Kad Disney iegādājās LucasFilms un Star Wars franšīzes, kompānija ātri vien likvidēja LucasArts atzaru, kas bija atbildīgs par video spēļu adaptācijām. Spēļu izdevniecība tika nodota EA rokās un to kas tam sekoja mēs jau zinām. Jau kādu laiku tika arī runāts ka EA un Disney attiecības nebija tās labākās īpaši pēc Battlefront 2 izgāšanās. Tagad Disney ir izziņojis Lucasfilm Games nodaļas atdzīvināšanu. Pamatā šīs būs jaunās Star Wars spēļu mājas.

Pašlaik nav skaidrs kā šī situācija ietekmēs EA licenci. Cik zināms vēl sagaidīsim vismaz vienu spēli EA paspārnē – Star Wars Jedi: Fallen Order sīkvelu. Ir skaidrs ka Disney neatstās franšīzi ekskluzīvi EA rokās pēc termiņa beigām, kas ir vairs vien 2 gadi, jo Lucasfilm Games jau ir paspējuši nākt klajā ar paziņojumu par sadarbību ar Ubisoft, kas strādā pie atvērtās pasaules Star Wars spēles. Šo spēli Ubisoft paspārnē izstrādā Massive Entertainment, kurus vislabāk zinām ar Tom Clancy’s The Division. Šķiet, ka pašreizējais plāns ir uzreiz nākt klajā ar jaunu spēli, uzreiz pēc ekskluzivitātes beigām.

Paši Ubisoft stāsta ka jaunā spēlē būs kas neredzēts Star Wars franšīzē, kas man liek domāt, ka tā būs klasiska Ubisoft spēle ar daudzspēlētāju režīmu.

Būšu pavisam godīgs un teikšu ka šis Disney solis man sagādā prieku. Būsim reāli – Star Wars ir zelta bedre, kuru EA pilnīgi izgāzās izmantot veiksmīgi. Disney noteikti ies citu ceļu, jo diez vai paši gribēs sabojāt savu franšīzi. Fakts, ka spēļu izstrādes arī šķietami būs dažādi studiju un izdevēju rokās arī patīkams, jo tas nozīmē dažādas spēles un stāstus. Atliek vien gaidīt ko nesīs nākamā dekāde priekš Star Wars spēļu faniem, bet tā noteikti nebūs sliktāka, kā pēdējā EA rokās.

Star Wars nav vienīgie Lucasfilms Games plāni, jo pašlaik Bethesda ir ieguvuši tiesības uz Indiana Jones spēles izstrādi.

Lasi detalizētāku informāciju no Wired šeit.