Sākums Apskati Vietējās vērtības, jeb Azeron Gaming Keypad Apskats

Vietējās vērtības, jeb Azeron Gaming Keypad Apskats

0

Produktu apskatam nodrošina Azeron.eu

Geimeru aksesuāru tirgus nu jau ir pamatīgi piesātināts ar daudz un dažādiem aksesuāriem, kas vismaz teorijā palīdzēs mums kļūt labākiem. Gandrīz vai šķiet, ka inovācijai īsti vairs nav vietas, jo visi viens otru kopē. Tomēr, kā izrādās šo to oriģinālu vēl ir iespējams atrast un par pārsteigumu man, tas ir te pat Latvijā, Ventspilī.

Azeron ir neliela kompānija, kas ir sākusies tepat Latvijā un piedāvā visai unikālas spēļu “klaviatūras”. Nepārspīlējot, dizains tik tiešām ir ļoti savdabīgs, bet tajā pašā laikā ļoti ērts. Azeron Gaming Keypad cenšas atrisināt ļoti svarīgu problēmu – faktu, ka trīs no mūsu pirkstiem mūžīgi ir aizņemti ar WASD pogām, kā rezultātā nespējam pietiekoši ātri un efektīvi nospiest pārējās pogas. Šī problēma tiek risināta ar sānos iebūvētu analogo kursorsviru (joystick).

Dizains un uzbūve

Kopumā iekārtai ir 26 dažādas programmējamas pogas, profilu pārslēgšanas poga, kursorsvira un 5 virzienu slēdzis. Pašu iekārtu varam regulēt un pielāgot pēc sirds patikas. Tas gan nav gluži intuitīvs pasākums, tomēr pēc nelielas iekārtas apskates ātri vien saproti kas darāms. “Pirkstiem” ir iespējams regulēt platumu vienam no otra, kā arī attālumu. Kursorsvirai ir iespējams regulēt tikai attālumu. Šeit vēlētos redzēt iespēju regulēt arī leņķi garajiem pirkstiem, kā arī iespēju pielāgot augstumu pašai kursorsvirai, jo personīgi manā gadījumā tā man šķita par zemu.

Regulēšana notiek atlaidinot attiecīgās skrūves iekārtas korpusā un pēc konfigurācijas izmaiņām tās atkal pievelkot. Skrūvgriezis ir iekļauts komplektā. Šis noteikti nav pats praktiskākais vai intuitīvākais veids, kā to darīt, taču detalizētas pamācības visam var atrast Azeron mājas lapā. Man personīgi gribētos redzēt kādus slēdžu mehānismus, kas ļauj iekārtu regulēt ērtāk, tomēr ņemot vērā, ka lielākais vairums to darīs tikai vienu reizi un potenciālais pašizmaksas pieaugums, tas varētu arī nebūt tā vērts.

Lietošanas pieredze un programmatūra

Pašas pogas izmanto tāda tipa slēdžus kurus atradīsim vairumā datorpeļu. Rezultātā pogas tiek aktivizētas teju no pirmā pieskāriena. Pirkstus gandrīz nevajag kustināt, jo katra poga ir turpat pāris milimetru attālumā. Tas attiecīgi ļauj reaģēt gandrīz zibenīgi. Arī klikšķi ir sasodīti patīkami. Pats ikdienā lietoju Razer BlackWidow Chroma V2 ar zaļajiem slēdžiem, taču šie parastie peles slēdži manai ausij liekas daudz tīkamāki. Diemžēl šie vieglie spiedieni arī nozīmē to, ka vismaz sākuma, visai bieži sanāks nospiest pogas pavisam nejauši. Kustinot kursorsviru, tās neērtā novietojuma dēļ bieži vien instinktīvi sanāca vienkārši iegrābties pirkstu nodalījumos, lai būtu vieglāk kustināt pašu sviru. Rezultātā sanāca izdzert gandrīz visus Geralta sagatavotos eliksīrus vienlaicīgi.

Sviru var noregulēt kā parastās WASD pogas, pilnībā atbrīvojot jau minētos trīs pirkstus. To gan visticamāk nāksies kalibrēt un pielāgot savām sajūtām. Asi ir iespējams pilnībā regulēt visos virzienos, kā piemēram uz leju padarot par augšu. Komplektā nāk arī vairākas sviru uzmavas, tomēr man ērtāk likās iekārtu lietot bez tām.

Protams, lai to visu izdarītu ir nepieciešama programmatūra, ko Azeron arī piedāvā. Par spīti tam, ka pati iekārta tirgū jau ir pāris gadus, programmatūra ir tikai pre-alpha versijā, jo sākotnēji izstrādātāji paļāvās uz trešo pušu softa risinājumiem. Vizuāli programma arī izskatās, kā ļoti agrā versijā, tā nav bez kļūdām un var būt nedaudz mulsinoša. Tomēr pašos pamatos tā dara visu vajadzīgo. Nu gandrīz.

Varam individuāli pielāgot katru pogu, kalibrēt, iestatīt dažādus profilus dažādām spēlēm. Pogas varam ieprogrammēt arī kā vairāku pogu kombināciju, kā piemēram Shift + B vai jebko citu. Ir iespējams pārslēgties no klaviatūras režīma uz konsoļu pults režīmu, ja attiecīgā spēle tās atbalsta. Kāpēc tad gandrīz? Programma, vismaz pagaidām, neatbalsta makrosus. Es tos izmantoju visai bieži, gan veidojot saturu priekš SideQuest, gan spēlēs un šādas funkcionalitātes trūkumu var just pamatīgi. Manas Razer Naga pogas darba režīmā pilnībā sastāv no makrosiem.

Protams pateicoties iespējai ieprogrammēt īsceļus, Azeron Gaming Keypad ir izmantojams arī priekš darba, kā piemēram Photoshop, Premiere u.c. programmām.

Mācību process…

Ar visām šīm iespējām nāk arī apgūšanas process. Ja jau lieto ko līdzīgu Razer Tartarus visticamāk izdosies ietrenēt muskuļu atmiņu daudz ātrāk. Tomēr man, kā lielam klasiskās lielā izmēra klaviatūras ar daudz papildus pogām un peles piekritējam negāja viegli. Pirmkārt jau sākumā pirksti izmisīgi meklē tās pašas WASD pogas un nākas sev regulāri atgādināt par sviru sānos. Otrkārt, ja neesi profesionāls geimeris, diez vai Azeron Gaming Keypad maģiski palīdzēs par tādu kļūt. Drīzāk tas vienkārši ierobežos kļūdas, ko dari ar klasisku klaviatūru. Protams tikai pēc visa apgūšanas, jo mācību procesā kļūdu būs daudz.

Manuprāt visu apgūšanu nedaudz atvieglotu marķētas pogas. Pašlaik tās ir pilnīgi bez jebkādiem marķējumiem, bet manuprāt būtu forši, ja izstrādātāji iepakojumā iekļautu arī kādas uzlīmes ar ko marķēt pogas.

Viss šis labums izmaksās 150 eiro. Pati iekārta pašā pamatā ir veidota izmantojot 3D printeri un mani nedaudz māc bažas par tās dzīves ilgumu. Paši pogu slēdži bažas neraisa, jo neatceros, kad man būtu atteikusies strādāt kāda no peles pogām. Sensori parasti mirst ātrāk. Tomēr paši stiprinājumi pogām ir stipri aizdomīgi, jo dažas šķiet nedaudz kustīgas. Diemžēl uz šo jautājumu es varētu atbildēt tikai pēc ilgtermiņa lietošanas un ar pāris nedēļām būs krietni par maz.

Vērtējums

Vai es iekārtu rekomendētu? Šeit man ir dalītas jūtas. Pirmkārt jau pats fakts, ka vietējie ir nākuši klajā ar visai inovatīvu produktu priecē. Tomēr par 150 eiro ir tāda nepabeigtības sajūta. Es nemāku teikt vai dizains piedzīvos vēl kādas drastiskas izmaiņas. Programmatūra noteikti piedzīvos kādas izmaiņas. Pašlaik rodas sajūta ka iegādājies produktu testēšanai un nav arī garantijas, ka tas tiks ilgtermiņā atbalstīts.

Tajā pašā laikā, kad pierodi pie šī dizaina un sāc to izmantot ikdienā ir grūti atgriezties pie klasiskās klaviatūras. Tiesa ne visās spēles, bet World of Warcraft bez Azeron man iedomāties pašlaik ir visai grūti. Tātad, ja esi WoW spēlētājs un Tev ir lieki 150 eiro – kāpēc ne? Visiem citiem laikam ieteiktu šo laikam izlaist.

Nav komentāru

Atstāt atbildi

Ierakstiet savu komentāru!
Ievadi savu vārdu