Sākums Ceļvedis Spēlēm 9 lietas, kuras Tu varētu nezināt par savu jauno PS5

9 lietas, kuras Tu varētu nezināt par savu jauno PS5

0

Jaunā PlayStation 5 konsole ir pilna ar daudz un dažādiem uzlabojumiem, salīdzinot ar savu priekšgājēju PS4. Šis raksts ir veltīts lietām, kuras netika iekļautas apskatā, jo bija mazsvarīgas pieminēšanai, vai es par tām vēl tajā brīdī nezināju. Lūk 9 lietas, kuras tu iespējams nezini par savu jauno PS5!

Control Center

PS4 laikos, lai piekļūtu Control Center, nācās turēt PlayStation pogu nospiestu ilgi, savukārt, lai tiktu atpakaļ uz galveno ekrānu pietika ar īsu pogas spiedienu. Šoreiz šī opcija darbojas otrādi – kontroles panelim īss spiediens, bet galvenajam ekrānam ilgs.

Papildus kontroles paneli ir iespējams pielāgot, lai gan tas nekur nav minēts. Nu varbūt lietošanas pamācībā, bet kurš gan tās lasa? Jebkurā gadījumā, lai izmainītu opcijas iekš kontroles paneļa, kad esam tajā atliek uzspiest Options pogu, kas ir pa labi uz pults. Tas ļauj izvēlēties kurus no īsceļiem paturēt un kurus noņemt, kā piemēram mūziku, straumēšanu un pat opcijas cilvēkiem ar vajadzībām, jeb Accessibility Options.

Switcher un Activity Cards

PS5, vismaz pašlaik, nav Quick Resume funkcionalitātes, kā tas ir iekš Xbox Series X/S. Šī iespēja ļauj ātri pārslēgties starp vairākām nopauzētām spēlēm. Tomēr pateicoties PS5 ātrajam SSD, ir pieejama nākamā labākā lieta – Switcher. Tas ir atrodams kontroles panelī un ļauj ātri pārslēgties starp spēlēm un lai arī tās katru reizi tiek startētas no jauna, ielādes laiki ir ļoti īsi, līdz ar to gaidīt ilgi nevajadzēs.

Sony ir ieviesuši arī jaunu inovāciju – Activity Cards. Tās ļauj no galvenā ekrāna ātri izvēlēties konkrētu momentu iekš spēles (trase auto spēlēs, līmenis iekš Astro’s Playroom, misija iekš Marvel’s Spider-Man utt.) un tūlīt pat palaist to, izlaižot jebkādas spēles izvēlnes. Viena poga un tu esi spēlē, tajā brīdī kurā vēlies. Šī ir tā lieta, kuru vajadzētu mēģināt padarīt par ieradumu, jo tas ilgtermiņā ietaupīs ļoti daudz laika.

Šis gan būs aktuālāks tiem, kas spēles pārsvarā pērk digitāli, jo disku mainīšanu šis process viennozīmīgi nepaātrinās.

Trofeju video un ekrānšāviņi

Viena lieta, kas nav zināma palaižot konsoli ir tas, ka pēc noklusējuma ir ieslēgta video un ekrānšāviņu ierakstīšana, katru reizi, kad saņem kādu trofeju spēlē. Tas protams ir forši, taču, ja par to neesi informēts ātri vien aizpildīsi jau tā salīdzinoši mazo 667 GB atmiņu (pārējo no kopējās 825 aizņem sistēmas faili).

Lai šo funkciju atslēgtu dodamies uz Settings – Captures & Broadcasts – Trophies. Te būs opcijas gan ekrānšāviņiem, gan video.

Spēļu uzstādījumu profils

Uzstādījumos arī atradīsim jaunievedumu – biežāk izmantotie spēļu uzstādījumi. Tas ļauj izvēlēties globālus parametrus, kas ir gandrīz jebkura spēlē, kā piemēram sarežģītību, grafiskos uzstādījumus, subtitrus, audio un pirmās, kā arī trešās personas kameras uzstādījumus. Katru reizi, kad spēle tiks palaista, tā pielāgosies šiem izvēlētajiem uzstādījumiem. Te uzreiz ir jāmin, ka ne visas spēles šo funkciju atbalsta un atbalstīs, taču pavisam noteikti varam rēķināties ar Sony pirmo pušu izstrādātājiem.

Lai šos uzstādījumus mainītu dodamies uz Settings – Saved Data and Game/App Settings – Game Presets.

3D Audio profili

3D audio darbosies ar jebkuru austiņu pāri. 3.5 mm spraudni var izmantot kopā ar Dualsense pulti, savukārt USB austiņas var pa taisno pieslēgt pie konsoles.

Tas ļauj dzirdēt 3D skaņu un izprast no kura virziena nāk audio. Kā piemēram būs vieglāk noorientēties no kurienes tiek šauts iekš Call of Duty vai virzienā kurā atskan soļi. Katrs 3D audio uztver individuāli un lai palīdzētu pielāgot pieredzi katram Sony ir izstrādājuši 3D Audio profilus, kurus ir iespējams atrast iekš Settings – Sound – Audio Output. Lai iegūtu maksimāli labāko pieredzi noteikti vajadzētu notestēt katru no pieejamajiem profiliem, lai saprastu kurš tieši būs piemērots. Pastāv iespēja, ka būs grūtības uztvert 3D audio ar jebkuru no profiliem, jo katrs mēs esam dažādi. Sony sola, ka ar laiku šie profili tiks papildināti, lai šo funkciju varētu izbaudīt maksimāli daudz cilvēku.

Kaut kad vēlākos atjauninājumos būs pieejams arī 3D audio priekš skaļruņiem.

Ārējais HDD vai SSD priekš PS4 spēlēm

Pašlaik, kā jau minēju konsoles atmiņa ir visai ierobežota, kā arī papildināt to vismaz pagaidām nav iespējams, jo NVMe PCIE 4.0 SSD ports ir atslēgts iekš konsoles. Tomēr, ka vēlies turpināt spēlēt spēles no PS4 paaudzes uz savas jaunās PS5, ir iespējams pieslēgt ārējo cieto disku. Uz tā tad arī būs iespējams instalēt un pa tiešo palaist spēles.

Ja izmantosi ārējo SSD, tad PS4 spēļu ielādes laiki būs visai tuvu, tam ko redzēsi uz iekšējās atmiņas. Pateicoties konsoles jaunajai arhitektūrai arī spēles, kas ir uzstādītas uz HDD ielādēsies un darbosies krietni ātrāk, nekā tas ir uz PS4.

Ņemot vērā, ka pašlaik nav atbalsta NVMe SSD un PS5 spēļu mazo skaitu, ārējais cietais disks noteikti būs prātīgāks ieguldījums, ja tev sāk aptrūkties atmiņas. Sony vēl negarantē, ka visi NVMe PCIE 4.0 SSD būs saderīgi ar PS5, tādēļ nepērc to pirms laika.

Ārējais HDD priekš filmām un mūzikas

UZ PS5 neatradīsim atsevišķi iebūvētu video vai mūzikas atskaņotāja aplikāciju. Tas protams nenozīmē, ka nevarēsi skatīties filmas vai klausīties savu mūziku uz konsoles. To visu var darīt formatējot ārējo cietni FAT32 formātā (šis arī ir iemesls, kādēļ konsole neredzēja manu cieto disku apskatā) un uzliekot vajadzīgos failus uz tā.

Lai aplūkotu tos iekš konsoles, izmanto kontroles paneļa mūzikas sadaļu priekš audio failiem, bet lai piekļūtu video materiāliem atliek doties uz Media Gallery, kur atradīsi arī savus ekrānšāviņus un ierakstītos geimpleja video.

Mikrofona pogas funkcijas

Katra Dualsense pults ir aprīkota ar mikrofonu. Cik tas ir labs ir atsevišķs jautājums, taču ir patīkami zināt, kad vajadzēs – tas ir pogas spiediena attālumā. Mikrofonu ir iespējams manuāli izslēgt un ieslēgt – uzspiežot uz pogas ar mikrofona simbolu. Ja gaisma spīd – mikrofons nav aktīvs, ja tā ir izdzisusi, tātad Tevi noklausās.

Pogai bez mikrofona apklusināšanas ir vēl viena funkcija – ir iespējams pilnībā apklusināt sistēmas audio, paturot to piespiestu ilgāk, jeb precīzāk tā darbojas ka mute poga. Lai atgrieztu skaņu konsolei atliek to atkal pāris sekundes paturēt nospiestu.

Wishlist

Beidzot PSN veikals ir papildināts ar funkciju, kas man personīgi pietrūka viss vairāk – Wishlist. Tagad spēles, kuras nevēlies pirkt uzreiz, ir iespējams ievietot vēlmju sarakstā. Tad šo sarakstu vari pārskatīt ar visām vēlamajām spēlēm vienuviet un redzēt to cenas.

Papildus ir iespējams ieslēgt Wishlist notifications, kas uzreiz paziņos, kad Wishlist ievietotā spēle ir kļuvusi pieejama vai piedzīvojusi cenas izmaiņas, lai tu nepalaistu garām akcijas.

Kā ar Tevi lasītāj? Vai jau esi ticis pie savas konsoles? Varbūt esi pamanījis vēl ko interesantu iekš PlayStation 5?