SākumsViedokļiMicrosoft ir aptrūkusies nauda jeb Game Pass nerentabls?

Microsoft ir aptrūkusies nauda jeb Game Pass nerentabls?

Atminoties tālo 2013. gadu, kad Microsoft sačakarēja visu, ko varēja sačakarēt, iztērēja nākamos septiņus gadus, lai mainītu kursu par 180. grādiem, būtu neprāts domāt ka kompānija varētu uzkāpt uz tā paša grābekļa divreiz. Kā gan es kļūdījos.

22. janvāra rītā internetu pāršalca ziņas par to ka Microsoft ir nolēmuši pacelt Xbox Live Gold (abonements, kas dod piekļuvi daudzspēlētāju režīmam uz konsoles un četras “bezmaksas” spēles katru mēnesi) divas reizes. Jaunās cenas paredz $120 ASV dolārus gadā, līdzšinējo $60 vietā. Jūs nopietni?

Visā pasaulē ir pandēmija, video spēles ir viena no tām retajām izklaidēm, kas palīdz saglabāt veselo saprātu, nemaz nerunājot par ekonomisko krīzes pusi. To protams var traktēt tikai un vienīgi, kā agresīvu mēģinājumu pārnest lietotājus uz Xbox Game Pass servisu, jo Ultimate versija maksā vien $30 dolārus dārgāk un tajā Xbox Live Gold jau ir iekļauts. Game Pass ir izcils serviss, taču tā nav pieeja visām spēlēm, kuras ir atrodamas uz Xbox platformas. Pavisam noteikti ir cilvēki, kam Game Pass katalogs nav aktuāls. Protams ka šāds paziņojums neguva nekādu atbalstu un vien 12 stundas vēlāk saņēmām šo tvītu:

Papildus tam, tagad visām bezmaksas online spēlēm būs bezmaksas piekļuva daudzspēlētāju režīmam. Fantastiski vai ne? Viss šis gājiens bija absolūti aprēķināts risks. Es jums garantēju ka kompānijai jau bija gatavs plāns B, gadījumā ja cilvēki nebūs apmierināti. Microsoft nepienākas nekādi karmas punkti par “bezmaksas daudzspēlētāju režīmu iekš Fortnite”. Ja nebūtu tik asa reakcija no komūnas mēs visi sāktu maksāt divreiz vairāk vai pārietu uz Game Pass, jo tā ir “izdevīgāk”.

Tas viss liek aizdomāties par Game Pass servisu kā tādu. Cik rentabls pašlaik ir piedāvājums? Microsoft noteikti pietiek līdzekļu, lai no savas kabatas servisu uzturētu vēl ilgi. Mēs tomēr runājam par kompāniju, kas kā pēdējo mēģinājumu ielauzties straumēšanas tirgu nolīga Ninja par milzīgām summām, lai pēc pāris mēnešiem servisu aizvērtu. Microsoft paši jau iepriekš bija izteikušies ka naudas izmaksa izstrādātājiem ir atšķirīga un pašlaik nav vienotas politikas pēc kā to īstenot. Vai Game Pass darbojas ar zaudējumiem un šis bija izmisuma solis?

Jebkurā gadījumā pēdējie pāris mēneši ar CDPR, IO Interactive un tagad šo kalpo kā lielisks atgādinājums – nauda nosaka visu, nav svarīgi par kādu kompāniju iet runa. Līdz šim es biju visai drošs ka Fils Spensers ir atradis lielisku risinājumu, lai izvilktu Xbox no bedres un paralēli piedāvāt draudzīgu servisu geimeriem. Prieks vismaz redzēt, ka esam pietiekami vokāli par šādām izdarībām. Ja šis solis atstās paliekošas, finansiālas sekas Xbox platformai – paši vainīgi. To es saku kā cilvēks, kas ir dzīvojis Xbox ekosistēmā jau no Xbox 360 starta.

Reklāma

Populārākais

Pieseko mums!

1,102FaniPatīk
169SekotājiSekot
23SekotājiSekot
321AbonentiAbonēt