Spēles kodu un PSVR komplektu apskatam nodrošina Playstation Latvija

Laikā, kad mūsu valstsvīri un dāmas rekomendē distancēties no visa un visiem, man bija iespēja distancēties ne tikai pie sevis mājās, bet arī virtuālajā realitātē. Separation ir PSVR spēle, kurā mums ir iespēja dzīvot vientuļā, drūmā, pamestā taču sasodīti interesantā pasaulē. Šī arī bija mana pirmā PSVR pieredze.

Izstrādātājs: Recluse Industries
Izdevējs: Recluse Industries
Relīze: 2020. gada 4. martā
Cena: €12.99

Spēlējot Separation, es nevienu brīdi spēlē nesatiku citu “dzīvu” radību. Nekādu dzīvības pazīmju, nekādu radījumu, nekādu norāžu uz to, ka bez manis te būtu vēl kāds. Ļoti atmosfēriska un piemērota spēle pašreizējai situācijai.

Separation ir spēle, kas ļauj izpētīt savdabīgu pasauli, risināt mīklas un ar ļoti savdabīgu sižetu. Lielāko laika daļu pavadīsim ceļojot cauri pasaulei, vecām pamestām ēkām. Galvenais uzdevums ir savienot kristālus ar gaismas staru, kas vijas cauri visai spēles kartei. To darām risinot jau minētās mīklas un dažādus uzdevumus. Nu un cīnoties ar nelielu reiboni. Tas gan katram laikam būs individuāls pasākumus, bet mans prāts tā īsti sešu stundu garumā, ko vajag lai spēli izietu, tā arī neaprada ar kustību stāvot uz vietas.

Pats sižets varbūt ne visiem būs viegli uztverams, tas ir visai… abstrakts. Spēles personāžs pamostas, lasot informāciju par sevi, dzirdot čukstus ausīs un katrs spēlētājs šo visu uztvers un sapratīs savādāk, pa savam. Te gan īsti nepamet sajūta, ka šis ir dziļi intīms un personisks stāsts.

Pašas mīklas ir visai aizraujošas un interesantas. Interesantāku to visu noteikti padara VR. Tomēr, manuprāt, ja tā būtu “parasta” spēle, tā nebūtu tik interesanta. Mīklas risinājās itin viegli, kā rezultātā arī spēle šķita diezgan īsa. No otras puses tā varbūt pat ir labāk, ņemot vērā, ka ne visi, tajā skaitā es ilgstoši spēj izturēt “kustību stāvot uz vietas”.

No otras puses, ņemot vērā spēles mierīgo un lēno atmosfēru, šīs mīklas un uzdevumi tā arī bija iecerēti? Lai nepārtrauktu spēles mierīgo ritmu, ļaujot spēlētājam izbaudīt pilnīgi visu, nevis koncentrēties uz specifiskām lietām.

Mana VR pieredze aprobežojās tikai ar HTC Vive, taču nezinu vai salīdzinoši lēto PSVR ir godīgi salīdzināt ar gandrīz divreiz dārgāko Vive. Kopumā VR iekš Separation ir realizēts visai labi, bez aizķeršanās. Kā mīnusus varētu minēt faktu, ka fiziski kustoties pasaule kustās kopā ar Tevi, tomēr tā jau būtu pamatīga piesiešanās sīkumiem.

No opcijām es tikai palielināju kustības ātrumu, jo defoltā uzstādījumi bija par lēnu. Spēle neatbalsta Move kontrolierus, ko arī nodrošina mūsu partneri no Playstation Latvija. Ar parasto pulti spēle darbojās labi un pamatā visas VR funkcijas apmierināja. Reizēm gadījās pakļūt zem tekstūrām, taču visas spēles gaitā šos atgadījumus var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem.

Spēles pasaulē ir izmētātas kolekcionējamas lietiņas, zem nosaukuma Sorrow, kopumā tās ir desmit un gluži kā mīklas, nav grūti atrodamas. Iemesls varētu būt tāds, ka spēles beigās vajadzēs visas.

Par grafiku runājot, spēle nebūt nav neglīta, ainavas ir foršas, tomēr vēlētos ko nedaudz vairāk. Tekstūras ir ar visai zemu izšķirtspēju, kā rezultātā nonākot tuvu ēkām vai priekšmetiem, tas nedaudz atņem no pieredzes. Protams grafika nav svarīgākais, tomēr manuprāt spēlējot VR spēles, tām tomēr ir nozīme, lai iegūtu maksimālu ticamības efektu.

Vērot ainavas pa gabalu gan sagādā nosacītu prieku. Precīzāk tās papildina vientulības un pamestības sajūtu. Atmosfēriski spēle ir nostrādāta lieliski.

Mūzikas elementi šāda tipa spēlē manuprāt ir ļoti svarīgi. Death Stranding, lai gan nav VR spēle, šos elementus izmantoja lieliski un Separation arī neliek vilties. Mūzika ir mierīga, bet motivējoša un dod iedvesmu cīnīties līdz spēles noslēgumam. Šie muzikālie brīži lieliski mijas ar klusuma brīžiem, kas atkal liek justies vienam, pamestam un ar nelielu izmisuma sajūtu.

Vērtējums

Spēle ir ļoti īsa, man sanāca ap 6 stundām, tajā nav īpaši daudz geimpleja mehānismu, taču kopumā pieredzi vērtēju ļoti pozitīvi. Novelkot VR brilles paliku ar patīkamām un siltām sajūtām, kas manuprāt ir visai svarīgi. Tad vēl fakts, ka visu šo pieredzi ir izveidojis viens cilvēks, kas jau ir apbrīnas vērts.