ar šo monitoru, lai gan oficiāli tas nekur nav minēts. Mana 1080Ti tika galā lieliski, taču internetā novēroju sūzības, ka dažiem Nvidia karšu lietotājiem bija novērojama ekrāna raustīšanās. Cik noprotu tā ir loterija, jo atsevišķi paneļi, kā piemēram manējais strādāja nevainojami, bet ir cilvēki kam nav paveicies.

Vērtējums

AOC CU34G2X ir izcils piedāvājums par salīdzinoši zemu cenu. Pie noteikuma, ka nesaņem modeli ar FreeSync raustīšanos uz Nvidia kartēm.

Ja e-sports nav tava lieta, šis monitors piedāvā ļoti daudz vidējam geimerim, kas varbūt arī aizraujas ar satura veidošanu. Parasti šādi 34 collu 1440p ekrāni viegli sākas ap 600 eiro, tādēļ par spīti kompromisiem, lai šo cenu nosistu uz leju es absolūti rekomendēju šo ekrānu ikvienam, kas vēlas pāriet uz ultra-wide monitoru par saprātīgu cenu.