Spēli apskatam nodrošina PlayStation Latvija. Apskatīta ir PS5 spēles versija.

Kad Sony izziņoja Marvel’s Spider-Man: Miles Morales daļa geimeru kasīja galvu neizpratnē par to kas īsti ir šī spēle. DLC vai sīkvels? Tā īsti nevar teikt ne vienu ne otru. Atbilde ir kaut kur pa vidu. No vienas puses mēs redzam to pašu, nu jau iecienīto Insomniac formulu, no otras puses spēle ir piedzīvojusi daudz pārmaiņu. Paliek tikai viens jautājums – vai tā ir laba?

Izstrādātājs: Insomniac Games
Izdevējs: Sony Interactive Entertainment
Relīze: 2020. gada 12. novembris
Cena: €49.99 par bāzes versiju

Tas pats, bet cits

Spēle, lai arī pazīstama piedāvā daudz jaunu personāžu, cīņas kustību, gadžetus, tērpus un aktivitātes milzīgajā Ņujorkas kartē. Vairums veco spēles sistēmu ir paplašinātas un uzlabotas. Es par šo spēli domātu kā Far Cry, kad uz vienas kartes tiek izlaistas divas dažādas spēles, tikai ar Insomniac kvalitāti.

PS5 piedāvātā jauda arī šķiet ir izmantota ar pilnu potenciālu – tā ir skaista, īpaši ar Ray Tracing efektiem un šķiet ļoti pazīstama. Tā tomēr ir tā pati Ņujorka, ko iepazinām pirmajā spēlē, tikai šoreiz darbība norisinās ziemas mēnešos. Pēc spēles nosaukuma varam minēt, ka šoreiz spēlēsim kā Miles Morales, kuru iepazinām arī oriģinālajā spēlē. Uzreiz jābilst – es neesmu komiksu lasītājs, tādēļ jebkādas atsauces uz Marvel komiksu saturu šeit nebūs.

Ierasts sižets ar supervaroņu piesitienu

Pīters Pārkers ir devies darba atvaļinājumā un atstājis Mailsu vienu pašu aizstāvēt Ņujorku. Tas jaunajam Zirnekļcilvēkam nenākas viegli, jo viņš ir tikai nesen sācis apgūt savas spējas un pēkšņi atklāj pavisam jaunas. Šo jauno spēju dēļ puisis arī tiek ierauts spraigu notikumu virpulī par ko tad arī ir spēles sižets.

Šķiet, ka Insomniac patīk spēlētājiem parādīt, kas slēpjas aiz maksas. Šis ir stāts par to, kā dzimst jauns Zirnekļcilvēks un rezultātā ļoti daudz misijas tieši tādas arī būs – bez maskas, kontaktējoties ar Mailsa draugiem un paziņām, kā ikdienišķam cilvēkam.

Pats sižets protams nav nekas izcils. Tā ir supervaroņu spēle līdz ar to tas ir klišejisks un paredzams. Tomēr Mailss Moraless ir ārkārtīgi patīkams personāžs un savā ziņā arī visai dabisks. Puisis regulāri apšauba savus lēmumus, ir neizlēmīgs un nedrošs. Nespēj pārdzīvot pieļautās kļūdas un ir ļoti paškritisks.

Lai tiktu cauri sižetam, koncentrējoties tikai uz to, visam var izskriet cauri ap 8 stundām. Ja būs vēlme izdarīt visu, kas Ņujorkā ir pieejams pie šī laika var pielikt klāt vēl pāris desmitus. Manuprāt vidējam spēlētājam šī spēle varētu prasīt kaut kur no 10 līdz 15 stundām.

Darāmā pietiks

Kas attiecas uz aktivitātēm Ņujorkas pilsētā – varam vākt dažādas kolekcionējamas lietas piemērām lasīt lādes kas dod gadžetu uzlabojumus vai pat ierakstīt skaņas, lai miksētu dziesmas. Savas kolekcionēšanas dienas esmu atstājis aiz muguras, taču tiem, kas meklē trofejas šeit būs kur izpausties.

Arī sidekvestu, kas ir pat visai interesanti, netrūkst. Nāksies glābt nozagtu kaķi vārdā Zirnekļcilvēks, meklēt nozagtas rotaļlietas utml. Prieks ka tie nav visai vienkārši “aizej tur, izdari to, atnes to” kvesti. Mazie stāsti dod tiem patīkamu piesitienu un vairums no tiem pat ir atmiņā paliekoši (kā piemēram kaķa gadījumā). Ņujorkā ik pa laikam notiks arī kāds noziegums, kuri tiks atzīmēti uz kartes un pēc izvēles ir iespējams steigt palīgā. Rezultātā iegūsti valūtu ar ko atslēgt jaunus tērpus un to uzlabojumus. Principā ir vērts, bet spēli izdosies pabeigt visai viegli arī neatslēdzot visu.

Jauns varonis, jaunas spējas

Par tām jaunajām spējām – šī laikam ir lielākā atšķirība starp abām spēlēm. Mailss tās dēvē par Venom Powers un tam nav nekāda sakara ar simbiotiem. Tā vietā Mailss pārvalda elektrību un spēj kļūt neredzams, paverot daudz jaunas iespējas cīņas laukā. Ir iespējams nemanāmi pielavīties, lai ātri tiktu galā ar pretiniekiem, vai skaļi visu sākt spridzināt piesaistot visas apkārtnes uzmanību.

Ar elektrības palīdzību nāksies risināt dažādas puzles, Watch Dogs stilā meklējot strāvas avotus, lai varētu ieslēgt ierīces, vai atvērt durvis. Tā palīdzēs cīņā arī apdullinot pretiniekus un aizsūtot tos visai pamatīgos lidojumus. Elektriskās spējas būs iespējams aktivizēt ar īpašu tam paredzētu līniju, kas uzlādēsies cīnoties ar pretiniekiem. To pašu varēsim izmantot arī lai atjaunotu Mailsa dzīvības. Neredzamībai ir atvēlēta sava atsevišķa līnija, kas pakāpeniski uzpildās.

Mailsa arsenālā arī būs dažādi gadžeti – mīnas, hologrāfiskie cīnītāji u.c. To visu izmantojot var veidot dažādas kreatīvas kombinācijas un pieeju situācijai, paliekot nepamanītam (līdzīgi kā Batman Arkham sērijā) vai vienkārši visam brutāli ejot cauri. Protams var nedaudz to, nedaudz šo… 🙂

PS5 versija izskatās satriecoši

Gribētos nedaudz parunāt tieši par PS5 veiktspēju. Konsole piedāvā divus grafiskos uzstādījumus – Fidelity un Performance. Fidelity režīmā spēle strādā ar 4K izšķirtspēju, 30 kadriem sekundē un ieslēgtu Ray Tracing režīmu, savukārt Performance režīms ļauj atslēgt Ray Tracing, lai sasniegtu 60 kadrus sekundē. Man bija ļoti grūti izvēlēties vienu un ja man būtu iespēja aktivizēt 1080p, 60fps un RT ieslēgts, kā to var izdarīt iekš DMC5: Special Edition, es to noteikti darītu, bet diemžēl spēle piedāvā tikai šos uzstādījumus.

4K, HDR un RT protams izskatās satriecoši. Pašlaik liekas, ka PS5 ir jaudīgāks par manu datoru, kurā nav RT spējīgas videokartes (1080Ti) un redzot RT dzīvē, es vairs neesmu skeptiķis. Insomniac ir padarījuši lielisku darbu grafiskā ziņā un spēle šķietami nekad nekrītas zem tiem pašiem 30 kadriem, sniedzot lielisku pieredzi.

Ar Performance režīmu spēle arī izskatās ļoti labi. Godīgi sakot lielā tempā lidojot cauri pilsētai pat laikam starpību nemana, ja īpaši to nemeklē un 60 kadri ir ļoti plūstoši un patīkami. Ēkas joprojām it kā veido atspīdumus, taču tie vairāk darbojas kā tāda tekstūra, jo neparāda patieso ainu. Tomēr ātrās cīņās, kā jau minēju tādus sīkumus nemana. Tomēr lai acij būtu maksimāli tīkamāk beigās izvēlējos Fidelity Mode.

Vilšanās gan bija tajā, ka spēle neizmantoja Dualsense pults adaptīvos trigerus. Cik zinu Spider-Man Remastered tos izmanto, bet tam vēl neesmu pieķēries klāt, līdz ar to – citā rakstā. Vibrācija gan tiek aktīvi izmantota un tā ir patīkama pieredze, jo tā krietni atšķiras no klasiskā izpildījuma, bet par to kā – iekš pilnā PS5 apskata, arī citā rakstā!

Vērtējums

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ir sasodīti forša spēle. Ja esi spēlējis iepriekšējo var likties, ka nekas daudz nav mainījies, taču ja biji lielā starā par oriģinālu, šis noteikti neliks vilties. Stāsts nav nekas īpašs, bet no supervaroņu tematikas vairāk par vieglu humoru un blokbasteru cienīgām ainām gaidīt nevajadzētu. Par spīti spēles garumam tā ir pilna ar šīm blokbasteru ainām, kas noteikti ir jāpieredz katram Insomniac spēļu fanam. Protams šis arī liek aizdomāties, ko studija spēs sagatavot “īstajā” spēles turpinājumā. Mēs visi zinām, ka tas tiek izstrādāts.