Kamēr biju pauzē paķēru šo brīnumu no Euronics plauktiem par visai zemu cenu – 19.99. Iekš Nintendo e-shop spēle vēl aizvien maksā 59.99. Forši! Jautājums vai pati spēle arī ir forša?

Izstrādātājs: Team Ninja
Izdevējs: Nintendo
Relīze: 2019. gada 19. jūlijs
Cena: €59.99

Pirms Switch par Marvel’s Ultimate Alliance bija dzirdējis retais. Tā nu ir sagadījies, ka es esmu izspēlējis abas divas pirmās spēles un bija liela vēlme tikt arī pie šīs. Problēma ir tāda, ka pirmās divas spēles nebija izcilas. Man tās patika, bet es to vairāk norakstītu uz garajām nakts sesijām ar draugiem co-op režīmā, nevis pašām spēles mehānikām.

Ir pagājuši desmit gadi un nu Marvel franšīze ir kļuvusi miljardus vērta, mēs redzam ārkārtīgi maz labu supervaroņu spēļu un ir saprotams, ja kāds vēlas būt piesardzīgs attiecībā uz tām, nenometot pilnus 60 eiro par spēli. Vienīgie izņēmumi, kas man nāk prātā ir Sony ekskluzīvā Marvel’s Spiderman un Batman Arkham sērija. Square Enix veikums ir nostalģisks gājiens pagātnē, kad spēles tikai taisītas, lai nopelnītu uz filmu rēķina, neatkarīgi no tā cik briesmīga spēle bija. Tad vel ir tāda lieta, ka Marvel’s Ultimate Alliance 3 paņem elementus pa tiešo no Infinity War sāgas. Vai tiešām arī šī spēle būs nekam nederīga, lēta un ar mērķi iekasēt naudu no Marvel filmu faniem? Varam uzelpot – atbilde ir nē!

Spēle tagad ir pieejama ekskluzīvi uz Nintendo Switch, kuri to arī izdod, bet izstrāde ir nonākusi japāņu studijas rokās – Team Ninja, kurus zinām ar tādiem veikumiem kā Ninja Gaiden un Nioh sērija. Izstrādes nodošana no rietumiem uz austrumiem nozīmē arī izmaiņas spēles geimplejā. Ja iepriekš varējām tikt cauri abām spēlēm ar puspievērtām acīm, tad tagad MUA 3 šķiet ievērojami sarežģītāka. Nākas aktīvi izmantot izvairīšanās pogu, savādāk pretinieki visai viegli tevi iedzen stūrī, labākajās Dark Souls tradīcijās nākas nolasīt pretinieku un bosu kustības, lai saprastu kad uzbrukt un kad labāk atkāpties.

Pašos pamatos MUA3 ir interesanta, nepiespiesta arkādes tipa cīņu spēle, kura atkal vislabāk spēlējas ar komandu, nevis solo. Šim noteikumam gan ir izņēmumi, bet par to nedaudz vēlāk. Mums ir iespēja cīnīties ar milzīgu daudzumu pretinieku un ikoniskākajiem Marvel ļaundariem, izmantojot lielu klāstu Marvel supervaroņu un to pašu ļaundaru, kas šajā spēlē ir izvēlējušies mainīt puses.

Spēles sākuma mums ir pieejami vien daži varoņi – Guardians of the Galaxy, Avengers un pāris citi, taču progresējot cauri spēles līmeņiem, kas starp citu ir visai lineāri, izdosies atslēgt daudz, daudz vairāk. Spēle atalgo eksperimentēšanu, jo atšķirībā no pirmajām spēlēm, kad apvienoji vienā komandā sižetiski saderīgus varoņus, piemēram četrus Atriebēju pārstāvjus vai X-cilvēkus, saņēmi specifiskus bonusus. Šeit tu joprojām saņem bonusus par komandas izveidi, taču bez ierobežojumiem. Vienā komandā vari ielikt Halku, Venomu, Psylocke un Ghost Rider, tik un tā saņemot iespaidīgus procentus pie personāžu rādītājiem. Vienvārdsakot ir reāla brīvība kombinējot komandas.

Katrs personāžs arī izceļas ar lomu komandas sastāvā. Kā jau varētu noprast Halks piemēram būs tanks un spēs uzņemt ļoti daudz bojājumu. Psylocke un Wolverine ļoti ātri tiks galā ar tā saucamajiem pretinieku stagger bar, kurus iztukšojot tie paliek bezspēcīgi un uzņem daudz vairāk bojājumu. Scarlet Witch atkal piedāvā komandas atbalstu ārstējot un aizsargājot komandas biedrus.

Cīņā ir pieejams vieglais un stiprais sitiens, pirmais attiecīgi ir ātrāks, bet vājāks savukārt otrais ir lēnāks, bet jaudīgāks. Katram personāžam ir arī četri īpašie uzbrukumi vai prasmes. Augot personāža līmeņiem, izdosies atslēgt visus četrus, kā arī uzlabot tos. Spēlē atgriežas arī Synergy uzbrukumi, kas bija jaunievedums otrajā spēlē. Tikai šoreiz izpildīt šos sinerģijas sitienus ir iespējams ar daudz plašākām varoņu kombinācijām. Principā neatkarīgi no komandas komplektācijas, vienmēr būs pieejami vairāki sinerģijas uzbrukumi. Ko tad tas nozīmē? Divi varoņi, vienlaicīgi izpilda kādu uzbrukumu, padarot tos daudz jaudīgākus. Kā piemēru var minēt Iron Man ar savu ikonisko Unibeam kuru Captain America var atstarot izmantojot vairogu. Ar šādu uzbrukumu ātri vien var tikt vaļā no liela daudzuma pretinieku.

Jaudīgākais uzbrukums katram varonim protams ir Extreme Attack, kuru lai izpildītu nepieciešams uzlādēt pilnu dzelteno līniju ap personāža portretu. To protams dara vienkārši cīnoties. Ir iespējams to aktivizēt visiem četriem personāžiem reizē, lai nodarītu maksimāli lielus bojājumus – atkal uzsvars tiek likts tieši uz komandas spēli.

Ārpus cīņas, līmeņi būs daudzas ikoniskas Marvel lokācijas. Gan Avengers Tower, gan Wakanda utt. Cauri līmeņiem sastapsimies ar dažādiem uzdevumiem un puzlēm, kā piemēram lāzerlabirinti un klasiski platformu līmeņi. Ja kādreiz esi spēlējis Lego Marvel spēles, šī visa formula liksies ļoti pazīstama.

Cīnoties cauri šiem gaiteņiem nāksies saskarties ar pamatīgu problēmu, kas ir vajājusi MUA spēles jau no pašiem pirmsākumiem – spēles kamera. Ik pa laikam būs vietas, kurās spēlējot co-op režīmā uz vienas konsoles, kameras uzvedība būs tik neparedzama, ka nāksies atstāt tikai vienu aktīvu spēlētāju, lai tiktu cauri konkrētiem spēles segmentiem. Citos brīžos kameru kontrolēt nevarēs, jo tai ir uzlikts specifisks leņķis spēles ietvaros, piemēram skats no augšas vai sāniem, kā Super Mario spēlēs.

Reizēm ekrāns būs tik pilns ar pretiniekiem un varoņiem, ka būs grūti izsekot, kas vispār notiek. Cīņas tik tiešām kļūst haotiskas, bet tajā pašā laikā ko gan citu mēs sagaidām no Marvel, ja ne blokbasteru cienīgas kaujas.

Par sižetu neko daudz teikt nevaru, tas principā ir pārveidots Infinity Saga, kur spēlē ir samesti teju visi iespējamie ļaundari jo šī ir MUA spēle un jo vairāk personāžu jo labāk. Tas nav nekas nopietns, bet ņemot vērā spēles geimpleju, arī nav vajadzīgs. Šī noteikti nebūs spēle, kuru spēles sižeta dēļ.

Bez galvenā stāsta spēlē ir pieejami tā saucamie Infinity Rifts un spēles Expansion Pass ir veseliem 3 DLC ir atnesuši arī dažādus veidus, kā progresēt personāžus, iegūt kosmētiskus labumus un arī papildus stāsta misijas, kā arī varoņus. Infinity Rifts ir individuāli līmeņi no pamata spēles, ar dažādiem izaicinājumiem. Daži no tiem liks konkrētā laikā uzveikt konkrētu daudzumu pretinieku, citi atkal būs solo izaicinājumi ar konkrētiem varoņiem utt. Gauntlet savukārt ir bezgalīgs izaicinājums, kur katrs nākamais līmenis kļūst grūtāks un grūtāks un tos pieveicot ir iespējams iegūt arvien labākas balvas. Ja pats spēles sižets pirmajā reizē aizņems zem 10 stundām, tad šajos dažādajos režīmos noteikti atradīsi izklaidi vēl vismaz vairākiem desmitiem, ja ne simtiem stundu, īpaši ja vēlies atslēgt visu, kas ir pieejams.

Vērtējums

MUA3 nav inovatīva spēle, vai balstīta uz dziļu sižetu, taču tādas nebija arī pirmās divas spēles. Manuprāt šis ir izdevies turpinājums, spēlēm, kas mani tik ļoti uzrunāja 10. gadus atpakaļ. Spēle arī ir pilna ar pavedieniem uz Marvel filmām, kas faniem noteikti būs patīkami. Team Ninja šeit ir sekojuši formulai – nelabo to kas nav salauzts un rezultāts ir foršs team brawler, kurš pamatīgi atdzīvojas ar vēl 3 draugiem. Spēle ir atgādinājums tam, ka couch co-op vēl ir dzīvs un tas ir tikpat jautrs, kā manā bērnībā.