SPECIFIKĀCIJAS

 • Ekrāna izmērs – 31,5”
 • Matricas tips/panelis – MVA
 • Izšķirtspēja – 3840 x 2160 jeb 4K
 • Pikseļu blīvums – 140 PPI
 • Viedais kontrasts – 80 000 000 : 1, tipiskais 3000 : 1
 • Apskata leņķis – 178 / 178 º
 • Spilgtums – 400 cd/m2
 • Atjaunošanas frekvence – 60 Hz
 • Reakcijas laiks – 4ms (konsoles tipa spēļu spēlēšana nesagādās problēmas, tomēr e-sporta stila spēlēs nevajadzētu sagaidīt labākos rezultātus + monitors, manuprāt, ir pārāk liels esporta spēlēm)
 • Monitoru iespējams regulēt augstumā
 • Ir iebūvēti skaļruņi – to kvalitāte, manuprāt, diezgan labā līmenī.
 • Savienojumi – 1xDP, 3xHDMI, 4xUSB 3.0 *2 USB ar ātro uzlādi (datu pārraides maksimālais ātrums caur USB => 4.8 Gbit/s)
 • OSD ir diezgan parasts bez pārmērīgas UI vizualizācijas, visas nepieciešamās funkcijas ērti un ātri atrodamas!
 • SmartImage attēla pielāgošanas funkcija, respektīvi, bildes tiek pielāgotas izvēlētiem režīmiem – spēlēm, filmām u.t.t. (Funkcija visā visumā labi veic savu darbu, pašam galīgi nav jāņemās ar krāsu kalibrēšanu pēc režīma izvēles)
 • DisplayHDR 600 (iepriekšējas saskarsmes ar HDR bijušas nav, tāpēc par attēla/attēla krāsu kvalitāti sūdzēties nepavisam nevarēju)
 • Ultra Wide-Color paplašina tieši standarta RGB krāsu spektrus, kas nozīmē lielāka sarkano, zaļo un zilo krāsu variācija
 • Adaptive v-sync (uz papīra laba funkcija, bet in general ‘ekrāna plēšana’ pašam notiek ļoti reti, tāpēc izmaiņas, pateicoties šai tehnoloģijai, saskatīju minimālas)
 • Philips Ambiglow – displeja rāmja apakšā esošas gaismas, kuras, esot aktivizētas, pielāgojas ekrānā attēlotajām krāsām un izstaro līdzīgas krāsas zem ekrāna, radot tādu ‘halo’ efektu (interesanta atmosfēras radīšanas ziņā, bet vai obligāti nepieciešama?)
 • LowBlue režīms – redzes saaudzēšanas režīms, un noteikti praktiskāks nekā Ambiglow
 • Krāsu gammas – NTSC 114 %, sRGB 135 %

IEVADS

Monitori ir attīstījušies tik tālu, ka moderna displeja lietošana tikai ar datoru liekas, gandrīz, nelietderīga. Mūsdienās ekrāni ir pelnījuši daudzfunkcionālus risinājumus un nav grūti pamanīt, ka ražotāji paplašina savu modeļu klāstu ar universāliem risinājumiem, kas derētu gan konsoļu, gan PC lietotājiem.

Philips komandai šādi modeļi ir Momentum monitoru līnijā, kas izstrādāta ņemot vērā, gan konsoles, gan PC lietotājus. Viens no pirmajiem un vairāk uzmanības guvušais, monitors no šīs sērijas bija 43 collu plašais 436M6VBPAB modelis. Tas, spriežot pēc izlasītām atsauksmēm un apskatiem, esot diezgan labs. Bet mēs šodien runāsim par tā pēctecī  32 collu Philips Momentum 326M6VJRMB. Lai nav katru reizi jāburto garais nosaukums, turpmāk tekstā sauksim to par “Momentum 32″.

Tātad monitors izskatās ļoti spējīgs abos aspektos. Tāpat kā tik daudzos šāda izmēra displejos, Philips ir izvēlējies 4K MVA paneli, kas ir labs variants gan no cenas, gan no mērķauditorijas skatupunkta. Izšķirtspēja 3840×2160 labi iet kopā ar ekrāna fiziskiem izmēriem. Kā rezultātā mēs redzam lielāku pikseļu daudzumu uz vienu collu, jeb PPI (Pixels Per Inch).

Moniotrs atbilst DisplayHDR 600 standartam un ar FreeSynce atbalstu 40-60 Hz diapazonā. Monitora atsvaidzes frekvence 60Hz , iespējams , kādam var likt noskumt, tomēr multimediju saturs izskatās satriecoši izmantojot 4K izšķirtspēju! Starpcitu Nvidias  īpašniekiem ir labas ziņas. Monitors ir pilnīgi saderīgs ar G-Sync.

Lietošanas laikā, kustīgu objektu izplūšana/dublēšanās vai “Ghosting” efekts nebija pamanīts un spēles gaitā viss bija ātrs un atsaucīgs. Lieliska izvēle 4K spēlēm uz Xbox One X vai nākamās paaudzes konsolēm. Vai PC spēlētāji būtu gatavi ziedot savus zemākas izšķirtspējas , bet augstāka atsvaidzes frekvences monitorus? Atbildi uz šo jautājumu es atstātu katra individuāla lietotāja ziņā.

Lietojot Momentum 32 nepamet sajūta, ka Philips sniedz ļoti patīkamu lietošanas pieredzi gan ar PC ,gan ar konsoli, nenosverot svarus uz kādu vienu pusi. DisplayHDR 600 sertifikāciju var uzskatīt par vidēja diapazona, tomēr tā nodrošina pienācīgu spilgtumu, labu krāsu diapazonu. Momentum 32 veic pārsteidzoši labu darbu HDR satura attēlošanā, mūsdienu spēlēs demonstrējot pamanāmu “VAU” faktoru.

PATĪKAMA “KOMPLEKTĀCIJA”

Kopumā Momentum 32 veic labāku darbu strādājot kā PC un konsoles ekrāns, tam palīdz arī izmērs, kas ļauj viņam labi integrēties interjerā. Maksimālie izmēri 728 mm x 604 mm x 206 mm ir vairāk piedodoši nekā milzu televizori, kurus labāk stiprināt pie sienas. Statīvs stiprinās pie monitora ar VESA stiprinājumu, kas ir labi, ja Jūs izvēlaties izmantot kādu alternatīvu. DTS skaļruņi arī ir pārsteidzoši labi, to saku es cilvēks kuram iebūvētie skaļruņi bieži nepatīk. Protams, iebūvētie skaļruni nevar sacensties ar kādu labu skaļruņu pāri, bet es sen neesmu dzirdējis, ka monitora skaņā ir tik patīkama.

Viena lieta, kas trūkst Momentum 32 ir tālvadības pults. Būtu lieliski ja tā nāktu komplektā. Tā noderētu ja lietojat monitoru ar konsoli un PC vienlaicīgi un ir vajadzība pārslēgt video signāla ieejas vai mainīt skaļumu no tālienes.

Gluds sudraba statīvs piedāvā augstuma regulēšanu līdz 110mm un -5º / + 20º slīpumu, tomēr nav iespēju to pagriezt, un “V” veida pamatne aizņem diezgan lielu platību no virsmas uz kuras stāv. RGB led josla displeja apakšējā malā piedāvā Ambiglow funkcionalitāti, kas šajā gadījumā darbojas pārsteidzoši labi. Tā vietā, lai spīdēt ar nejaušu krāsu, Ambiglow analizē ekrāna saturu, lai pielāgotu apgaismojuma krāsu atbilstoši attēlam uz ekrāna. Iegūtais efekts nav tik iespaidīgs kā pilna izmēra Philips Ambilight, kā tie ir firmas televizoros, tomēr tā ir  funkcija, kuru es ar prieku izmantoju. Spilgtumu var pielāgot vai pilnībā izslēgt, un, ja vēlaties, ir iespēja iestatīt statisku krāsu.

Philips 326M6VJRMB/01kalpo kā labs gan PC, gan konsoļu monitors. Par savu cenu kas ir ~500 EUR, tas piedāvā 32 collu paneli, 4K izšķirtspēju, DisplayHDR 600 sertifikāciju un FreeSync vai G-Sync atbalstu. Rezultāts ir laba pieredze ar ļoti labu bildes kvalitāti.

VERDIKTS

Monitora izvēlē galveno lomu, tomēr spēlēs funkcijas, kuras būs svarīgas tieši Jums, un Philips ekrāns nav bez trūkumiem. Maz ticams, ka maksimālā 60 Hz atsvaidzes frekvence apmierinās entuziastus. Tāpat, kā vairumā MVA paneļos, ir tādas neizbēgamas īpašības, kā krāsas izmaiņa pie konkrētiem skatu leņķiem.

Šādas nianses tiek kompensētas, iekļaujot vairākas HDMI ieejas, labus DTS skaļruņus un adaptīvo Ambiglow apgaismojumu, kas palielina “iegrimšanas” sajūtu filmās vai spēlēs radītā pasaulē. Neviens panelis nav ideāls, tomēr Philips tiecās uz to.  Es ar prieku izmantotu Momentum 32 gan spēlēm, gan ikdienas darbam vēl ilgāku laiku. Cik žēl ka tas ir jāatgriež.

Galu galā ja vēlaties savam datoram un spēļu konsolei vidēja izmēra 4K HDR paneli, noteiktie vērsiet savu skatienu uz Philips Momentum 326M6VJRMB pusi un apsveriet to kā kandidātu.