Skandināvijas zemes ir apvītas ar dažādiem mītiem, nostāstiem un pasakām. Vēsture glabā iespējami ietekmīgāko Ziemeļeiropas un visas pasaules kareivju – Vikingu – noslēpumus. To plašais dažādo ainavu spektrs ir fenomenāls.

Nepārprotami lielu iespaidu uz civilizāciju, tās attīstību ir atstājuši skandināvi. Īstenībā pat tik lielu, ka milzum daudz mūsdienu mākslas darbu pamatā ir tieši viņu zemju vēsturiskais attēlojums, to laiku paražas un tradīcijas (vismaz kādas tās būtu varējušas būt). Kādam darbam attēlojums sanāk labāks, kādam sliktāks.

“Röki” ir viens no work-in-progress mākslas darbiem. Mazbudžeta 2D/3D datorspēle, kuras premisa – aizkustinošs sižets iekš apburošas fikcionālās Skandināvijas.

Tove ir maza meitene, kura fantāziju zemē devusies glābt savu ģimeni. Ceļojuma laikā būs jāpārvar neskaitāmas grūtības, jāsatiek n-tie pasaku tēli un jāpieņem svarīgākie lēmumi. Demo jeb work-in-progress piedāvā piedzīvot daļu no stāsta un pasaules.

Līdzīgi kā “Ori and The Blind Forest” pasaules karte ir iedalīta zonās. Kad kāda no zonām tiek atklāta, tā parādās redzama vienā no Toves piedzīvojuma svarīgākajiem instrumentiem – viņas dienasgrāmatā. Katrā jaunatklātajā teritorijā sastopam kaut ko no pasaku vai vēstures grāmatām. No grandioziem skatiem, niecīgākajām detaļām arhitektūrā līdz pat mitoloģiskiem tēliem un pasakainiem laikapstākļiem, visu iespējams redzēt un piedzīvot.

Demo versija dod mazu ieskatu šajā burvīgajā zemē, attēlojot iepriekš uzskaitītos punktus lieliski un sniedzot vīziju, ko vizuālā izskata ziņā varam sagaidīt no spēles. Uz savas ādas izjūtam arī kā notiks advancēšanās stāstā.

Pamata spēles elementi – puzles un mīklas, kārtīga koncentrēšanās un uzmanības pievēršana sīkumiem – būs mūsu galvenie ieroči virzībai uz priekšu. Lai gan labi izstrādāti, tas nav nekas jauns un diemžēl piedāvātajā eksponātā to izmantošana ir minimāla un vienveidīga. “Röki” galīgi nepārliecina jaunpienācējus, kuriem it kā šī spēle būtu “jāpārdod”.

Galvenokārt ar elementiem netiekam pietiekami labi iepazīstināti demo ilguma dēļ. Labākajā gadījumā pie izmēģinājuma versijas pavadīsiet tikai 30 minūtes, tas ir, ja jums būs vēlme izpētīt katru kartes stūrīti un atgriezties uz jau apmeklētām vietām vēl pāris reizes. 30 minūšu laikā arī tiekam nopietni pievilti ar trūcīgo ieskatu sižeta līnijā. Tiekam pie viena maza pavediena un tas arī viss.

Lai gan priekšskata gūšanai nevajag atklāt nejēdzīgi daudz informāciju par stāstu, uzzinām tikai nepilnu pusprocentu no tā. Kas vēl vairāk, par to tiek aizmirsts dažādu blakņu dēļ. Varbūt izstrādātāji bija plānojuši ar šo versiju atrādīt cik dziļi viņi gatavojas doties skandināvu mitoloģijā, cik skaista un apburoša ir pasniegtā lokācija, tās atmosfēra, bet trūkst substances, trūkst būtības un iemesla, kādēļ šajā brīnumiem pārpildītajā pasaules nostūrī vispār atrodamies.

Ir vēl divas sīkas nianses, par kurām es tomēr vēlētos “Röki” uzteikt. Dialogu vai monologu laikā protagonists jeb galvenā varone Tove izdveš emocijas, tādā veidā piedodot konversācijām vairāk pozitīvismu un dzīvesprieku, attiecīgi patīkami papildinot atmosfērisko aspektu. Un nu jau klišejiskā frāze, bet mūzika ir fantastiska! Kā jau “Going Under” ieskatā minēju, ja indie izstrādātāji prot vienu lietu, tā noteikti ir kvalitatīvas mūzikas izvēle.

Nepievēršot uzmanību vizuāli izcilajai vide un apkārtnei, atmosfērai, esmu kārtīgi vīlies tieši divu, manuprāt, kritiskāko elementu masīvajam trūkumam, to klātbūtnei. Gameplay’s un stāsts ir divi katras spēles pamata vilcējspēki, un, ja to nav vai tie ir švaki pasniegti, tad spēle nespēj atstāt pozitīvu iespaidu. Noteikti ieteiktu jums pašiem izmēģināt “Röki” un izdarīt savus secinājumus, jo, ja es nebūtu darījis padziļinātu izpēti un tā vietā būtu izspēlējis tikai demo, spēli ieteikt diemžēl nevarētu (pie tam pilna relīze jau paredzēta šajā gadā).

Atceries, “Steam” spēļu festivāls norisinās līdz 23. martam. Tā ietvaros iespējams izmēģināt vairāk par 40 jaunām indie spēlēm arī Tev, pat ja esi spiests sēdēt mājās! Ņem dalību projektā, un, kas to zina, varbūt atradīsi kaut ko sev tīkamu.

Atstāt atbildi

Ierakstiet savu komentāru!
Ievadi savu vārdu