Nesen mēs pieminējām RTX VOICE programmu, kas darbojas uz RTX kartēm un diezgan veiksmīgi noņem fona skaņas no audio celiņa un dara to visu reālā laika režīmā. Kas, mūsuprāt, ir diezgan iespaidīgs sniegums, jo gandrīz jebkāds troksnis no fona pazūd un paliek tikai Jūsu balss un nekas cits. Super noderīgi ja tu strīmo un lieto kādu mehānisko klaviatūru, kura izmanto kādus skaļākus slēdžus, piemēram, “Cherry blue”. Vai manā gadījumā reālistiskāks variants ka kāds izdomā izsūkt paklāju kamēr es ierakstu audio celiņu, 🙂

Bet ko darīt, ja RTX karte nav pa kabatai? Taču ļoti gribās patestēt jauno RTX VOICE? Nebēdājies, izrādās uz GTX kartēm šī tehnoloģija arī strādā!

Veids kā panākt, lai RTX VOICE strādā uz GTX kartēm pirmo reizi tika pamanīts Guru3D forumos, un es pārbaudīju šo funkciju uz GTX 1080, un man tas izdevās un viss strādā lieliski. Nav nepieciešamības pēc RTX kartes ar Tensor kodoliem, jo kā izrādās CUDA kodoli vecākajās GTX sērijas kartēs ir vairāk nekā spējīgi veikt vajadzīgo darbību, veiktspējā pieļauju ka ir sliktāka, bet RTX kartes precīzam testam man nav.

Tātad ko vajag izdarit:

 1. Pārliecināties ka jums ir uzinstalēti jaunākie GTX kartes draiveri.
 2. lejup lādēt RTX Voice instalācijas failu
 3. Palaist instalāciju
 4. Instalācijas procesā Jums izleks kļūda ar tekstu : “NVIDIA Installer cannot continue.” tam tā jābūt.
 5. Aizveram RTX voice instalāciju
 6. Atveram Windows Explorer programmu un ejam uz sekojošo folderi – C:\Temp\NVRTXVoice\NvAFX šeit atrodas visi vajadzīgie Nvidia RTX Voice programmas faili, kurus ir atpakojis instalators.
 7. Atveram failu RTXVoice.nvi ar texta editoru (es lietoju Notepad++) ,protams, lai visas tālākās darbības nebūtu velti veiktas jums jābūt administratora tiesībām.
 8. Atrodam un izdzēšam šādu koda daļu no faila : <constraints> <property name=”Feature.RTXVoice” level=”silent” text=”${{InstallBlockedMessage}}”/> </constraints>
 9. Saglabājat failu un aizverat teksta pārlūku.
 10. Tagad dodamies uz direktoriju C:\Temp\NVRTXVoice atrodam failu setup.exe un palaižam to.
 11. Instalācijai  vajadzētu sākties un veiksmīgi beigties bez jebkādām kļūdām.
 12. Lietot un testēt RTX VOICE

Ja nu gadās ka instrukcija nav skaidra. Vai maniem vārdiem grūti ticas te būs video =)