Ir pagājis ilgs laiks kopš es vispār esmu devis par sevi ziņu un jeb ko publicējis. Īsumā ir ļoti lielas izmaiņas ikdienas ritmā, kā rezultātā laiks hobijiem paliek mazāk un mazāk. Tomēr šodien mēs nerunāsim par to.

Mūsu kolēģis un domu biedrs Oskars Miķelsons no portāla Konsoles.lv laiž klajā jau 5. izdevumu digitālam spēļu žurnālam. Daži 90 gadu bērni noteikti atceras tādus žurnālus kā “Spēļu pasaule” un līdzīgos viņam. Konsoles.lv žurnāls ir kas līdzīgs, tikai digitālā formātā.

 Tātad manās rokās nonāca 5. izdevums šim žurnālam (Paldies Oskar par iespēju). Tālāk nedaudz precīzāk un pa punktiem manas domas par Konsole.lv žurnālu.

Ideja.

Man, kā deviņdesmito gadu bērnam, ideja par žurnālu kurā būtu interesants un vairāk balstīts uz autoram interesējošām tēmām saturs šķiet ļoti interesantas. Žurnālā ir iekļautas intervijas un ari pārdomas par dažādām tēmām. Jūs varētu vaicāt: „Kādām tēmām?”, tomēr to varēsiet uzzināt paši izlasot izlaidumu.

Protams te var daļēji spēlēt nostaļģiskas jūtas un iespējams, kādam rodas doma  “Šo visu var veidot arī bloga veidā!”. Jā, var. Tā domāju arī es, taču lasot žurnālu digitālā formātā ar izveidotu dizainu (par to nākamā sadaļā), lai kāds tas būtu ir sajūta par nedaudz personiskāku pieeju, kā arī Oskars žurnālā raksta ne tikai ar konsolēm saistītus rakstus.

Saturs.

Saturs, var teikt ,neatšķiras no kāda ziņu portālā, taču autors to ir balstījis ne tikai uz īsu faktu atstāstīšanu, bet arī garām pārdomām par tēmām. Ir ari intervijas pie kurām nevar pieiet bez sagatavošanās un tās balstās uz Latvijā dzīvojošām publiskām personām. Domāju ka pēc vāka bildes jau viss ir skaidrs par ko es runāju.

Par stilu kurā viss ir rakstīts neteikšu neko, jo par gaumi nestrīdas. Ja patīk žurnalistisks stils kurā raksta Oskars, noteikti nepaej garām.

Rezumējot manis teikto, ideja man iet pie sirds, kā arī 5. izlaiduma saturs neliek vilties un ir interesanti to lasīt. Atkārtošos ka tas viss spēlē uz manām nostaļģijas sajūtām, par sen jau pazudušiem no veikalu plauktiem spēļu žurnāliem. Iespējams nedaudz uzliek rozā brilles.

Noformējums.

Tagad nedaudz par noformējumu. Man kā cilvēkam, kam patīk dizains, zem tā es domāju, lai viss produktā ir pareizi noformēts, sakombinēts un izveidots, man ir ko teikt par noformējumu. Kā nekā es šo to no dizaina saprotu. Taču paturat prātā, es ļoti labi apzinos, ka pie žurnāla tapšanas strādā 2 cilvēki ar savām prasmēm un zināšanām.

Izvēlēts lapas izvietojums horizontāli, manuprāt, elektroniska žurnāla formātam der tīri labi, kaut gan sākuma šķiet nepierasts. Teksta izvietojums ir labs un viegli pārlasāms, kā ari ir klasiskā žurnālu (stabiņi blakus viens otram) noformējuma stilā. Viss ir labi pārskatāms un izlasāms.

Taču titulbildes un to virsraksti, kopā ar žurnāla vāku, vietām nedaudz saplūst un prasās citas krāsas un fontu izvēle. Es teiktu ir pie kā padomāt un nedaudz pārstrādāt šo punktu.

Zinu, ka pats teicu par gaumi nestrīdas, taču ar to visu vēlos teikt tikai vienu. Oskar, ja tu šo lasi es esmu gatavs palīdzēt ar to. Manus kontaktus vari atrast lapas kontaktu sadaļā.

Rezumējums

Kopumā konsole.lv žurnāla 5. izlaidums man tīri labi nāca pie sirds. Es katram iesaku to izlasīt un iepazīties ar šādu formātu. Es varētu paust savu viedokli par konkrētiem rakstiem no žurnāla ari daudz vairāk, taču kā jau teicu gribu, lai jūs to izlasāt. Man personīgi, tāds žurnāla formāts 21. gadsimtā šķiet uzmanības vērts. Pat ja tas ,iespējams, ir tikai manas stulbās 90. gadu bērna nostaļģijas izraisītā sajūsma.

Teksta autors: Andris Zaļts

Teksta redaktors: Artūrs Bruško