Spēles kodu apskatam nodrošina Bandai Namco

Anime fani varētu būt pazīstami ar One Punch Man. Es gan nebiju, tādēļ nācās nedaudz palasīt un palūkot pašu seriālu gatavojot apskatu. Kā izrādās seriāla galvenais varonis ir Saitama kurš ir un interesantā kārtā paliek, kā pats spēcīgākais cilvēks uz planētas. Te rodas jautājums – kā uztaisīt spēli ar tik spēcīgu galveno varoni, kurš jebkuru pretinieku spēj izslēgt ar vienu sitienu? Dragon Ball spēlēs tas ir vienkārši, jo Goku savu spēku iegūst pakāpeniski, cīnoties ar spēcīgākiem pretiniekiem. Šeit atbilde slēpjas nosaukumā – Varonis, par kuru neviens nezin. Vai man izdevās kļūt par varoni? To es jums izstāstīšu šajā apskatā.

Izstrādātājs: Spike Chunsoft
Izdevējs: Bandai Namco Entertainment
Relīze: 2020. gada 27. janvāris
Cena: €49.99

One Punch Man: A Hero Nobody Knows atstāj cīņas lietas spēlētājam, noliekot ikonisko Saitama nedaudz maliņā, gluži, kā pašās anime. Sākot spēli varam izveidot savu personāžu un godīgi sakot šis ir dīvainākais personāža veidošanas instruments kādu esmu pēdējā laikā redzējis.

Varam mainīt personāža ādas krāsu, frizūru seju, drēbes. Jā drēbes… Gandrīz jebkuru aksesuāru man nesaprotamu iemeslu dēļ ir iespējams novietot jebkur uz ķermeņa. Rezultātā iepazīstieties – Coronadude.

Es daudz nezinu par pašu anime stāstu, bet spēles sižets grozās ap spēlētāja varoni, kurš pēc tam, kad Saitama viņu izglābj nolemj kļūt par tieši to – varoni. Varoņi ir iedalīti klasēs un mēs sākam no pašas apakšas jeb C klases. Pildot misijas un aizvadot cīņas mūsu klase lēnām aug. Aug arī reputācija ar tā saucamo Hero Association un vietējiem iedzīvotājiem, kuri šķiet arī ir zināmi varoņi no anime.

Spēle pamatā norisinās Hero City, jeb Varoņu pilsētā, kurā tad arī pildīsim šos uzdevumus. Vairākums no tiem būs cīņas kvesti, taču ik pa laikam gadīsies arī kāds aizej un atnes uzdevums, kas dod spēles valūtu un kosmētiskas lietas.

Lai arī pārsvarā spēles sižets grozās ap spēlētāja varoni, izšķirošos brīžos parādīsies pats Saitama, lai nozagtu visu uzmanību. Diemžēl, atkal kā jau spēles nosaukums uz to norāda, A Hero Nobody Knows, tāds arī paliks. Būs cīņas, kuras vienkārši nebūs iespējams uzvarēt, un šajos brīžos nāksies vienkārši vilkt laiku, līdz parādās Saitama. Parasti šī gaidīšana aprobežojas ar 30 sekunžu izdzīvošanu, tad seko aina, kurā redzam, ka spēlētāja varonis ir darījis visu iespējamo, taču cietis neveiksmi un mēs pārņemam savā vadībā Saitama. Saitama ir nemirstīgs. Vari stāvēt un saņemt visus sitienus sejā un kad tas apnīk, nospiežot X (uz Xbox One pults) varam vērot, kā Saitama nodara 99999 punktu lielus bojājumus un aizsūta ļaundari tālajās zilajās ar vienu sitienu.

Lai arī šie brīži ir jautri un smieklīgi, nepamet sajūta, ka spēlētāja personāžs ir tāds kā otrā plāna aktieris. Manuprāt te varēja atrast citus risinājumus, lai spēlētājs justos kā varonis, pat ja viņš neuzvar nevienu cīņu. Paskatieties uz Dragon Ball Goku – viņa uzvarētās cīņas var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem, taču viņš aizvien ir galvenais varonis. Vai Ešs no Pokemoniem, kas tikai pēc 20 gadiem uzvarēja savu pirmo līgu.

Sākumā spēles sižets attīstās visai raiti, ejot vairākas galvenās misijas pēc kārtas. Tomēr vēlāk spēles progress nedaudz sabremzē, jo galveno misiju atslēgšanai būs nepieciešama reputācija un ejot tikai sižeta misijas, reputācijas būs par maz. Nāksies ķerties pie blakus misijām un uzdevumiem. Spēles gaitā bieži cīnīsies ar anime personāžiem, taču būs arī parasti mošķi.

Vakcīna uzvar?

Ne tikai sižets ir pieticīgs. Cīņā arī šis tas trūkst. Pēc pietiekoši garas spēles, kopumā atslēgsim 5 dažādus cīņas veidus. Tiem varēs pievienot attiecīgā tipa īpašos uzbrukumus. Šie cīņas tipi ir sekojoši: Standard, Power, Psychic, Weapon Type A un Machine Type C. Šie cīņas veidi nosaka kādi vieglie un stiprie sitieni tiks izmantoti. Progresējot cauri spēlei varēsim atslēgt dažādus zināmu personāžu īpašos uzbrukumus un vienlaicīgi varēsim izmantot līdz pat trīs no tiem, jebkādā kombinācijā, pieņemot, ka tie atbilst konkrētajam cīņas tipam. Rezultātā var izveidot dažādas interesantas kombinācijas. Tomēr interesantais ar to arī beidzas.

Kopumā varam atslēgt 28 personāžus, taču patiesībā tie ir tikai 5 dažādi personāži ar “skiniem”, jo cīņas veidi, ja neskaita īpašos uzbrukumus neatšķiras. Lietojot parastos sitienus arī daudz variāciju nav. Izpildi XXXXY kombo, pretinieks norkīt, gaidi kad tas pieceļas un atkārto. Tiklīdz atslēdzas īpašie sitieni izmanto tos. Profit.

Visi personāži šķiet balansēti un nav pārāki par citiem, taču ja ņem vērā faktu, ka patiesībā tie ir tikai pieci, vai tas tiešām ir tik liels sasniegums?

Par spīti tam, ka One Punch Man: A Hero Nobody Knows ir 3v3 3D faiteris, visa komanda nav pieejama cīņas sākumā. Tā vietā gan tava komanda, gan pretinieka, pamazām ierodas kaujas laukā. Cīnoties uz ekrāna parādās mazs logs ar taimeri, kur redzi komandas biedri skrienam, ko kājas nes, lai tiktu tev palīgā. Ierašanās brīdi var izmantot savā labā, jo pirms ir iespēja kontrolēt šos personāžus tie skrienot nodara bojājumus pretiniekam, pie noteikuma, ka izdosies trāpīt. Ja paspēj pretinieku pieveikt pirms ierodas viņa papildspēki, cīņu ir iespējams pabeigt ātrāk.

Šis mehānisms ļauj izmantot Saitama arī PvP cīņās. Ņemot vērā, ka viņš visu uzvar ar vienu sitienu, viņu ir iespējams izvēlēties tikai kā trešo komandas biedru un viņa taimeris ir visai garš. Toties uzvara, ja izdzīvo pietiekami ilgi ir garantēta. Gandrīz. Ja diviem spēlētajiem izdodas izsaukt Saitama vs Saitama, abi viens pret otru cīnās kā parasti cīnītāji.

Šis mehānisms ievieš interesantu stratēģiju spēlē, kura kopumā ir visai sekla, liekot spēlētajiem eksperimentēt un piedomāt pie cīņas taktikas. Šī ir tā lieta, kas One Punch Man liek atšķirties no citām cīņas spēlēm.

Vērtējums

Kopumā One Punch Man: A Hero Nobody Knows ir visai parasta cīņas spēle. Ar pāris izņēmumiem tā īpaši neatšķiras ne tikai no Bandai Namco bibliotēkas, bet arī citu izdevēju spēlēm. Situāciju neglābj identitātes krīze, kad nav saprotams par ko tad spēle īsti ir – spēlētāja varoni vai pašu Saitama? Vai varbūt abiem? Mums ir iespēja izveidot pašiem savu, visai unikālu personāžu, taču dienas beigās mēs apbrīnojam to, cik kruts ir Saitama.

Kā jau minēju, ir atsevišķi interesanti elementi, taču cīņa var ātri kļūt apnicīga. Ir cīņas spēles casual geimeriem un tad ir visai primitīvas, kā šī. Varbūt ja esi One Punch Man fans, atradīsi šeit ko interesantu, taču man, kā cilvēkam, kurš anime paskatījās vien tāpēc, lai labāk iepazītos ar spēles pasauli, tā nešķita visai aizraujoša. Dienas beigās es kļuvu par varoni, bet par tādu, ko neviens nezin.

Spēle apskatīta uz Xbox One S.