Nu jau pagājis vairāk kā gads kopš Apex Legends relīzes, un daudz kas ir mainījies. Nākuši klāt ieroči, jauna karte, jauni varoņi, kā arī laika gaitā kāds saņēmis kādu bafu, kāds – nerfu. Tomēr, par varoņiem runājot, daļa no viņiem nav saņēmuši savus personīgos ceļvežus. Tad nu es domāju, ka ir pienācis laiks izrādīt mīlestību arī visiem jaunpienācējiem un aiz borta palikušajiem.

Katrs no Apex Legends varoņiem jeb leģendām spēlējas nedaudz savādāk. Šis ir viens no galvenajiem faktoriem, kas Apex Legends atšķir no pārējām Battle Royale (BR) žanra spēlēm. Veiksmīga spēle nozīmē zināt sava izvēlētā varoņa vājās un stiprās vietas, kā arī izprast, kā tās pielietot kopā ar citu spēlētāju izvēlētajām leģendām.

Pathfinder sava vispusīguma dēļ ir viens no visbiežāk izvēlētajiem personāžiem spēlētāju vidū. Viņš var būt gan labs komandas biedrs, gan labs komandas aizvietotājs prasmīgiem spēlētājiem, ja nu apstākļu sakritības rezultātā gadās palikt vienam pašam lielajā kaujas laukā.

Pārējie varoņu gidi:

Pathfinder pārskats

Pathfinder ir viens no trim izlūkiem, kas nozīmē, ka varoņa primārais uzdevums ir nodrošināt komandas biedrus ar informāciju par apkārtni un tajā notiekošo. Viena pretinieku kustības fiksēšana, parocīgas pozīcijas nodrošināšana un nokļūšana grūti sasniedzamās vietās var kardināli mainīt spēles gaitu. Lielāko daļu bezcerīgu cīņu var apgriezt pat par 360 grādiem, ja ir nepieciešamās zināšanas varoņa prasmju pielietošanai.

Lai gan Pathfinder jau vārdā pasaka savu lomu komandas sastāvā, varonis ir ļoti labs arī solo spēles stilam. Ar šo kaujas mašīnu (burtiski) ir procentuāli vislielākā cerība uzvarēt 1v3 cīņas, tas ir, ja ar pozīcijas nodrošināšanu, trāpīšanu mērķī un izvairīšanos no bojājumu gūšanas nav problēmu. Patiesībā, protams, tas nav tik viegli, jo iepriekš pieminētās īpašības piemīt tikai labākajiem, un ir jāņem vērā arī veiksmes faktors, kas ne vienmēr nejaušības pēc noslieksies Tev par labu.

Ņemot vērā varoņa biežo sastopamību casual vai ranked mačos, to kārtīgi iemācīties ir viens no nozīmīgākajiem lēmumiem regulāru uzvaru nodrošināšanai iekš spēles.

Pathfinder prasmes

Pasīvā spēja: Insider Knowledge

Izlūka aprakstam atbilstošākā prasme ir iekšējas informācijas iegūšana. Pateicoties šai prasmei, varonis var aktivizēt nejaušās pasaules vietās izvietotas antenveidīgas bākas. Vienas tādas noskenēšana ļauj komandai ieraudzīt nākamās zonas atrašanās vietu. Īpaši kritiska šī prasme var izrādīties pēc 1. raunda sākšanās, jo, zinot aiznākamās zonas atrašanās lokāciju, varam atbilstoši sadalīt laiku priekš labumu meklēšanas un savlaicīgi komandai nostiprināt drošu vietu.

Taktiskā prasme: Grappling Hook

Iespējams solo spēlētāju un leģendas meinistu iecienītākais pārvietošanās veids ir izmantojot saķeres āķi. To izšaujot 21 metra attālumā (maksimālais attālums) vai tuvāk, izlaižam virvi, kura mūs parauj līdzi un ļauj veikt lielas distances ļoti efektīvi un ātri. Piedevām tam, piemēram, ja nonākam neveiksmīgā situācijā, ātri varam mainīt spēles plānu un atkāpties pretiniekiem momentāni nepieejamās vietās. Izmantošanas variāciju ir daudz, un zinošam spēlētājam patiesi daudz dažādu triku veikšana un priekšrocību izveidošana ar saķeres āķi nesagādās problēmas.

Ultimate prasme: Zipline Gun

Komandas kustību komplikāciju atvieglošanai ļoti noder Pathfinder pieejamais izlaižamās pārvietošanās virves “ierocis”. Tas nav Tavs regulārais karošanas ierocis, bet gan, to izšaujot, tiek izveidota permanenta, stacionāra pārvietošanās virve. Tās mērķi var būt dažādi – ātrāka lielu distanču veikšana, pieeju nesasniedzamām vietām nodrošināšana u.c. Ko var izdarīt Pathfinder, tagad var izdarīt visa komanda, kā arī pretinieki. Jā, lai gan spēcīgs instruments varoņa arsenālā, nepienācīgi izmantots, tas var nodarīt lielāku kaitējumu nekā sniegt labumu.

Padomi, kā spēlēt Pathfinder

Pretēji Bangalore, Pathfinder paredzēts jau pieredzējušākiem spēlētājiem, kuri tiecas aizsniegt pašus augstākos prasmju griestus. Tas gan nebūt nenozīmē, ka arī salīdzinoši jauniem spēlētājiem nebūs patīkami ar to parotaļāties, tieši pretēji, tas var dot padziļinātu ieskatu tik jautrajā kustību un pārvietošanās sistēmā, kas, manuprāt, gameplay aspektos ir Apex Legends lielākais trumpis.

Vismazāk izmantotā prasme laikam gan ir ‘Insider Knowledge’. Lielākā nozīmē tai ir tieši pēc nolaišanās, jo, lai gan pati par sevi tā ir diezgan parocīga un izdevīga visai komandai, bieži spēli spēlējot, zonu aptuvenās atrašanās vietas varam iemācīties no galvas. Jauniem spēlētājiem ‘Insider Knowledge’ varētu būt visinteresantāk izmantot, bet Apex Legends ‘veterāni’ reti, kad pievērš tai uzmanību.

Ja nu iekšējās informācijas iegūšana Tev liekas, ka ir kritiska uzvaras sastāvdaļa, tad iesaku uzmanīties no apkārtnes briesmām. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs – antenas aktivizēšana aizņem ~7 sekundes, kuru laikā Tu neesi pasargāts no ievainojumiem -, tāpēc pārdomā rūpīgi pirms izlem nodrošināt savu komandu ar intel.

Ja ar ‘Insider Knowledge’ spiežam uz pasivitāti, tad saķeres āķi efektīvāk būtu izmanot agresīvam spēles stilam. Nodarīt bojājumus pretiniekiem no attālākas distances un pēc tam doties straujā uzbrukumā ir ļoti izdevīgs risinājums komandu likvidācijai.

Parastai pārvietošanās kustībai tas paver jaunus apvāršņus. Izveidojot saskari starp āķi un kādu virsmu, svarīgi ir palēkties, jo palēciens dod vajadzīgo inerci leģendas amplitūdas palielināšanai svinga brīdī, respektīvi, rezultātā pieveiksim 2x lielāku distanci. Arī pagriezienu veikšana, iniciējot svingu, ļauj 100%-īgi precīzi pašam izlemt piezemēšanās vietu. Pagriezienos jāievēro 90 grādu leņķis, jo, sasniedzot to, saķere trūkst un varonis aizlido iesāktā pagrieziena virzienā. Kombinējot pieminētās darbības, var sanākt tik tiešām dramatiski iespaidīga pārvietošanās.

Visbeidzot parastā permanentā, stacionārā pārvietošanās virve. Principā tās uzdevums ir nodrošināt izdevīgu situāciju ne tikai sev, bet visai komandai. Mēģinām atrast grūti aizsniedzamas vietas, steidzamies uz zonu, pēdējās zonās nodrošinām sev uzturēšanās vietu gaisā – permanentā virve būs visas komandas labākais draugs (un šad tad arī ienaidnieks) dažādās situācijās.

Lieki pieminēt nebūs varoņa hitboksu. Tā kā pats varonis ir salīdzinoši tievs un garš, tad pašsaprotami, ka viņam ir grūtāk trāpīt. Šī iemesla dēļ viņš cīņās saņems 5% vairāk bojājumu, bet, lai no tā izvairītos, svarīgi vienlaicīgi apgūt gan strafe pārvietošanās tehniku, gan tēmēšanas precizitāti kustības izpildes laikā.

Rūpīgi izplānota rīcība ir spēlētāja prasme, tomēr Pathfinder šai prasmei piešķir savdabīgu daudzpusīgumu. Mācieties šo varoni, jo ceļā uz augstiem rankiem viņš būs kritisks komandas ingredients.

Atstāt atbildi

Ierakstiet savu komentāru!
Ievadi savu vārdu