Mēs šeit Sidequest komandā pārsvarā runājam par un ap videospēļu industriju. Taču pēdējā laikā, personīgi man , dažādu iemeslu dēļ … labi epidēmijas seku dēļ, nākas daudz strādāt ikdienas darbā, tāpēc, kad mūsu partneri no Philips piedāvāja apskatīt kārtējo monitoru es iedomājos izmēģināt kādu biznesa klases monitoru un izvēlējos Philips 275B monitoru. Kā man patika strādāt ar šo monitoru uzzināsiet šajā apskatā.

Galvenās iezīmes

Paneļa tips                       IPS

Izmērs                              27 collas / 68.6 cm

Malu attiecība                   16:9

Izšķirtspēja                      2560 x 1440

Atsvaidzes ātrums         75Hz

Atsauces ātrums             4 ms

Ievadi

  • DVI-D
  • DisplayPort 1.2
  • HDMI 1.4 x 1

USB:

  • USB-B x 1
  • USB 3.2 x 4 veins no tiem ir Fast Charge ports.

Dizains un uzbūve

Monitors pats par sevi nav ļoti smags. Viss smagums nāk no statīva kājas, kas ir taisīta no metāla un ietver sevī vairumu klasisku funkciju. Augstuma regulēšanu 150mm ietvaros, kas ir viegla un nepieprasa piepūli to var darīt ar vienu pirkstu.  Ir iespēja pagriezt monitoru pa labi vai pa kreisi uz  180 grādiem, kustību nodrošinās paša statīva kājas pagriešana kamēr pamatne ir nekustīga.  Kā arī ierastās iespējas noliekt monitoru uz priekšu vai aizmuguri no -5 līdz 35 grādiem. Un protams pagriezt pašu monitoru no horizontālās uz vertikālo izvietojumu, kas  kopā ar ekrāna izšķirtspēju 2560×1440 padara to par lielisku iekārtu, piemēram, gara koda pārskatam programmējot.

Iepriecināja arī  USB portu klāsts, kas kopā ar maza form faktora darba datoru HP PRODESK 405 G4, kuram man trūkst USB portu, jo darba specifikas dēļ ir daudz pieslēdzamu ārējo interfeisu, ir vienkārši perfekts variants. Jā, zinu ka ir USB Habi kurus var lietot, bet tā ir atsevišķa lieta ko jāpērk, un Philips 275B ir jau iebūvēts USB portu habs monitorā, kā rezultātā mazāk lieku lietu uz galda! Papildus tam ir arī viens  ports kurš atbalsta Ātro uzlādi, kura mūsdienās laikam ir visiem, plus mīnus, jauniem telefoniem. Lielisks papildinājums, saku Jums no savas pieredzes darba laikā, lietoju to katru dienu un USB-C vads nepameta to portu visu lietošanas laiku.  Iepriecināja arī tas fakts ka ārējā barošanas bloka šim monitoram nav. Ir viens standarta barošanas vads, kas spraužas tieši monitorā! Tas mani vienmēr priecē, jo kā nesapratu tā arī nesapratīšu, kāpēc tiekties pēc super plāniem monitoriem ar ārējo barokli. Philips 275B ir ideāls piemērs tam ka monitors var būt elegants ar iebūvētu barokli.

Monitoram ir arī iebūvēts sensors, kas  fiksē vai tam pretī kāds sēž un ja nē, tad monitors izdziest ieejot enerģijas taupīšanas režīmā. Šis sensors arī pielāgo monitora spilgtumu atkarība no apkārtēja apgaismojuma! Iespējams tas nav nekāds jaunums kopā ar Fast cahrge USB protu un pārējām lietām kuras mani sajūsmināja, bet man visas minētās funkcijas bija ērtas un parocīgas, un bija lielisks papildinājums monitoram. Cik ļoti minēšu nedaudz vēlāk. Par monitora uzstādījumiem un to logiem kopā ar navigācijas pogām neko daudz neteikšu. Viss ir labi vienkārši un saprotami kā visās iepriekšējās Philips monitoru sērijās. Valodu izvēles, spilgtumu un citu parametru regulēšana kopā ar sensora uzstādīšanu ir viegli atrodamas pārskatāmas un neizraisa jautājumus kā tos regulēt un kā tie darbojas. Vismaz cilvēkiem kuri ar monitoriem ir uz “Tu” un to uzstādījumus ir kaut reizi mainījuši. Ja gadījumā tā nav tad ir lieliska detalizēta un saprotama instrukcija, kas izskaidro kā rīkoties ar šo monitoru.

Veiktspēja

Monitoram ir pārsteidzoši laba krāsu attēlošana. Profesionālī neko neesmu mērījis. Tāds secinājums ir nācis no divu blakus stāvošu IPS monitoru ar vienādu attēlu profilu (Photo) uzstādījumiem uz abiem. Un dažādu testēšanas programmu palaišanas uz abiem. Bilžu krāsa šķita daudz pilnāka uz Philips monitora nevis uz man jau pierastā LG. Apskata leņķi kā jau ierasts IPS matricām nav cietuši, grozi kā vēlies  nekas krasi nemainās viss paliek salasāms un saskatāms, bez jeb kādām  manāmām krāsu vai detaļu izmaiņām.  Darbā ar grafiskiem redaktoriem es guvu neviltotu baudu spējā redzēt vairāk krāsu nianšu nekā uz iepriekš minētā darba LG monitora ar IPS matricu.

Iespējams lieki teikt, bet nepieminēt nevaru. Ir labi kad monitors saglabā ierasto izmēru (27 collas) , bet palielina izšķirtspēju no 1080 uz 1440, monitora darbavirsmas pieaugums ir noteikti lielisks bonuss īpaši ja saglabājas monitora izmērs!

Spēles

Labi, gan jau vairumam lasītāju interese jautājums: “Kā ir ar spēļu spēlēšanu uz šī monitora?”. Atbildēšu īsi – LIELISKI!

Tiem, kuri vēlās nedaudz vairāk detaļu teikšu, ka ar visām iepriekš minētajām lieliskas krāsas attēlošanas iespējām, spēles un filmas izskatās vēl “sulīgākas”. GeForce Now man ļāva iztestēt šo monitoru pilnā apmērā. Visam tam protams palīdz arī 75Hz atsvaidzes ātrums kopā ar rezolūciju, kuri pastiprina patīkamo iespaidu no spēlēm. Ja nu šo rakstu lasa kāds  no maniem kolēģiem vai priekšniecības nē darba laikā es nespēlēju, to darīju pēc darbalaika beigām.

Vērtējums

Skatoties uz šo monitoru kā uz biznesa klases modeli, jeb darba monitoru, man tajā patīk viss. Izmērs pie kura esmu pieradis 27”  ar lielāku “darba virsmu” uz ekrāna pateicoties 2560×1440 izšķirtspējai. IPS matrica, kas palīdz ar skatu leņķiem un krāsas precīzāku attēlošanu. USB porti kas iebūvēti monitorā un ļauj nepirkt liekus USB Habus, kuri aizņemtu vietu uz galda, vismaz standarta ofisa apstākļos, kad ir monitors un mazs dators. Spēļu spēlēšanu un multimediju baudīšana uz ši monitora arī ir ļoti patīkama un plūstoša. Rezumējot to cik ļoti  mums (man un kolēģiem ofisā) iepatikās šis monitors. Teikšu to ka pēc apskata perioda beigām un monitora atgriešanas, ofisā paradījās četri  Philips 275B monitori, un tajā skaitā uz mana galda arī. Jā, tik ļoti es tos izreklamēju un saslavēju. Cienijamie Philips pārstāvji , ja kas, mums plānos ir iegādāties vēl kādus 3-4 philips 275B monitorus.

Pēc šī teksta es neteikšu vai iesaku to lietot vai nē. Uzskatu ka ir pietiekami skaidrs mans viedoklis par šiem monitoriem, to kvalitāti un funkcionalitāti, kas tika pārbaudīti reālos darb apstākļos.

ANDRIS ZAĻTS _______________________________________________________________________ SIDEQUEST.LV - SATURA AUTORS\VIZUĀLAIS NOFORMĒJUMS. _______________________________________________________________________ GEIMERIS, KAS NEŠĶIRO PC , KONSOLES VAI MOBILĀS IERĪCES , JO, KĀ DZĪVĒ, TĀ ARĪ SPĒLĒS, PATĪK VISS, KAS SPĒJ NOTURĒT MANU UZMANĪBU.

Atstāt atbildi

Ierakstiet savu komentāru!
Ievadi savu vārdu