Ar COVID-19 pandēmijas uzliesmojumu un izplatību atcelti vai pārcelti teju visi 2020. gada videospēļu pasākumi, kas bijuši paredzēti klātienē. To skaitā arī lielākais (patērētāju un mediju uzmanības piesaistīšanas ziņā) no tiem – E3. Ja problēmas sākās ar Sony un “The Game Awards” (TGA) dibinātāja iepriekšēju atteikšanos ņemt dalību lielākajā, ar videospēlēm saistītā gada notikumā, tad pandēmija bija “kā nagla zārkā”.

Kamēr dažas kompānijas apsver iespēju organizēt savus digitālos tiešsaistes spēļu un tehnikas (jauno paaudžu konsoles) atrādīšanas pasākumus, vienam no tiem esot “Game Developers Conference”, industrijas ‘seja’ un TGA dibinātājs Geoff Keighley pasteidzies vienu soli priekšā.

“Summer Game Fest” būs jauns projekts digitālā formā, kura atslēgas frāze ir “industrijas mēroga videospēļu svinības”. Tā ietvaros 4 mēnešu laikā (no maija līdz augustam) paredzēts, kā patērētājiem tā arī medijiem, sniegt videospēļu industrijas “karstākās ziņas”, ekskluzīvus notikumus iekš spēlēm un bezmaksas spēles – iekļautas varētu būt dažādas jauno relīžu demo versijas, pilnas spēles, kuras varēsim paturēt, un cita veida bezmaksas saturs.

Palūkojot projektā iesaistīto dalībnieku listi, secinām, ka šis tik tiešām varētu būt nākotnes E3! Līdzās mazākiem izstrādātājiem iesaisti pasākumā ņems arī tādi industrijas giganti kā Sony, Microsoft, EA, CD Projekt Red, Bethesda un citi. Es joprojām ceru, ka viena no piedāvātajām spēļu demo versijām būs Cyberpunk 2077 – iedomājies, kas tik tas būtu par notikumu?!

Sīkākas detaļas par “Summer Game Fest” plānu un grafiku uzzināsim 7. aprīlī paredzētajā “Inside Xbox” šovā, kad, starp citu, tiks atrādīts arī pirmais “Assassin’s Creed Valhalla” ‘gameplay’ treileris!