Sākums Ceļvedis Spēlēm Problēmas ar Xbox One Wi-Fi karti un to risinājumi

Problēmas ar Xbox One Wi-Fi karti un to risinājumi

0

Kopš iegādājos savu Xbox One S pāris gadus atpakaļ, tam ir bijusi problēma ar Wi-Fi savienojumu. Tas regulāri zaudēja signālu, reizēm iebūvētā Wi-Fi karte vispār neredzēja nevienu tīklu apkārtnē. Uz to visu pievēru acis, ko bija iespēja pieslēgt kasti pie vada un viss darbojās bez problēmām. Līdz brīdim kad nolēmu ieviest pārmaiņas savā tā saucamajā “mancave” jeb spēļu istabā.

Risinājums bija tikt galā ar Wi-Fi signāla problēmām, cauri istabai vilkt neglītu, garu kabeli, vai mēģināt to noslēpt skrūvējot nost visas grīdas apmales. Es izvēlējos pirmo un sāku meklēt risinājumu. Tas izvērtas par visai pamatīgu piedzīvojumu, jo Wi-Fi problēmas Xbox One nav sveša lieta, taču Microsoft pārstāvji šeit nepalīdzēs.

Ja konsolei vēl ir garantija, varbūt ir vērts mēģināt to samainīt vai vismaz nogādāt uz remontu, jo pēc interneta plašumiem spriežu, ka šī problēma neskar visas konsoles un ir cilvēki, kas nav šīs problēmas piedzīvojuši. Tomēr, ja līdzīgi kā manā gadījumā garantija ir beigusies, ir risinājumi, tomēr informāciju par tiem atradīs vien retais. Lūk problēmas, ko piedzīvoju un kā tās risināt:

Konsole neredz nevienu Wi-Fi tīklu tuvumā

Pirmkārt vajadzētu pārliecināties vai citas ierīces arī signālu uztver, jo pastāv iespēja, ka vaina ir rūterī. Tomēr ja niķojas tikai konsole, risinājums ir vienkāršs – tā saucamais hard reset. Šī metode neko no konsoles neizdzēsīs, tikai iztīrīs ķešatmiņu. Paturam konsoles ieslēgšanas pogu nospiestu tik ilgi, kamēr tā pati izslēdzas, mierīgi aizskaitām līdz 10 un slēdzam iekšā. Wi-Fi tīkliem ir jābūt redzamiem.

Kādēļ šāda problēma rodas? Manā gadījumā konsole pārstāja uztvert tīklus brīdī, kad pieslēdzu to internetam ar kabeli. Grūti teikt, kāpēc Wi-Fi karte konfliktē šādā situācijā, tomēr ja esi mēģinājis pieslēgties caur vadu un tad pāriet uz Wi-Fi šis risinājums palīdzēs.

Konsole ik pa brīdim zaudē signālu, bez konkrētiem intervāliem

Šī bija nākamā problēma ar ko saskāros, kad atguvu signāla uztveršanas iespējas. Internetā biežākā rekomendācija ir konsoli pieslēgt elektrībai pa tiešo sienā, neizmantojot pagarinātājus. Jāsaka, ka šī metode var strādāt, var nestrādāt. Kad pamēģināju, pirmās pāris dienas viss strādāja bez problēmām, taču ar laiku problēma atgriezās, tomēr ne ar tik biežiem intervāliem, kā sākotnēji. Izskaidrojuma šim man nav, bet ir bijuši gadījumi, ka arī Microsoft pārstāvji rekomendē šo metodi.

100% risinājums gan ir krietni sarežģītāks un Microsoft pārstāvji, vismaz manā pieredzē nekad to nav rekomendējuši. Mainām rūtera kanālus no Auto uz fiksētu. Tiem, kas nezin kā to izdarīt, kaut kur rūtera aizmugurē atradīsim saiti, kas atgādina IP adresi, kopā ar logina informāciju rūtera vadības panelī. Šīs saites parasti izskatās šādi: 192.168.1.1, 192.168.1.0 u.c. varianti. Jebkurā gadījumā meklējam to uz rūtera, iepakojuma vai lietošanas manuālī.

Es lietoju Huawei rūteri, jo no Ķīnas spiegošanas nebaidos, un viss 18+ materiāls man glabājas izolētā serverī mājas pagrabā. Lai nomainītu kanālu meklējam sekojošus uzstādījumus WLAN Settings vai kas līdzīgs.

Mainām 2.4 Ghz kanāla auto uzstādījumu uz jebkuru no pieejamajiem kanāliem un spiežam saglabāt. Restartējam gan rūteri, gan veicam hard reset konsolei un visam būtu jāstrādā uz urrā.

Vēl viens risinājums ir izmantot 5Ghz frekvenci, tomēr par šo garantēt nevaru, jo pats nemēģināju. Tomēr ir lietotāji, kam tas ir veiksmīgi palīdzējis. 5Ghz frekvence diemžēl nevar pārraidīt tik lielus attālumus, kā 2.4 Ghz un mana X kaste vienkārši ir pārāk tālu no rūtera. Ja ir iespēja pieslēgties 5Ghz frekvencei, rekomendēju to darīt, jo datu pārraide tajā ir krietni vien ātrāka nekā 2.4Ghz variantā.

Ārējais HDD un WiFi

Vai nesen pievienoji ārējo cieto disku lai papildinātu savas konsoles atmiņu? Vai tas ir lētā korpusā ar USB 3.0 vadu? Kā izrādās USB 3.0 vadi, ja tie nav pienācīgi apvalkoti, var radīt traucējumus 2.4 GHz viļņu spektrā. Šī bija problēma, ko piedzīvoju visai agri iegādājoties konsoli. No Ķīnas pasūtīju ārējā cietā diska “korpusu”, kurā ielikt savus vecos 2.5 collu HDD. Tiklīdz to pievienoju konsolei sākās WiFi problēmas. Signāls zuda, reizēm vispār nevarēja pieslēgties. Tiklīdz disku atvienoju problēmas pazuda, kā ar burvju mājienu.

Šis risinās divas veidos.

  • Ja ir iespēja, pārslēdzies uz 5Ghz signālu
  • Iegādājies augstas kvalitātes korpusus vai ārējos cietos diskus, ar pienācīgi apvalkotiem USB 3.0 kabeļiem

Pēdējais izklausās neticami un risinājumu internetā atradīsi vien meklējot specifiski atslēgas vārdus Xbox One, HDD un Wifi.

Ceru, ka kādam šis noderēs un aiztaupīs laiku, jo man personīgi šo problēmu risināšana prasīja vairākas dienas un ļoti, ļoti daudz bezjēdzīgas sarakstes ar Microsoft pārstāvjiem.