SākumsCeļvedis SpēlēmApex Legends: Wraith jeb kā apčakarēt pretiniekus

Apex Legends: Wraith jeb kā apčakarēt pretiniekus

Image credit: EA

Nu jau pagājis vairāk kā gads kopš Apex Legends relīzes, un daudz kas ir mainījies. Nākuši klāt ieroči, jauna karte, jauni varoņi, kā arī laika gaitā kāds saņēmis kādu bafu, kāds – nerfu. Tomēr, par varoņiem runājot, daļa no viņiem nav saņēmuši savus personīgos ceļvežus. Tad nu es domāju, ka ir pienācis laiks izrādīt mīlestību arī visiem jaunpienācējiem un aiz borta palikušajiem.

Katrs no Apex Legends varoņiem jeb leģendām spēlējas nedaudz savādāk. Šis ir viens no galvenajiem faktoriem, kas Apex Legends atšķir no pārējām Battle Royale (BR) žanra spēlēm. Veiksmīga spēle nozīmē zināt sava izvēlētā varoņa vājās un stiprās vietas, kā arī izprast, kā tās pielietot kopā ar citu spēlētāju izvēlētajām leģendām.

Manipulēšana ar telpu un laiku definē vienu no spēles versatīlākiem tēliem! Wraith patiesi ir viena no visspēcīgākajām (pārliecinātu un kustību mehāniku pārzinošu spēlētāju) leģendām. Viņas prasmes perfekti papildina viena otru, un, kā agresīva došanās kaujā, tā arī tikpat agresīva atkāpšanās raksturo lielāko daļu šīs varones lietpratēju.

Pārējie varoņu gidi:

Wraith pārskats

Wraith ir tēls ikvienam run-and-gun spēles stila piekritējam.

Ātrā laika un telpas maiņa izvairoties no drošas nāves, mazākā hitboksa spēlē apvienojums ar kustību mehānikām un kurjera pakalpojumu sniedzēja komandas biedriem ir trīs raksturīgākās Wraith īpašības. Ievaino pretiniekus un ļauj komandas biedriem pabeigt iesākto darbu, pašam netiekot nogāztam no kājām. Apspēlē ienaidnieku, nošaujot viņu, pats paliekot bez ievainojumiem. Priekšpēdējais zonas aplis, bet tavējiem trūkst ammo vai granātas? Neuztraucies, izmanto sava varoņa priekšrocības un pa kluso izzodz labumus no kritušo leģendu ‘nāves kastēm’.

Situācijās, kurās ar citiem varoņiem par muļķīgu rīcību gandrīz vienmēr jāatbild ar to dzīvībām, Wraith savas iespaidīgās mobilitātes dēļ pamanās tikt pie vairākām otrajām iespējām. Patiesību sakot, lielākā daļa situāciju nemaz nav izteikti muļķīgas, bet gan tādas, kuru izpilde citiem tēliem (ar dažiem izņēmumiem) sagādās pamatīgas grūtības. Wraith jeb starpdimensiju ceļotāja ir soli priekšā konkurentiem, kad tas vajadzīgs, bet soli aizmugurē, kad solis priekšā neder!

Wraith prasmes

Pasīvā spēja: Voices from the Void

Spēja/prasme, kuras mērķis ir brīdināt par potenciālām briesmām. Piemēram, ja pretinieks ar ieroci tēmē pa tevi, kāds tavā virzienā raida granātas vai vienkārši tuvumā ir izliktas lamatas, tu saņem spektrālus audio brīdinājumus. Šos brīdinājumus var nodot komandas biedriem, liekot tiem organizēties un veiksmīgi atvairīt iespējamos uzbrukumus.

Taktiskā prasme: Into the Void

Noteikti visnoderīgākā varones prasme pašam spēlētājam. Pazust no ienaidnieku acīm, ieceļojot citā realitātē – neskan labi? Aktivizējot prasmi, uz 3 sekundēm ekrāns kļūst melnbalts, norādot prasmes aktivizāciju. Tās darbības laikā nav iespējams tikt ievainotam, tomēr pārvietojoties aiz varones paliek redzama gaismas līnija, kas norāda uz viņas aptuveno atrašanās vietu – ieteicam piesardzības ievērošana atgriežoties ierastajā karalaukā. Vēl viens mīnuss iespaidīgi spēcīgajai prasmei ir interaktivitātes ar pasaules objektiem trūkums. Izņemot pārvietošanos pa Pathfinder izšaujamo virvi, citas ar objektiem saistītas darbības ir neiespējamas.

Ultimate prasme: Dimensional Rift

Ja “Into the Void” bija noderīgākā prasme spēlētājam vien, tad “Dimensional Rift” ir komandas glābiņš daudzos gadījumos. Šīs prasmes būtība ir portāla izveide no viena punkta līdz otram. 100 metrus garš portāls, kuram komandas biedri cauri pārvietojas zibenīgi, kā arī tajā ir pilnībā neievainojami. Portāls standartā eksistē 60 sekundes, bet 4 sekundes tad, ja viena portāla ieeja/izeja atrodas ārpus zonas.

Padomi, kā spēlēt Wraith

Wraith teorijā ir ofensīvs tēls, tomēr es melotu, ja teiktu, ka viņas loma komandas panākumos nav iespaidīga. Protams, tas neliedz spēlēt vienam pašam, jo līdzās labākajam skautam jeb Pathfinder šī ir vēl viena spēcīga solo leģenda.

Viena no uz papīra interesantākajām prasmēm par nožēlu ir bezjēdzīgākā, tāpēc tās izmantošana ir drīzāk maznozīmīga. “Voices from the Void” vēstis par pretinieku klātbūtni 45% no gadījumiem atnāk tikai tad, kad cīņa jau ir sākusies, otri 45% ir atrodoties vairāku trešo partiju ielenkumā, palīdzību sniedzot tieši nekādu. 10% reižu šī pasīvā spēja mēdz būt noderīga pie noteikuma, ka tev pašam ir iestrādāta dabiskā ‘eagle vision’ jeb ērgļa acs (redze), jo paziņojums ir tikai aptuvens – pretinieka lokācija jānosaka pašam. Protams, var rasties gadījumi, kur šī spēja glābj jūsu komandu, tomēr uz visu situāciju fona tādu ir ļoti maz.

Realitāšu maiņu prasme ir īstākais ekvivalents pretinieku apčakarēšanai. Šo iesaku izmantot ar ieganstu radīt atvērtas/ievainojamas vietas pretinieku komandām. Pašsaprotama ir izbēgšana no nāvējošām situācijām. Ja labi apejies ar ieročiem, šī prasme būs galvenais faktors uzvaras izcīņā. Iespaidīgs daudzums Apex Legends pro scēnas cīņu ir izvilktas pateicoties tieši “Into the Void”.

Ja dodies ranked mačos, nevaru iedomāties komandu bez Wraith tās sastāvā. Portāli ļauj momentāni pārvarēt lielus attālumus komandām, kas no zonas atrodas simtiem metru attālumā. Pēdējās zonās portāls it īpaši noderīgs var izrādīties komandas ekipējuma un ammo atsvaidzināšanai, ja nu gadījumā kaut kas sāk aptrūkties. Dodies ātri klāt pie pretinieku ‘nāves kastēm’, salaupi ko vajag un fiksi atpakaļ zonas stūrī.

Runājot par Wraith saderību ar citiem tēliem, tā ir minimāla, piemēram, Caustic vai Wattson ar savām lamatām var ierobežot pretinieku piekļuvi portāliem. Arī Pathfinder stacionārās virves šad un tad ir izmantojamas sadarbībā ar Wraith “Into the Void” prasmi, bet pa lielam Bloodhound+Bangalore tipa kombināciju šai varonei nav.

Wraith tāpat kā Pathfinder un vēl daži varoņi ir apveltīti ar mazu hitboksu (šādiem varoņiem piemīt “Low Profile” īpašība, kas bojājumus palielina par 5%), tāpēc arī šeit svarīgi apgūt strafe pārvietošanās tehniku un ieroču izmantošanu tehnikas izpildes laikā.

Mācieties spēles elementus apgūt pilnvērtīgi un tad garantēju, ka problēmu ar “Low Profile” leģendām nebūs.

Reklāma

Populārākais

Pieseko mums!

1,102FaniPatīk
169SekotājiSekot
23SekotājiSekot
321AbonentiAbonēt