Šī bija mana pirmā pieredze ar Animal Crossing franšīzi. Nepavisam nezināju, ko no spēles sagaidīt. Kā izrādās, tā ir spēle, kurā spēlētājs tiek nosūtīts uz vientuļas salas, lai uzsāktu klusu, mierīgu dzīvi kopā ar naudas magnātu jenotu Tomu Nuku un viņa palīgiem, kā arī citiem runājošiem dzīvniekiem. Spēle dod pilnīgu kontroli pār to, kas notiek un kā veidot savu sapņu salu. To arī darīju.

Izstrādātājs: Nintendo EPD
Izdevējs: Nintendo
Relīze: 2019. gada 20. martā
Cena: €59,99€

Mani kaimiņi nebūt nezināja ar ko tiem nāksies saskarties uzsākot dzīvi uz salas kopā ar mani. Es centos dot mājienus jau pašā sākumā un nodēvēju savu salu par Alcatraz. Sev protams izvēlējos foršāko vietu uz salas, kur būvēt māju, bet pārējos izmētāju cauri salas stūriem, tā tālāk no manis. Es esmu vientuļnieks un šī ir mana sala. Toms Nuks atpūšas. Ja neskaita manu pāris miljonus lielo parādu viņam.

Šķiet arī pati spēle apzinās manu alfa dominanci, padarot mani par tā saucamo Resident Representative, jeb iedzīvotāju pārstāvi. Šis īpašais status ļauj man pieņemt visus salai svarīgos lēmumus – kādus kokus cirst, kur būvēt ēkas vai tiltus. Arī muzeja attīstība ir pilnīgi manā ziņā, jo tikai es varu ziedot kukaiņus, zivis un fosīlijas izstādei. Īstenībā sāk izklausīties, ka šī ir mana personīgā Alkatraza un es esmu vienīgais, kas vispār kaut ko dara.

Protams maniem kaimiņiem ir savi viedokļi un intereses, taču melno darbu daru es. Man likās ka es atbraucu atpūsties?! Es tomēr maksāju kredītu Tomam par šīm brīvdienām. Labi, nav jau slikti. Spēle lieliski uzbur šo te sabiedrības ilūziju, pat ja mani kaimiņi ir slinki.

Viens no spēles interesantākajiem mehānismiem manuprāt ir spēles laika piesaistīšana reālajam laikam, Plkst. 8 rītā manā spēlē arī bija plkst. 8 rītā, naktī arī uz manas salas norisinājās nakts dzīve. Laiks arī nosaka aktivitātes uz salas. Kukaiņi un zivis parādās konkrētos laikos, veikals strādā vien līdz 22.00 utml.

Šī piesaiste laikam gan arī nozīmē, ka spēles progress attīstās ārkārtīgi lēni. Ja tilts būs gatavs rīt, tad tas tik tiešām būs rīt un atliek vien gaidīt nākamo dienu. Tas protams nebūt nav slikti, jo neatkarīgi no diennakts laika, šeit vienmēr būs ko darīt. Arī pārdot liekās mantas naktī ir iespējams, jo pie veikala ir neliela lāde, kas ļauj tajā ievietot pārdodamās mantas un no rīta par tām saņemt spēles valūtu – zvanus, jeb Bells. Šie zvani ļauj iegādāties dažādas lietas veikalā, kā arī nomaksāt mūžīgi augošo parādu Tomam.

Ir arī otra valūta – Nook Miles. Šo valūtu saņem par dažādām aktivitātēm spēles pasaulē. Tās iedalās divos veidos – savdabīgi kvesti, kas veidoti tādu kā sasniegumu (achievements) veidolā. Nozvejojot pietiekoši daudz zivju, saņem atzīmi ar datumu un laiku, kā arī pāris simtus Nook Miles. Otrs veids ir 5 uzdevumi, kuri svārstās no tādam aktivitātēm, kā nobildē bildi, nozvejo piecas zivis, noķer naktstauriņu utml. Katru reizi, kad vienu no tiem izpildi, jauns parādās vietā. Attiecīgi vākt šīs jūdzes vari visu dienu, bez apstājas.

Nook Miles saņem pat par tik elementāru lietu, kā paziņojuma izvietošana uz Ziņudēļa.

Ko tad ar tām iesākt? Miles ļauj iegādāties specifiskas lietas, kā piemēram unikālas drēbes, receptes un uzlabojumus, kā piemēram lielāku inventāra vietu. Galvenais pielietojums gan ir avio biļešu iegāde, kas ļauj apmeklēt citas salas. Šis ir svarīgi, jo spēle ir kraftošanas un resursu sistēma. Salas ir lielisks resursu avots.

Spēles sākuma man tika pasniegts telefons, kurā ir aplikācija ar receptēm, lai es varētu veidot un būvēt savas lietas. Apskatām recepti, saprotam, ko mums vajag un izveidojam instrumentu. Tas protams arī nozīmē, ka visi veidotie instrumenti – cirvji, makšķeres, ķeramie tīkli u.c. ar laiku salūzīs un tos nāksies veidot atkal. Tas gan attiecas tikai uz instrumentiem, jo visas mēbeles un interjera elementi ko viedo paliks uz vietas mūžīgi, līdz neizdomāsi to novietot noliktavā vai pārdot. Arī uzbūvētie ugunskuri ir mūžīgi. Dīvaina sala.

Kraftošana arī ļauj izveidot lietas, kuras vēlies uzreiz, pieņemot, ka tev ir vajadzīgā recepte, jo veikala piedāvājums ir visai ierobežots un tas mainās katru dienu. Ar laiku tava DIY recepšu bibliotēka būs visai pamatīga un teju katru lietu ir iespējams pielāgot ar krāsām.

Ar visu to vēlreiz gribu uzsvērt, ka šīs lietas nenotiek uzreiz. Spēle tik tiešām ir lēna. Pašlaik to spēlēju aptuveni pusotru nedēļu un no brīža, kad ierados uz salas ar vienu vienīgu telti, uz tās ir liela Resident Services māja, veikals, muzejs pilns ar dažādiem eksponātiem, piecas kaimiņu mājas un tilts. Šī pieeja arī nozīmē to, ka Tev nav visu dienu jāsēž pie spēles. Pirmās pāris dienas es tajā pavadīju aptuveni četras līdz sešas stundas. Tagad, lai izdarītu dienas svarīgākos uzdevumus man pietiek vien ar stundu, reizēm pat mazāk. Protams vienmēr ir iespēja uzkavēties ilgāk un fermot resursus, augļus, apmeklēt salas. Ilgtermiņā tas iespējams atmaksāsies, jo resursus lai uzbūvētu manas esošās ēkas vajadzēja visai daudz. Tomēr neko nezaudēsi, ja arī neveltīsi kaudzi laika spēlei katru dienu.

Ar laiku saņemsi dažādus uzlabojumus, kas pamatīgi atvieglos dzīvi uz salas. Tas pats drēbju veikals nozīmē, ka vairs nenāksies paļauties uz nejaušām dāvanām, kas pārlido pāri salai. Tagad man ir pamatīga izvēle ar dažādām drēbēm, uz kurām es iespējams esmu iztērējis pārāk daudz naudas, tā vietā, lai nomaksātu savu mājas parādu sasodītajam jenotam, kurš nebeidz man par to atgādināt.

Arī māju vari pielāgot pēc sirds patikas, īpaši tad, kad esi paņēmis pietiekoši lielu kredītu lai izbūvētu vairākas istabas. Pats foršākais gan man liekas spēlētāju veidotais saturs. Te gan jāsaka, ka ja neesi mākslinieciska dvēsele un vēlies piesavināties citu veidotos darbus nāksies nedaudz maksāt iegādājoties Nintendo Online abonementu. Tas ļauj izmantot Nintendo telefonu aplikāciju, lai skenētu dažādus dizainus, gan mājas krāsojumiem, gan drēbēm.

Kam gan nepatīk memes?

Šī ir pirmā reize, kad es redzu, ka Nintendo Online dod reālu pielietojumu kādā spēlē, jo es personīgi online spēles uz šīs konsoles īpaši nespēlēju.

Spēle pati par sevi liek ļoti daudz laika pavadīt vācot lietas, lai uzturētu savu salu tieši tā, kā Tu to vēlies. Ar visu lēno progresu tiek dota maksimāla brīvība. Ir pat dažādi risinājumi vienai problēmai. Salūza makšķere? Vari savākt pāris pagales un izveidot jaunu, vai vienkārši ieiet veikalā un to iegādāties. Nav naudas? Noķer pāris kukaiņus, vai dodies uz citām salām meklēt dārgus augļus. Vēlāk spēle pat ir iespējams pielāgot salu, veidojot rampas uz klintīm, ļaujot tās nolīdzināt vai pat izrakt upes. Vari vienkārši stundām ilgi klejot cauri paša veidotajam muzejam un uzzināt informāciju par dažādiem reāliem kukaiņiem, zivīm vai dinozauriem. Spēle arī nesoda spēlētāju, ja izvēlies doties pētīt citas salas, tā vietā, lai cītīgi lasītu naudiņu kredīta nomaksāšanai.

Vizuāli Animal Crossing liekas ļoti vienkārša, tomēr šis animētais dizains lieliski iederas kopēja kontekstā. Switch pēdējā laikā ir mana iecienītāka konsole spēļu spēlēšanai tieši šādu spēļu dēļ. Nekā pārlieku sarežģīta, vienkāršās, bet tajā pašā laikā ļoti aizraujošas spēles, tai skaitā ģimenei. Animal Crossing seko tieši šādai formulai. Pat mana sieva, kas īpaši neinteresējas par video spēlēm ir izrādījusi interesi par Animal Crossing.

Vērtējums

Vienkārši izsakoties man šī spēle ārkārtīgi patīk, tieši šī vienkāršuma dēļ. Te ir tik daudz ko darīt, tajā pašā laikā nejūti nekādu spiedienu vai laika trūkumu izdarīt un pagūt visu. Spēlē nav konkrēta mērķa, tas tomēr ir visai bērnišķīgs dzīves simulators un ja šāda veida spēles nav raisījušas īpašu interesi līdz šim, Animal Crossing: New Horizons noteikti neliks pārdomāt. Tomēr, ja šāda tipa formula ir aktuāla, spēle neliksies, kā mājas darbi, kas obligāti ir jādara. Tā ir iespēja izbēgt no, godīgi sakot pašlaik visai skumjās, realitātes un izbaudīt interesantu dzīvi izolācijā un nu jau ļoti pat apdzīvotas salas. Starp citu spēle atbalsta vairāku spēlētāju režīmu uz viena ekrāna. Ar to es gribu teikt, ka nevarēja būt ideālāks laiks šāda tipa spēles relīzei, ar noteikumu, ka izdosies atrast Switch konsoles, jo diemžēl sāk izskatīties ka globālais iztrūkums nu pat jau sāk skart arī mūs.

1 komentārs

Atstāt atbildi

Ierakstiet savu komentāru!
Ievadi savu vārdu