Nu jau pagājis kāds laiks, kopš pēdējo reizi dzirdējām ko oficiālu par Playstation 5. Taču vakar, 7. aprīlī, Sony savā blogā nāca klajā ar informāciju par vienu no būtiskākajām PS5 perifērijas ierīcēm – oficiālo konsoles kontrolieri, atklājot tā nosaukumu, izskatu, atribūtus jeb iezīmes un darbības principus!

Oficiālais nosaukums – DualSense

Kā jau raksta virsrakstā redzams, Sony nākamās paaudzes kontrolieris sauksies nevis DualShock, bet gan DualSense. Nosaukuma maiņa skaidrojama ar to, ka kontroliera uzdevums ir spēlētājam sniegt “pieskāriena sajūtu” jeb “sense of touch”, attiecīgi, pastiprināti radot imersijas sajūtu. Kā tad Sony to centīsies panākt?

Pirmkārt, viens no lielākajiem fiziskajiem jaunieviesumiem kontrolierī ir “haptic feedback”, kas, rupji pārtulkojot, ļaus spēlētājam sajust variāciju sensācijas spēļu spēlēšanas laikā, piemēram, braukšana ar mašīnu pa dažādām virsmām (dubļi, grunts u.c).

Otrkārt, tajā tikuši iestrādāti (kādu laiku iepriekš par to eksistenci jau tikām informēti) adaptīvie trigeri. Tas nozīmē, ka L2 un R2 uz dažādām darbībām sniegs (fiziski) savādākas atbildes. Piemērs, kas tika minēts blogā, ir bultas izšaušanas no loka. Protams, cik ticami un labi šīs funkcijas strādās, to mēs vēl nezinām.

Nākamā izmaiņa ir “Share” pogas likvidācija. Patiesībā poga nemaz nav likvidēta, tikai pārdēvēta. Tagad tās nosaukums pārmainīts uz “Create”. Pogas uzdevums pamatā tāds pats – ierakstīt gameplay sesijas un dalīties ar tām -, bet klāt nāks dažas jaunas iezīmes, kuras uz doto brīdi mums vēl nav zināmas.

DualSense arī pievienos iebūvētu mikrofonu, kas atļaus čatot bez austiņu nepieciešamības un pēc Sony teiktā noderēs fiksām sarunām. Tomēr, ja plāno sarunāties ilgāku laika periodu, vēlams nodrošināties ar kārtīgām austiņām.

Vizuālā izskata ziņā kontrolieri klasiskās vienas krāsas vietā rotās divkrāsu korpuss, kā arī gaismas josla jeb joslas būs jaunā skārienpaliktņa sānu malās (DualShock 4 gaismas josla atradās augšpusē).

Kopumā es esmu patīkami pārsteigts, un, manuprāt, Sony nākuši klajā ar tik tiešām kvalitatīvu un savā ziņā inovatīvu dizainu, ne kā ar savas jaunās konsoles nosaukumu :D. Cerams, ka DualSense būs tikpat ērts, cik tas izskatās.